Надя Дзяк: "Я не слідую трендам — я їх створюю"

Надя Дзяк: "Я не слідую трендам — я їх створюю" Фото: пресслужба Наді Дзяк

Надя Дзяк — українська дизайнерка та засновниця бренду NADYA DZYAK, розповідає, як речі, створені за 200 км від лінії фронту, здобули міжнародну популярність та визнання. Поговорили також про нові колекції, тренди та антитренди...

Фото: instagram.com/nadyadzyak/

NADYA DZYAK — український бренд одягу, заснований у 2008 році, відомий поєднанням архітектурних елементів та жіночої естетики. Використання прозорих елементів принесло йому міжнародну популярність і визнання.

Надю, як змінився твій бренд у зв'язку із воєнними реаліями?  

Коли почалося повномасштабне вторгнення, багато наших клієнток написали нам, що до тривожної валізи вони поклали спортивний костюм, кросівки та прозору сукню від NADYA DZYAK, адже вона дарувала їм класні емоції. І коли я це чула, коли бачила фото дівчат — це зворушило мене до сліз. 

Ми продовжуємо жити та працювати в новій, спотвореній, страшній реальності. Але, попри це непросте життя, я вважаю, що місце для дизайнерських суконь є! Наш одяг робить жінок щасливішими. Цю місію ми несемо вже понад 16 років. І наші сукні "працюють". Саме це допомагає нам не зупинятися і дуже мотивує.  

Фото: пресслужба Наді Дзяк

Мої європейські друзі вражені розповідями про нашу "буденність": після нічних обстрілів ми вирушаємо на роботу та продовжуємо створювати неймовірні сукні: складні, вишукані, святкові, для настрою. Так і всі українці, що всупереч війні, намагаються жити та планувати події, робити речі, які дарують відчуття щастя й радості. 

Також для нас є важливою підтримка партнерів. Наше фірмове плісе ми виробляємо в Харкові на одному підприємстві впродовж 15 років. На початку повномасштабної війни це виробництво зазнало пошкоджень, тому його перенесли в інший район, але воно продовжує працювати з нашими тканинами. Це дає сил рухатися далі, наперекір всім обставинам.

Цьогоріч бренду виповнюється 17 років. Які основні трансформації тобі як дизайнерці та креативній директорці довелося пройти за цей період?

Команда NADYA DZYAK — це одна родина. Коли ми влітку робили святкову фотосесію до 16-річчя нашого бренду, на одній зі світлин я написала цифри, хто скільки років працює в нашому колективі. І ці числа багато про що говорять. Мені здається, що наша єдність, наша дружба, наші цінності безпосередньо впливають і на наші сукні. І це те, на чому я будувала бренд. Для мене вкрай важливі підтримка, розуміння, теплі стосунки. В нашому колективі всі невдачі та класні моменти переживаються разом. Я знаю імена дітей всіх членів своєї команди. Наприклад, моя права рука, директорка з виробництва, людина, яка 16 років у колективі, розуміє мене на відстані, і ми продовжуємо з нею створювати неймовірні речі. 

Фото: instagram.com/nadyadzyak

Я вкрай рідко підпускаю до себе нових людей. Наш колектив — досить закритий, оскільки своїх людей я зазвичай відчуваю. Моя родина і моя справа — найважливіше в моєму житті. Це моя опора. Звісно, за 17 років траплялися "рандомні" люди, однак довго в команді вони не затримувалися. Тож нині я точно розумію, що наш колектив сформувався за спільними цінностями, спільним баченням. Окрім фінансової мотивації, кожен із нас знає і несе місію компанії. І ці цінності ми транслюємо через наші сукні, тому наші клієнти це відчувають.

Чи змінилися запити покупців за ці роки? Чого зараз прагнуть ваші клієнти? 

0 / 0

Наш клієнт за ці роки не змінився. Однак він став ще більше цінувати наші речі й те, що ми в них вкладаємо. Крім естетики, клієнт почав більше звертати увагу на філософію, місію та позицію бренду. Для клієнта сукня — це вже не просто сукня. 

Використання прозорих елементів принесло бренду міжнародну популярність і визнання. З якими силуетами та фактурами ти любиш працювати найбільше? На FW 2025-26 ми помітили багато деніму... 

Фото: instagram.com/nadyadzyak

На початку шляху ми експериментували з різними принтами та текстурами. Однак прозорі елементи — це наша ДНК, що викристалізувалася протягом останніх років. На початку 2017-го я сказала своїй менеджерці фразу, яку вона не може забути й досі: "Нам потрібно заплісирувати щось прозоре та невагоме в поєднанні з чимось, що б тримало форму…"

Відтоді я працюю з прозорими фактурами, міксую різні кольори та відтінки, отримую нові цікаві поєднання. А денім — це моя нова любов, яку мені вдалося "приборкати". Він прекрасно поєднується з нашими романтичними хвилястими воланами. Думаю, мені вдалося довести, що денім — це не лише про стиль casual, а й про святковість та вишукану жіночність.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nadya Dzyak (@nadyadzyak)

У вересні минулого року в межах Ukrainian Fashion Week ти представила нову колекцію SS'25 під назвою Chromatic, присвячену природним феноменам Півдня України. Як виникла ідея колекції? Чому саме цей регіон ти обрала? 

Мені важливо через творчість бренду транслювати світові інформацію про Україну. Говорити про те, що болить. Південь України — це моя любов. Мене дуже надихають природні явища і гра світла. В цій колекції об'ємні волани різних відтінків рожевого в поєднанні з білим фоном викладаються у звивисті лінії, немов природні лінії Рожевих озер, окантованих білою сольовою піною. Я закриваю очі й подумки подорожую ними… Вірю, що обов'язково настане день, коли ми повернемо наші території та поїдемо купатися на Рожеві озера. Цю колекцію презентували на першому Ukrainian Fashion Week після повномасштабного вторгнення, тому до її створення я підійшла з великою відповідальністю. 

І щемливо згадую про London Fashion Week, в якому взяла участь минулого року. Я відчула, що цією колекцією можу розповісти світові про нашу катастрофу — підрив росіянами Каховської ГЕС… Зокрема, і про творчість мисткині Поліни Райко, чий дім-музей в Олешках Херсонської області був затоплений через підрив дамби. Після показу я дала багато інтерв'ю британським ЗМІ, в яких ми говорили не лише про красиві сукні, а й про сенси, які в них вкладено.  

Фото: пресслужба Наді Дзяк

Також спеціально для колекції у колаборації з дизайнеркою бренду Grie Алісою Грішаєвою було створено унікальні аксесуари — сумки-клатчі у формі зручних саквояжів. Чи плануєш ти нові співпраці з українськими колегами?

Колаборація з Алісою Грішаєвою була неймовірною, я нею пишаюся! Наші цінності з Алісою сходяться, ми дуже підтримуємо одна одну. Так, ми плануємо співпрацю з українськими колегами. Це буде колаборація з одним відомим українським ювелірним брендом, для якого ми будемо розробляти особливі прикраси. 

Цьогоріч твій бренд брав участь не лише в UFW, а і в інших Тижнях моди. Зокрема, в Копенгагені та на Мальті. Чим відрізняється організація цих шоу? Як іноземні глядачі реагують на українські бренди? 

Завдяки ініціативі Ukrainian Fashion Week — Support Ukrainian Fashion, ми взяли участь в офіційних розкладах London Fashion Week, Malta Fashion Week, Lisboa Fashion Week. Також ми кожного сезону робимо презентації в Парижі, а цього сезону — в Копенгагені. Можу відмітити, що всюди організація шоу була на високому рівні. Іноземці дуже добре реагують на українські бренди. Я не спекулюю на тому, що мій бренд представляє Україну, адже передусім їм потрібен свіжий особливий продукт. Однак їх дійсно вражає той факт, що наші сукні шиють у 200 км від лінії фронту.

Фото: пресслужба Наді Дзяк

Як плануєш розвивати бренд NADYA DZYAK на міжнародній арені, адже багато ваших клієнток з України зараз перебувають за кордоном через воєнні дії в Україні? 

Наші вбрання ми можемо доставити будь-куди — це не проблема. Ми намагаємось зі всіма нашими клієнтками тримати зв'язок. Зараз ми фокусуємося на ринку Скандинавії: плануємо там провести спеціальні заходи та зустрічі з баєрами, ведемо перемовини з важливим департаментом у Копенгагені. Звісно, братимемо участь у наступному Copenhagen Fashion Week. Скандинавський споживач полюбляє стримані та прості речі, однак їх зацікавили наші прозорі вироби, що вкрай приємно.  

У багатьох артистів є пісні, які лежать у шухляді до кращих часів. А чи є у бренду NADYA DZYAK колекції, які мали б побачити світ, проте за певних обставин цього не сталося? 

Я маю дуже багато замальовок та ескізів. У будь-який момент можу дістати iPad, щоб намалювати або занотувати ідею, яка щойно в мене з'явилась. І при створенні нових колекцій я часто звертаюсь саме до давнішніх нотаток, які можуть доповнити моє сучасне бачення на ту чи іншу річ. Також у мене є спеціальний мішечок, в якому я зберігаю різні зразки суконь: починаю працювати з ними, відкладаю, а потім можу знову повернутися до них через декілька сезонів. Загалом керуюся принципом: "своє дочекається свого".

Як зараз формуєш цінову політику бренду?  

Ми виробляємо ексклюзивні речі в лімітованій кількості з використанням елементів ручної роботи. Наше виробництво у Дніпрі в чудовому стані, адже для мене вкрай важливо, в яких умовах працюють мої майстрині. Наші речі з'являються на обкладинках найвідоміших світових глянців, ми беремо участь у міжнародних показах. Все це і формує цінову політику бренду. 

Що скажеш тим, хто вважає, що в Україні мода зараз "не на часі"?    

Фото: пресслужба Наді Дзяк

Нині мода в Україні — це не лише про стиль чи тренди, це про нашу силу, ідентичність і підтримку. Вона стала частиною національного опору, способом демонстрації нашої стійкості й незламності. Українські бренди підтримують економіку та надають робочі місця тисячам людей — від дизайнерів і швачок до логістів і маркетологів. 

Українська мода зараз виходить на міжнародний рівень, стаючи голосом країни у світі. Багато брендів використовують свої платформи, щоб розповідати про війну, збирати кошти для ЗСУ й волонтерських ініціатив. Вони показують Україну не як жертву, а як сильну, інноваційну країну, здатну створювати унікальні на світовому ринку речі. 

Попри всі труднощі, ми залишаємося відданими своїй справі. А нещодавнє відродження Ukrainian Fashion Week стало променем надії, що надає необхідну підтримку українській модній індустрії.

Які тренди та стилі будуть задавати тон у весняно-літньому сезоні? А що носити вже моветон, на твою думку? 

Я вже давно не слідую трендам, а сама їх створюю. Однак рекомендую звернути увагу на стиль бохо — він залишиться з нами надовго. Легкі сукні, блузи з вишивкою та аксесуари в етнічному стилі — чудовий вибір для створення розслаблених літніх образів.

Естетика 2000-х панує на подіумах і досі, але я вважаю, що цей стиль можна подавати більш по-дорослому. Мене приваблює мереживо різних фактур, прозорість, легкість… 

А от носити гостромодні речі — це для мене моветон. Адже ще вчора ти був у тренді, а сьогодні в цьому одязі ти маєш ніяковий і дивний вигляд. Я віддаю перевагу більш унікальним моделям та вінтажним знахідкам. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nadya Dzyak (@nadyadzyak)

З яких речей переважно складається твій особистий гардероб? Яким зараз є стиль Наді Дзяк? 

Переважно — з речей NADYA DZYAK. Обожнюю наш теплий бомбер з об'ємною квіткою, блузи та джинси, які ми почали нещодавно створювати. Я купую тільки взуття, білизну та якісний спортивний одяг. Після появи в моєму житті Аліси Грішаєвої я не купую навіть сумки — обираю моделі з нашої спільної колекції або використовую свої вінтажні аксесуари. 

Які речі ти вважаєш позачасовими? Що актуально на тепер та буде актуальним ще через 50 років?

Фото: instagram.com/nadyadzyak_personal

Позачасовими є речі, у створення яких вкладено багато кропіткої праці та любові — у цьому я переконана на 100%. Я противниця швидкої моди й підтримую унікальні вироби, які хочеться зберігати й передавати у спадок. Це можуть бути особлива вишита сорочка чи сукня зі складними деталями — ті речі, які мають свою історію, виготовлені з душею та майстерністю.

Текст: Анна Мельник

Читай також: Ugly shoes по-українськи: 8 модних брендів, які створюють химерне взуття

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації