Екскурсія містом: Контрактова площа

Поділитися

Екскурсія містом: Контрактова площа

Екскурсія містом: Контрактова площа Фото: Unsplash

Сьогодні ми продовжуємо екскурсію улюбленою столицею. З наших попередніх матеріалів ви могли дізнатися про Андріївський узвіз, Ярославів Вал та вулицю Рейтарську. А сьогодні ми розкажемо про Контрактову площу.

Історія

Контрактова площа виникла ще за часів Київської Русі. Стала головною після зруйнування Верхнього Києва монголо-татарами й була центром міста аж до 19 століття. Осередком Подолу було Торжище, де кипіла бурхлива торгівля. 

Фонтан "Самсон"

Після надання Києву Магдебурзького права на головній площі побудували дерев’яну ратушу. У 18 столітті звели першу гідротехнічну споруду на Подолі, відому нам як фонтан "Самсон", на якому біблійний герой розриває пащу леву. За легендою, той, хто вип'є води з фонтану, переїде жити до Києва.

Перший заклад вищої освіти

У 17-19 ст. на Контрактовій сформувався комплекс будівель Братського Богоявленського монастиря. У 1632 році Київська братська школа об’єдналася з Лаврською школою – так утворилася Києво-Братська колегія. Це був перший вищий навчальний заклад. Він відігравав величезну роль у духовному житті всіх слов'янських народів. 

Пожежа на Житньому ринку

Влітку 1811 року сталася велика пожежа на Житньому ринку, більша частина дерев’яних забудов на площі вигоріла вщент. Після цього Поділ довелося заново відбудовувати – за "регулярним" планом.

Перейменування

У 1869 році площа потрапила під зросійщення та отримала назву Олександрівська на честь російського імператора. В 1919 році її знову перейменували – у Червону площу. У 1990 році було ухвалено постанову про повернення площі історичної назви – Контрактова.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_8596.JPG - Дмитро Бачинський
Редактор новин та SMM ТиКиїв. Люблю говорити про важливе для Києва достовірно та швидко.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації