Що таке петанк і де в нього грати у Києві

Що таке петанк і де в нього грати у Києві Фото: Freepik

Можливо, ти чув, що у Києві були створені спеціальні майданчики для гри в петанк? Ще у травні про це розповідали майже всі міські та національні ЗМІ. Пройшло це повідомлення в новинах, а потім всі про це забули. Але насправді петанк — це дуже класна штука, що допоможе тобі весело й із користю для здоров'я провести час.

Петанк у сучасній його формі виник у 1907 році в Провансі. Саме слово la petanca означає "ноги разом" або "ноги на якорі". Петанк — дуже популярна гра не тільки у Франції та інших країнах Європи, але й у США та в країнах Азії. Ти міг бачити, як в цю гру грають туристи на пляжах різних курортів. Може здатися спочатку, що це якась нудна та монотонна гра, але як тільки переходиш з категорії "споглядач" у категорію "гравець", то розумієш, наскільки це цікава та азартна гра.

Фото: Freepik

Правила гри в петанк

Перше, що ти маєш знати: у петанк грають командами. Одна команда — це один, два або три гравці. Максимум у грі можуть використовуватися не більше 12 куль. Коли у команді грають тільки два гравці, то кожен учасник бере собі по три кулі.

Фото: Freepik

Шляхом жеребкування вибирають команду, яка почне грати першою. Представник цієї команди має накреслити коло діаметром 30 см. Далі він, ставши у коло, кидає спеціальну дерев'яну кулю — кошонет — на відстань від 6 до 10 м. І тепер будь-який гравець першої команди має кинути залізну кулю якнайближче до кошонету.

Після цього в гру вступає гравець другої команди. Він також стає в коло, і його завдання полягає у тому, щоб докинути свою кулю ближче до кошонету або вибити кулю суперника. Зазвичай у цю гру грають на твердому ґрунті, гравії або на піску. Тому якщо захочеш пограти в петанк у Києві — доведеться вирушити на пляж або шукати спеціальні майданчики. А також тобі знадобиться спеціальний набір спорядження для гри у петанк.

Фото: Freepik
  • СКІЛЬКИ? Набір для гри в петанк коштує від 720 грн

Читай також: Скандинавська ходьба у Києві: як вибрати палиці, де та скільки тренуватися

Де грати в петанк у Києві

За участю посла Франції в Україні у столиці відкрили майданчики для гри в петанк у кількох парках:

  • парк "Орлятко" (Солом'янський район);
  • Куренівський парк (Подільський район);
  • парк "Нивки" (Шевченківський район).

Доступ до цих майданчиків вільний та безоплатний. Щоб взяти необхідний інвентар, потрібно звернутися до працівника парку, контакти якого зазначені на стенді біля майданчика. Спорядження видається під заставу.

Фото: Freepik

В Україні існують цілі петанк-клуби, наприклад, в Ужгороді, Львові, Мукачеві, Харкові, Києві. На сайті Федерації петанку України можна прочитати всю корисну інформацію про цю гру та дізнатися останні новини чемпіонатів.

Переваги гри у петанк

По-перше, в цю гру можна грати всією родиною, незалежно від віку членів родини та спортивної підготовки. По-друге, петанк також корисний для здоров'я і має безліч переваг:

  • це легкі фізичні навантаження та мінімальний ризик травмування;
  • за допомогою гри можна зміцнити соціальні зв'язки;
  • петанк допомагає знизити рівень стресу та тривожності;
  • тренує уміння концентрувати увагу.

Якщо ти ще досі гадаєш, що петанк — нудна та нецікава гра, то ти ще просто в неї не грав. Збирай команду та вирушай на спеціальний майданчик весело проводити час!

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
79839570_2395540303889276_1976661782046965760_n.jpg - Юлія Бражнік
Люблю Київ, полюбляю моду, мистецтво та все цікаве, гарне, неординарне і корисне. Все, що буду дізнаватися сама — розповідатиму тобі. Сподіваюся, мої матеріали принесуть тобі користь!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації