Вершники Києва: як працює кінна поліція столиці

Вершники Києва: як працює кінна поліція столиці Фото: "ТиКиїв"

Робота мрії. У цьому поліцейському підрозділі не виникає запитання, у чому саме вона полягає. Бо всі на своєму місці та не уявляють життя без коней. А кавалеристи взагалі кажуть, що будуть до пенсії працювати тільки тут. "ТиКиїв" завітав до конюшні, звідки кавалерійська рота відправляється на патрулювання, і знайомить тебе із найромантичнішим та найцікавішим підрозділом патрульної поліції — кінним.

Читай також: Що треба знати про простір "КультМотив": розповідає засновник

Як і де працює кінна поліція

На конюшні нас зустрічає Дмитро Велігоша — інструктор кавалерійської роти батальйону ТОР УПП в місті Києві. Колись він сам був патрульним, але зараз навчає поліцейських та контролює роботу чергових. А ще ми знайомимось з Олегом Невольником і Аллою Остапчук — патрульними, які разом зі своїми кіньми щодня рятують людей і зупиняють правопорушників.

Офіцери кавалерійської роти "базуються" на конюшні, але верхи патрулюють тільки у теплу пору року — з квітня до кінця жовтня. В інший час вони повертаються до звичайного автопатрулю.

коні патрульна поліція
Фото: "ТиКиїв"

"На добу заступає три людини. Черговий, який відповідає за весь порядок, а також два помічники. Вони приходять зранку, отримують корм, годують коней, контролюють видачу амуніції. Весь догляд за кіньми — чистка, купання, стрижка — на них. За потреби до нас приходять тільки коваль і ветеринар", — розповідає Дмитро Велігоша.

Поліцейські чергуються — сьогодні вони можуть патрулювати, наступного дня — тренуватися і навчатися верховій їзді, післязавтра — чергувати на конюшні або піти в автопатруль. Влітку тренувань багато, але й взимку вони є, бо коні мають бути постійно в русі.

кінь
Фото: "ТиКиїв"

Кінний патруль чергує в парках та інших місцях, де неможливо проїхати авто. У Голосіївському парку, Гідропарку, на Трухановому острові, Русанівський набережній, у парках Нивки, Муромець та ін. До повномасштабного вторгнення поліцейські з їхніми підопічними також контролювали порядок на масових зборах, футбольних матчах.

Патрулювання триває шість годин в теплу погоду, потім поліцейській з напарником відправляються на відпочинок.

Як потрапити на роботу у кінну поліцію

Зараз у кінному патрулі працює 73-76 поліцейських. Підрозділ невеликий, але якщо є велике бажання, потрапити до нього можливо.

"Вимоги у нас ті самі, що й до звичайного поліцейського. Окрім того, ми навчаємо верховій їзді. Головне — щоб людина не боялась коней та любила їх", — каже пан Дмитро.

Щоб потрапити у кінний патруль, потрібно пройти навчання в академії, поступити на службу у поліцію, постажуватися в автопатрулі в місті на загальних умовах. І потім вже можна просити про переведення до кавалерії.

Олег і Алла працюють тут з 2016 року. Вони обидва пройшли відбір до поліції у 2015 році, майже рік працювали в автопатрулі, а потім подали рапорт на переведення.

кінний патруль Олег Невольник
Фото: "ТиКиїв"

"Я дуже хотів потрапити саме в кінний патруль, мріяв про це. Тому одразу після стажування в автопатрулі перевівся. Обожнюю цю роботу і впевнений, що працюватиму тут до пенсії. Нікуди не піду", — ділиться патрульний.

А от Алла приїхала з Рівненської області та навіть не знала, що такий підрозділ існує. Але в неї були деякі навички верхової їзди та вона обожнює коней, тому після перевірки інструктора теж з радістю перейшла до кавалерії.

Щодо часу навчання, інструктор каже, що у кожній людини це індивідуально — комусь достатньо декількох місяців, а комусь й року може не вистачити.

Читай також: "Ураган" з минулого. У Києві показали уламки британських літаків

Які коні потрапляють на службу

На службу беруть тільки коней чоловічої статі. І тільки меринів. Вважається, що вони спокійніші за жеребців, бо на них не давлять гормони.

Зазвичай коні потрапляють у поліцію Києва з кінних заводів, але є й винятки. Наприклад, коли розформували кінну поліцію у Харкові, передали чотири мерини у столицю. В тому числі красунчика Принца. Зараз він проходить свої перші патрулювання Києвом, але вже встиг допомогти людям. Того тижня це був чоловік, який впав у лісі та зламав ногу. А нещодавно бабуся загубила в парку онука і Принц допоміг його відшукати.

поліцейський кінь
Фото: "ТиКиїв"

Наймолодші коні тут 2015 року народження — Фуршет, Сармат і Паскаль. А є й старі мерини, яких на службі вже не використовують. Вони отримали заслужену пенсію і догляд згідно з їхніми поважними роками. За державними нормами кожен кінь має отримувати 7 кг сіна і 4 кг вівса на добу. Але по факту активні службові коні їдять більше — від 10 кг.

Як тренують коней

На огородженому майданчику бачимо сірого красеня Сармата. Тут коники відпочивають і тренуються.

"Кожен кінь хоча б одну годину в день має погуляти. Вони постійно в природі перебувають в русі. І чим більше вони гуляють, тим для них краще. Чим більше вони стоять, тим гірше", — каже інструктор.

кінь
Фото: "ТиКиїв"

Хтось з коней гуляє поодинці, хтось разом — залежно від того, як вони товаришують. У кожного свій характер, але зі всіма вдається найти спільну мову.

