Українці можуть ґрунтовно вивчати культуру України з проєктом “УКультура” від викладачів Києво-Могилянської академії

Українці можуть ґрунтовно вивчати культуру України з проєктом “УКультура” від викладачів Києво-Могилянської академії Скриншот з сайту проєкту

Українці можуть безбар'єрно та ґрунтовно вивчати культуру та історію України з новим освітнім порталом "УКультура" від спільноти Національного університету Києво-Могилянської Академії (далі НаУКМА).

Проєкт заснували професорка культурології Лариса Довга та професорка й всесвітньо відома історикиня Наталя Яковенко. Його мета — з науковим підґрунтям без кліше та шароварщини розповідати про українську культуру. Проєкт одночасно є і лекторієм, і бібліотекою, й добіркою інтерв'ю з дослідниками української культури.

Теми української історії дуже сенситивні зараз. (...) Важливо мати популярний дискурс, спрямований на масового читача, особливо в Україні. Бо українці були позбавлені власної історії чи то десятиліття радянської влади, чи то ще століття перед радянською владою, — зазначив на презентації порталу президент Києво-Могилянської Академії Сергій Квіт.

Співзасновниця "УКультури" Лариса Довга наголошує, що випускова команда робить лекції без надмірного академізму, в той час, як в інтерв'ю його немає взагалі.  При тому, що матеріали створюють за участі провідних фахівців — істориків, культурологів, культурних менеджерів, економістів, арткритиків тощо.

Цей проєкт наголошує на баченні культури як людиномірної, людиноцентричної. Йдеться, в першу чергу, не про події, не про факти, а про людей, про спільності. Про те, що робить людину людиною. І це дуже важливо, особливо в наші буремні часи війни, часи коли ми спостерігаємо щомиті надзвичайні випадки розлюднення людини, — зазначила декан Факультету гуманітарних наук НаУКМА Марини Ткачук.

Скрін презентації проєкту
Скрин презентації проєкту

Зараз платформа складається з сайту, ютуб-каналу, має сторінку в Інстаграм і на Фейсбуці, а також Тік-Ток. Щомісяця на порталі виходить 3 нові відео (лекції та інтерв'ю), яких зараз у вільному доступі є вже 32.

Портал "УКультура" має такі унікальні якості в ніші культурно-просвітницьких ініціатив:

  1. Проєкт є першим в Україні цифровим онлайн-курсом лекцій з української культури, що можуть використовуватись як навчальні матеріали.
  2. Інтерв'ю, що тематично прив'язані до курсу лекцій, допомагають адаптувати їх для легкого сприйняття матеріалу людям з будь-яким рівнем знань в темі.
  3. Безбар'єрність форматів: максимально широка аудиторія з різними можливостями може дивитись відео, слухати аудіо з начиткою слайдів презентацій та читати текстові файли.
  4. Користування платформою є безоплатним, команда проєкту наголошує, що це їх соціальна місія, особливо в період повномасштабної війни.

В команді зараз 8 постійних учасників, серед яких викладачі та студенти Могилянки. Портал підтримує інвестиційний фонд Dovgiy family office, а також Міжнародний фонд Відродження, Фонд "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеренка", Український інститут, а також Міжнародний Благодійний Фонд відродження Києво-Могилянської Академії.

Світлина з презентації проєкту, фото Олександри Панченко
Світлина з презентації проєкту, фото Олександри Панченко

Наприкінці літа запрацювала польськомовна сторінка освітньої платформи. А також проєкт "УКультура" вже має колаборацію з україно-фінським проєктом "Катерина", що досліджує на правдивість сторінки, написані про культуру й історію України.

Зараз проєкт "УКультура" шукає волонтерів, завданням яких було б переписувати деякі сторінки вікіпедії після їх аналізу командою ініціативи "Катерина". Охочих просять писати на сайт чи через соцмережі проєкту.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
DSC_9057.jpg - Олександра Панченко
Мої теми - ментальне здоров'я, цікаві події в місті, соціум. Закінчила МП "Могилянська Школа Жарналістики", бакалавра теж здобула в Могилянці на програмі "Біологія". Раніше працювала в ЗМІ, рекламі, туризмі. Зняла документальний фільм, що отримав приз "Найкращий неігровий фільм" 2019 року на київському фестивалі "Кіноогляд". 4 роки працюю з психологом, люблю мандрувати та досліджувати культуру та традиційну їжу інших країн.

Може бути цікаво

Суд зобов'язав Міноборони відреставрувати садибу Сікорського: її повернуть у власність Києва - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Суд зобов'язав Міноборони відреставрувати садибу Сікорського: її повернуть у власність Києва

Поїзд із Києва до Закарпаття відправлятиметься під пісню гурту ТНМК - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Поїзд із Києва до Закарпаття відправлятиметься під пісню гурту ТНМК

Рух метро між станціями "Теремки" та "Либідська" терміново закрили через підтоплення: працюють дублюючі маршрути - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Рух метро між станціями "Теремки" та "Либідська" терміново закрили через підтоплення: працюють дублюючі маршрути

Показали проєкт Національного військового меморіального кладовища під Києвом: ескізи - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Показали проєкт Національного військового меморіального кладовища під Києвом: ескізи

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації