Нова книгарня Readeat. Вітальня Гріфіндора та книжкові котики

Нова книгарня Readeat. Вітальня Гріфіндора та книжкові котики Фото: Олександр Панченко

Вже 1 вересня у Києві відкриється нова книгарня — Readeat — одна з найбільших у країні. Ми ж побували в ній напередодні — розвідали що й до чого.

Тож готуйся, на тебе чекає майже 8 000 книжок (магазин займає два поверхи, а це приблизно 460 кв. м сучасної та класичної літератури), чудова кав'ярня із тортиками та вітальня Гріфіндора. 

Котик на зеленому тлі

Книжковий магазин Readeat
Фото: Олександр Панченко

Першим, хто тебе зустріне, буде грайливий котик — він живе прямо на вивісці магазину (а також на його стінах та мерчі). Чому саме він? Це ідея сина засновника книгарні Дмитра Феліксова. Бо ж котик — це про затишок і водночас незалежність.

Фото: Ігор Кузнєцов

Взагалі в книгарні багато чого запозичено із захоплень кожного з членів родини Феліксова. Оскільки вони всі великі фанати "Гарі Поттера", то один з майданчиків магазину (планується, що там будуть проводитися презентації книжок та автограф-сесії), заставлений вінтажними меблями та з килимом на підлозі, отримав неофіційну назву "вітальня Гріфіндора". 

Не вистачає Гарі Поттера. Фото: Олександр Панченко

Вінтаж — це данина захопленню дружини Дмитра старовинними речами та різноманітними блошиними ринками. Тож усі побутові речі в магазині (окрім хіба що книжкових шаф та каміну) — мають поважний вік та свою шляхетну історію.

Я не міг не звернути уваги на центральну окрасу магазину — могутній стіл, що слугує... за касу. Цьому антикваріату, прикрашеному барельєфами ручної роботи, — 200 років. Важить він теж солідно — 200 кг. Погодься, це викликає повагу!

Фото: Ігор Кузнєцов

Перший поверх — це кав'ярня, мерч та репрезентаційна добірка книжкових новинок за жанрами. Як розказав нам Феліксов:

Я мріяв відкрити власну кав'ярню вже років 15. Тож вирішив поєднати одразу два своїх захоплення: каву і книги. Я розумію, що перше люди купують частіше за друге. Тож хай ці два прекрасних напрями співпрацюють.

Фото: Ігор Кузнєцов

До речі, в магазині навіть свій скляний "міст" є — прозора підлога між сходовими прольотами. А ще — піаніно (плануються музичні та поетичні вечори). Найближчим часом у Readeat чекають на Сергія Жадана. А значить, будуть черги, бо Жадан — це наша рок-зірка від літератури.

Останні хвилини приготування до відкриття.
Фото: Ігор Кузнєцов

Сам книжковий вирує: відкриття незабаром, а зробити треба ще багацько (хоч, по суті, й залишилися одні дрібнички).

Треба порозставляти книжки у шафах (деякі приїхали хіба що не вночі), встановити капітальні таблички "за жанрами", бо зараз висять тимчасові, написані від руки, — так би мовити, для власного орієнтування. Окрім того, виконано ще не всі роботи зі встановлення обладнання, але то справа найближчого часу.

А враховуючи, що магазин зроблено "з нуля" за якихось два місяці (запекла боротьба за приміщення і то йшла три!), то це вже має вигляд справжнього дива. 

Фото: Олександр Панченко

До речі, окрема "родзинка" книжкового: багатий вибір вінілу (понад 1000 платівок) та коміксів.

0 / 0

Локація книжкового магазину Readeat: вулиця Антоновича, 50.

Фото: Ігор Кузнєцов
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
45005991_571232313299079_3041464559333277696_n.jpg - Олександр Панченко
Редактор і фанат книжок. Люблю дивитись по сторонах — у такий спосіб можна побачити багато цікавого.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації