Капсульний гардероб: що це і для чого він потрібен?

Із настанням нового весняного сезону нам більше хочеться доповнити гардероб стильними та модними речами, при цьому не витрачаючи на шопінг по кілька годин дорогоцінного часу. Якщо ти мало не щоранку сушиш собі мозок над тим, що вдягнути, тоді у пригоді стане капсульний гардероб. Що це таке і які речі обов'язково мають бути у твоїй шафі – розповіла стилістка Юлія Заборовська.
...Одного разу на побаченні в одному із закладів Києва зі мною стався доволі кумедний випадок. Чоловік приніс мені букет квітів і... кольорову пігулку. Мій здивований погляд був красномовнішим за тисячі слів. Чоловік, не чекаючи запитання, пояснив: "Ну, ти ж стиліст". І в тебе в профілі написано "капсули". От я й подумав, чому б не подарувати капсулу стилістці?" Тоді я замислилася, чи багато людей розуміють, що ж таке капсульний гардероб або капсула? Тож звідки ця назва? І що за нею приховано?

Що таке капсула?
Капсула – це гардероб із 20-40 речей, які повинні легко міксуватися між собою й створювати достатню кількість образів. Іншими словами, з мінімальної кількості речей – максимальна кількість готових образів. Власне, це саме речі, аксесуари (ювелірні прикраси, паски, хустки, годинники тощо), взуття, сумки.



* Приклади образів для однієї капсули
У чому секрет популярності капсульного гардероба?
- Зберігає час. Тобі більше не потрібно витрачати годину на збори будь-куди й ще по кілька годин на шопінг. У тебе вас все – під рукою.
- Заощаджує гроші. Відчуття "мені нічого вдягнути" просто розчиняється у повітрі. Ти більше не спускаєш місячну зарплатню тільки тому, що "була знижка", "прикольний колір", "мені ця блуза просто сподобалася".
- Шафовий простір скаже тобі "дякую". Купа незайманих речей на поличках і вішалках – це більше не твоя історія.
Як правильно вибрати капсульний гардероб?
- Проаналізуй свій lifestyle. Ти – молода мама, бізнеследі, айтівиця, party animal? Бо ж гардероби для того, хто проводить 60% часу вдома, і для того, хто працює в банку й має дотримуватись певного дрескоду, – дві великі різниці.
* Приклади луків для різних запитів (творча особистість, бізнесвумен, мама для прогулянок з дитиною).
- Тобі потрібно визначити свій тип фігури, щоб вибирати речі, що пасують саме тобі, а не "мамі подобається", "мій бойфренд каже" і все таке інше.
- Варто навчитися розбиратись у кольорах, що пасують тобі.
- Врешті-решт обміркуй, яка кількість речей буде для тебе найкомфортнішою. Для когось оптимально – 15, а хтось не вдовольниться й 30-ма предметами гардероба.
Базові речі для капсульного гардероба
- У капсулі мають бути базові (за формою, кольором, фактурою тощо) й акцентні речі. Причому перших має бути більше, бо без гарної бази й "навченого" ока ти навряд чи побудуєш класний капсульний гардероб тільки на акцентних речах.




*Приклади базових речей




*Приклади акцентних речей
- "Верхів" (тобто блуз, жакетів, топів) має бути більше, ніж "низів" (штанів, шортів, спідниць тощо). Так капсула вийде професійнішою.
- Зверни увагу на те, чи наявні в ній всі види одягу.
- Не забувай про аксесуари! Не враховувати їх – одна з найрозповсюдженіших помилок. Аксесуарами можна "витягнути" будь-який образ, зробити його цікавішим.




- Не уникай кольору. Чорно-біла капсула буде, скоріше за все, геть нудною.
- Зверни увагу і на тематичні капсули: у відпустку, в ділове відрядження, навіть "капсулу волонтера". Так-так, не дивуйся. Хіба дівчині-волонтерці не хочеться бути привабливою, мати різноманітний вибір і водночас почуватися комфортно?


Отже, це основні поради щодо складання капсули. Якщо ти все ще вагаєшся як її скласти, то звертайся до стиліста. У них - більш навчене око й більше досвіду, тож твоя капсула вийде більш твоєю і більш професійною.