"Кожному коню ми обов'язково даємо фізичні навантаження, щоб підтримувати його у формі. Наприклад, 15-20 хвилин крокової роботи, 5-10 хвилин — рись, знову крок, рись зі змінами напрямку, рухи колом, вісімкою, перехід в алюр, галоп та ін. Заняття можуть тривати 1-4 години залежно від задач", — розповідає Дмитро.

Також службові коні не мають боятися гучних звуків та вогню. До цього їх привчають постійно. Бо не факт, що кінь, з яким потренувались, не злякається вибуху через пів року.

поліцейські київ
Фото: "ТиКиїв"

"Не кожен кінь вміє ходити сходами. Це монотонна щоденна робота привчати його до перешкод. Зі своїми улюбленцями ми навіть у футбол грали великим гімнастичним м'ячем. Головне — їх зацікавити", — каже Олег.

Ще на тренувальному майданчику можна побачити бочки. Вони потрібні для того, щоб привчити коней обережно штовхати натовп.

кінній поліцейські києва
Фото: "ТиКиїв"

"До початку війни кінна поліція також працювала на масових заходах. Ми постійно їздили, наприклад, до Верховної Ради, щоб контролювати мітинги та всілякі "заворушки", — додає Алла.

Про характер і клички коней

Коней називають при народженні на заводі. Зазвичай кличку створюють з перших літер імен матері та батька. У кожного коня є паспорт, також фіксуються всі його переміщення та щеплення.

"Усі кони в нас вже адаптовані та слухняні. Всіх можна погладити, окрім хіба що Паскаля. Ми недарма повісили попереджувальну табличку на його стійлі. Він добрий і лагідний, але ще з дитинства має погану звичку — хватати їжу, яку дають з руки. Можна залишитись без пальців! Бо Паскаль в нас як крокодил — хапає швидко і боляче. З конем потрібно дотримуватись правил безпеки в будь-якому разі", — попереджає інструктор.

конюшня Київ
Фото: "ТиКиїв"

Загалом тут кажуть, що коні дуже різні, і ми навіть бачимо на конюшні, що кожен просить смаколик по-своєму. Один фиркає, другий тупає копитом, третій штовхає носом. Вони дуже допитливі та всім цікавляться.

Читай також: Добропарк відкриває лавандовий сезон: фоторепортаж

Про випадки на патрулюванні та правопорушників

Коли поліцейські збираються на патрулювання, вони обережно одягають збрую, щоб було зручно вершнику і коню, перевіряють спорядження та ласкаво звертаються до своїх чотирилапих напарників.

кінний поліцейський
Фото: "ТиКиїв"

Алла й Олег розповідають, що коні завжди викликають захоплення, тому всі зустрічні хочуть їх погладити. Особливо діти.

"Діти завжди емоційно реагують. І смішно називають нашу кавалерійську роту, наприклад, "конячі поліцейські". Але це викликає тільки сміх і радість", — каже Олег.

Патрульні також згадують останні випадки, з якими їм довелось працювати.

"З нами зв'язалися хлопці з екіпажу автопатруля Голосіївського району. Запитали, чи є можливість перевезти травмовану людину з лісу. Чоловік катався на моноколесі, впав і травмувався десь близько кілометру від дороги. Було слизько, доріжки розмиті, тому транспортувати вручну теж не варіант. Вирішили викликати нас. Травмованому наклали шину, посадили в сідло і доставили до швидкої", — розповідає поліцейський.

службовий кінь
Фото: "ТиКиїв"

Здебільшого патрульним трапляються випадки порушення правил поведінки у лісопаркових зонах, а саме розпалювання вогнищ. Також нерідко й епізоди вживання алко- та наркоречовин.

"Реально небезпечних випадків у моїй практиці не було. Але от мої колеги затримували правопорушника навіть із погонею. Проте на коні це неважко. Взагалі кінь — це психологічна дія на людину. Поки в неї шоковий стан, вона може ще побігти, але потім розуміє, що все це немає сенсу. Просто зразу здається", — згадує Олег.

Про любов до напарників

У кавалерійській роті поліцейські працюють зі всіма конями. Але, звісно, є улюбленці та деякі дуже прив'язуються до своїх напарників.

"Коні приносять мені неймовірне задоволення і спокій. Вони в нас люблять обійматися і це дуже тішить. Наприклад, мій улюбленець Конрад завжди впізнає мене за голосом. Одразу шукає по кишенях, чи я принесла йому щось. А якщо ні, незадоволений штовхає носом", — ділиться Алла.

кінна поліція Алла Остапчук
Фото: "ТиКиїв"

По патрульним видно, що вони обожнюють своїх напарників. Красунчик Ізльот вважається найулюбленішим конем кавалерії, з ним всі хочуть працювати. Також серед фаворитів — Імбір, Тартак, Фрістайл, Конрад.

"Найскладніше в нашій роботі те, що дуже переживаєш за коней. Якщо вони хворіють, це неймовірно боляче. Конраду вже 20 років, а з часом коні часто страждають від коліту. Ми рятуємо як можемо — робимо крапельниці, промиваємо шлунки, втішаємо", — каже патрульна.

кінний патруль київ
Фото: "ТиКиїв"

Наш відеорепортаж з конюшні кінної поліції Києва дивись нижче і не забудь підписатися на "ТиКиїв" в інстаграмі!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ти Київ (@ty_kyiv)

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Що таке місто? Історія, будівлі, люди? Напевно, так. А ще неповторна, своєрідна атмосфера, що робить наш Київ особливим. Саме її я намагаюся вловити разом із "ТиКиїв". Долучайся :)

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації