У Київському авіаційному інституті створять науковий парк: що там буде?

У Київському авіаційному інституті створять науковий парк: що там буде? Фото: facebook.com/officialkai.university

У Києві з'явиться науковий парк, де розроблятимуть нові технологічні рішення для бізнесу, оборонної промисловості і не тільки. Його відкриють на базі Київського авіаційного інституту (колишній Національний авіаційний університет). Що там буде?

У серпні 2024 року Національному авіаційному університету вирішили повернути історичну назву — Київський авіаційний інститут. Саме під такою назвою його створили як окремий навчальний заклад у 1933 році. До цього він був Авіаційним факультетом Київського машинобудівного інституту (нині це КПІ).

Новий науковий парк у КАІ має запрацювати вже в цьому році. Його відкриють за підтримки держави та програми Good Governance Fund від уряду Великої Британії. До проєкту також долучаться українські компанії, зацікавлені у стимулюванні інновацій у своїх галузях. Партнери парку отримають ексклюзивний доступ до наукових розробок і сервісів КАІ та зможуть першими інтегрувати їх у своє виробництво.

Президентка КАІ Ксенія Семенова каже, що мета проєкту — створити науковий парк, який буде розв'язувати проблеми ринку та давати рішення для поліпшення технологій "тут і зараз".

Українські інженерні компанії зможуть відкрити на території КАІ свої офіси, щоб бути в тісному контакті з науковцями і студентами так, як це відбувається в усьому світі. Така синергія дасть поштовх галузям, які отримають наукові розробки, компаніям, які ці розробки будуть замовляти, та науці загалом, — додає Семенова.

Фото: facebook.com/shelevytska

Працюватиме науковий парк у трьох основних напрямках:

  • розвиток власних наукомістких інновацій з подальшим трансфером технологій;
  • інкубаційні та акселераційні програми для стартапів;
  • виконання проєктів та надання сервісів на запити бізнесу.

Зокрема, у парку розроблятимуть рішення у сферах deep tech, цивільних БПЛА, кібербезпеки, defence tech, штучного інтелекту, машинного навчання, матеріалознавства, роботизованих систем та інженерії.

У Міносвіти зазначають, що новий науковий парк стане каталізатором необхідності реформи наукових парків в Україні. Йдеться про концепцію Science City, яку у грудні 2024 року представили Міносвіти та Мінцифра. Реформа має зробити роботу наукових парків ефективнішою та прозорішою, посилити їхню співпрацю з бізнесом і міжнародними партнерами, посприяти залученню нових інвестицій, осучаснити інфраструктуру тощо.

Фото: facebook.com/officialkai.university

Зараз із 36 наукових парків більшість існує формально, фактично інноваційна діяльність є лише в п'яти. Тому створили законопроєкт про запровадження Science City, він реформує інститут наукових парків. Science City — логічне продовження трансформації освіти, — пояснює необхідність реформи міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Завдяки цій реформі наукові парки в майбутньому мають стати "драйверами економічного зростання", допомогти зменшити відплив інтелектуального капіталу та посилити взаємодію між наукою і бізнесом.

Крім того, уряд нещодавно затвердив Стратегію цифрового розвитку інновацій України (WINWIN) до 2030 року. Її ціль — допомогти Україні зробити економічний стрибок і стати регіональним лідером у сфері інновацій в ЄС. І розвиток наукових парків має стати одним із ключових аспектів стратегії.

Бізнеси та організації можуть долучатися до наукового парку КАІ як партнери чи співзасновники й запропонувати свої ідеї та ініціативи. Відправляти пропозиції можна на електронну адресу [email protected].

Читай також: "Чи штучний інтелект пише тексти краще за людей? Порівнюємо ChatGPT, DeepSeek і ще 5 чатботів!"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Вірус папіломи людини: чим небезпечний, як виявити і як запобігти - 412x412
Здоров'я

Тетяна Трифонова

Вірус папіломи людини: чим небезпечний, як виявити і як запобігти

Мініатюрний Київ: де можна побачити столицю в незвичайному форматі - 412x412
Це Київ

Тетяна Трифонова

Мініатюрний Київ: де можна побачити столицю в незвичайному форматі

Лікар дерев, "будильниця" метро й інші незвичайні професії у Києві - 412x412
Люди

Вероніка Киреєва

Лікар дерев, "будильниця" метро й інші незвичайні професії у Києві

Як розпізнати сексуальний харасмент і протидіяти йому: пояснює психологиня - 412x412
Здоровий

Артем Прокопенко

Як розпізнати сексуальний харасмент і протидіяти йому: пояснює психологиня

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації