Українці можуть ґрунтовно вивчати культуру України з проєктом “УКультура” від викладачів Києво-Могилянської академії

Українці можуть ґрунтовно вивчати культуру України з проєктом “УКультура” від викладачів Києво-Могилянської академії Скриншот з сайту проєкту

Українці можуть безбар'єрно та ґрунтовно вивчати культуру та історію України з новим освітнім порталом "УКультура" від спільноти Національного університету Києво-Могилянської Академії (далі НаУКМА).

Проєкт заснували професорка культурології Лариса Довга та професорка й всесвітньо відома історикиня Наталя Яковенко. Його мета — з науковим підґрунтям без кліше та шароварщини розповідати про українську культуру. Проєкт одночасно є і лекторієм, і бібліотекою, й добіркою інтерв'ю з дослідниками української культури.

Теми української історії дуже сенситивні зараз. (...) Важливо мати популярний дискурс, спрямований на масового читача, особливо в Україні. Бо українці були позбавлені власної історії чи то десятиліття радянської влади, чи то ще століття перед радянською владою, — зазначив на презентації порталу президент Києво-Могилянської Академії Сергій Квіт.

Співзасновниця "УКультури" Лариса Довга наголошує, що випускова команда робить лекції без надмірного академізму, в той час, як в інтерв'ю його немає взагалі.  При тому, що матеріали створюють за участі провідних фахівців — істориків, культурологів, культурних менеджерів, економістів, арткритиків тощо.

Цей проєкт наголошує на баченні культури як людиномірної, людиноцентричної. Йдеться, в першу чергу, не про події, не про факти, а про людей, про спільності. Про те, що робить людину людиною. І це дуже важливо, особливо в наші буремні часи війни, часи коли ми спостерігаємо щомиті надзвичайні випадки розлюднення людини, — зазначила декан Факультету гуманітарних наук НаУКМА Марини Ткачук.

Скрін презентації проєкту
Скрин презентації проєкту

Зараз платформа складається з сайту, ютуб-каналу, має сторінку в Інстаграм і на Фейсбуці, а також Тік-Ток. Щомісяця на порталі виходить 3 нові відео (лекції та інтерв'ю), яких зараз у вільному доступі є вже 32.

Портал "УКультура" має такі унікальні якості в ніші культурно-просвітницьких ініціатив:

  1. Проєкт є першим в Україні цифровим онлайн-курсом лекцій з української культури, що можуть використовуватись як навчальні матеріали.
  2. Інтерв'ю, що тематично прив'язані до курсу лекцій, допомагають адаптувати їх для легкого сприйняття матеріалу людям з будь-яким рівнем знань в темі.
  3. Безбар'єрність форматів: максимально широка аудиторія з різними можливостями може дивитись відео, слухати аудіо з начиткою слайдів презентацій та читати текстові файли.
  4. Користування платформою є безоплатним, команда проєкту наголошує, що це їх соціальна місія, особливо в період повномасштабної війни.

В команді зараз 8 постійних учасників, серед яких викладачі та студенти Могилянки. Портал підтримує інвестиційний фонд Dovgiy family office, а також Міжнародний фонд Відродження, Фонд "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеренка", Український інститут, а також Міжнародний Благодійний Фонд відродження Києво-Могилянської Академії.

Світлина з презентації проєкту, фото Олександри Панченко
Світлина з презентації проєкту, фото Олександри Панченко

Наприкінці літа запрацювала польськомовна сторінка освітньої платформи. А також проєкт "УКультура" вже має колаборацію з україно-фінським проєктом "Катерина", що досліджує на правдивість сторінки, написані про культуру й історію України.

Зараз проєкт "УКультура" шукає волонтерів, завданням яких було б переписувати деякі сторінки вікіпедії після їх аналізу командою ініціативи "Катерина". Охочих просять писати на сайт чи через соцмережі проєкту.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_20240118_223516_143-01-01-01.jpeg - Олександра Панченко
Мої теми - ментальне здоров'я, цікаві події в місті, соціум. Закінчила МП "Могилянська Школа Журналістики", бакалавра теж здобула в Могилянці на програмі "Біологія". Раніше працювала в ЗМІ, рекламі, туризмі. Зняла документальний фільм, що виграв у номінації "Найкращий неігровий фільм" у 2019 року на київському фестивалі "Кіноогляд". 4 роки працюю з психологом, люблю мандрувати та досліджувати культуру та традиційну їжу інших країн.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації