Відкрити перший бізнес у 19, а під час війни виходити на інші ринки: історія підприємця

Відкрити перший бізнес у 19, а під час війни виходити на інші ринки: історія підприємця Дмитро Єпішкін

Бажання піти з найманої роботи та почати свою справу, створити особливий продукт має майже кожен третій. Однак коли ти керівник – стаєш ним і для себе також, тому постійно мусиш розвиватися та будувати імідж, щоб компанії хотіли співпраці саме з тобою.

Засновник маркетингового агентства New-Start Digital Дмитро Єпішкін розповів про роботу компанії з початку війни, труднощі ведення бізнесу та чи варто його починати зараз.  

Що змінилося у вашій діяльності з початку війни по сьогоднішній день? Чи вплинуло це на роботу співробітників?

Глобально у нашій роботі нічого не змінилось, окрім зміщення фокуса на клієнтів із "Західного ринку", а саме Європи, США та Канади. Якщо до 24 лютого у нас був 1 проєкт із США, то наразі ми маємо 2 чинних проєкти у Штатах, 1 клієнта із Молдови та 1 клієнта з Канади, з яким ведемо перемовини на завершувальних етапах перед початком співпраці.

Безумовно, вихід на нові ринки це плюс для будь-якого бізнесу, проте ми планували це органічно, а вийшло доволі екстрено та спонтанно. Що стосується роботи моєї команди, то усі залишились в Україні, усі працюють дистанційно. Ніхто не втратив можливість заробляти та розвиватися в агенції.

Дмитро Єпішкін

Як вплинуло це на ваше життя та роботу?

Перші 2 місяці ні про яку роботу взагалі не йшла мова, я думав лише про те, як бути корисним на захист Батьківщини та забезпечити своїй дружині комфортні та безпечні умови пологів, адже вона перебувала на 8 місяці вагітності, коли розпочалась повномасштабна війна.

Перший місяць моя "робота" полягала в укомплектуванні оборонних споруд рідного міста, виготовленні коктейлів молотова, димових шашок, патрулюванні міста та координації дій ініціативної молоді, яка активно докладала зусиль для забезпечення порядку та обороноспроможності нашого містечка - Фастова.

У момент, коли пологи мали бути вже з дня на день, ми з дружиною та її батьками поїхали у Львівську область. Після народження сина я почав крок за кроком повертатися до відновлення роботи агенції. За цей період, з квітня по листопад 2022 року, я можу сказати, що ми впевнено на плаву, маємо кількох постійних клієнтів, декілька разових проєктів, а також ведемо перемовини про довгострокову співпрацю на комплекс послуг з рядом дуже цікавих компаній.

Що стосується мого життя, то воно 100% змінилося. Нестерпно важко ховати своїх побратимів, щодня перейматися за своїх рідних, а також друзів, які перебувають на фронті. Але я не бачу жодного права на щось скаржитись, оскільки найважче зараз ЗСУ та людям в окупації. 

Дмитро Єпішкін

З якими труднощами приходиться стикатися у веденні бізнесу?

Можу виділити 2 ключових моменти, з якими є певні труднощі. По-перше, це суттєве зменшення кількості нашої цільової аудиторії на ринку України - малого та середнього бізнесу. Думаю усі чудово розуміють, що дуже багато бізнесів просто перестали існувати після 24 лютого, а значна частка тих, хто вижив, мінімізують усі витрати, в тому числі на маркетинг та просування.

По-друге, це зростання курсу долара на 30%, що своєю чергою автоматично збільшило наші витрати на рекламу, оскільки оплата здійснюється у валюті. Проте я не можу сказати, що ці 2 пункти якось катастрофічно впливають на роботу агенції, попри все ми рухаємось далі, та навіть готуємо фундамент для планового масштабування на нових, європейських ринках.

Чому ви продовжуєте розвивати свою справу та наскільки це відбивається на компанії?

Інтернет-маркетинг - це ніша, в якій я комфортно себе почуваю та в додаток можу розвивати бізнес з будь-якої точки світу. Це велика перевага. Також я досі не досяг стелі у цьому бізнесі та розумію, що зона росту просто величезна, тому і продовжую цим займатися. 

Дмитро Єпішкін

В чому особливість ваших послуг і товарів?

Ми надаємо послуги з просування бізнесів в інтернет-середовищі за допомогою найбільш ефективних, сучасних інструментів цифрового маркетингу. Ключова особливість в тому, що ми можемо спрогнозувати приблизний результат реклами, таким чином розрахувати рентабельність проєкту ще до початку співпраці. 

Чи підтримує зараз держава існування малого та середнього бізнесу? 

Так, держава підтримує малий та середній бізнес. Як мінімум була надана можливість перейти на спрощену систему оподаткування з 5% до 2%, безвідсоткові програми кредитування, а також ряд державних програм по фінансуванню стартапів і нових проєктів. 

Дмитро Єпішкін

Ви вдавалися до волонтерської діяльності?

Я не можу назвати себе повноцінним волонтером, але кілька разів організовував збори та закупівлю необхідної амуніції для наших воїнів. Стараюсь ніколи не відмовляти у допомозі з розвантаженням гуманітарної допомоги, а також допомагаю одному з благодійних фондів фінансово, інформаційно та відповідаю за приймання гуманітарної допомоги для військових у штабі фонду. Звісно в додачу до цього, як і більшість українців, щомісячно доначу по кілька тисяч гривень у перевірені фонди або бійцям, які цього потребують.

Успішне майбутнє компанії – це...

Це вихід на нові ринки, систематичний потік клієнтів з чеком від 1 000$ та терміном співпраці від 6 місяців, відкриття офісу в Києві, розширення команди, запуск власної академії по навчанню digital-спеціалістів.

Дмитро Єпішкін

Чи варто зараз починати новий бізнес, якщо ви тільки новачок та маєте переживання?

Я відкрив свій перший бізнес у 19 років, зі стартовим капіталом 10 000 грн, не маючи взагалі ніякого досвіду та впевненості. Моя думка, що варто пробувати, не зважаючи ні на що, якщо у вас лежить душа до створення свого бізнесу, а також є власний капітал, хоча б мінімальний. Звісно також варто аналізувати ринок, яка конкуренція, на що великий попит, які ресурси потрібні для відкриття бізнесу, за який проміжок часу повернеться стартовий капітал і так далі.

Починаючи з 24 лютого я відкрив кав'ярню у рідному місті, і прямо зараз на фінальних етапах відкриття фотостудії. І так, це офлайн бізнеси, так є проблеми зі світлом, так ми знаходимось менш ніж за 200 км до кордону з Білорусією, але державі потрібні підприємці, бізнес повинен працювати, маховик економіки має розкручуватися, інакше буде дуже важко, тому працюємо, створюємо, підтримуємо та щодня наближаємо перемогу!

Слава Україні, слава ЗСУ!
 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації