Екскурсія містом: Прорізна вулиця

Екскурсія містом: Прорізна вулиця Фото: Getty

На вулиці Києва прийшла весна, а значить, саме час вирушати на екскурсію містом! Цього разу прогулюватись будемо Прорізною вулицею.

Історія

Місцем, де зараз пролягає вулиця, ще за часів Київської Русі простягався оборонний вал від Золотих воріт до Майдану Незалежності.

Сама ж вулиця виникла наприкінці 1840-х років, і вже за два роки її віднесли до вулиць 1-го розряду. Це означало, що тут було дозволено будувати тільки кам’яні будинки заввишки не менш як два поверхи. Під час Другої світової війни нижня частина вулиці була зруйнована.

Фото з відкритих джерел

Будинок Сироткіна

Будинок у стилі неоренесансу з елементами раннього модерну було зведено в 1899-1902 роках за проєктом архітектора Шимана. Свого часу споруда виконувала функцію прибуткового будинку. Наразі вона перебуває на реконструкції, але все одно продовжує бути магнітом для поціновувачів красивої архітектури. До речі, більше про Будинок Сироткіна можеш прочитати в нашому матеріалі.

Фото: renovationmap.org

Київметробуд

Саме в цій будівлі відбуваються адміністративні процеси київського метрополітену.

Спершу будівля була виконана в стилі італійського ренесансу, і в ній базувався міський ломбард. У вересні 1941 року ломбард охопила пожежа внаслідок підриву середмістя Києва радянськими диверсійними групами. Відновили будівлю у 1953 році, але після реконструкції вона повністю змінила свій вигляд і набула рис радянського неокласицизму.

Цікавий факт. У 1962 році до Києва приїздив "король свінгу" Бенні Гудмен, він родом з Білої Церкви. Під час свого приїзду Гудмен завітав до будівлі "Київметробуду", адже там на той момент виступав Молодіжний естрадний ансамбль.

Фото з відкритих джерел

Сквер на Прорізній вулиці

Цей сквер небайдужі кияни врятували від незаконної забудови в 2010 році. Наразі він у чудовому стані й тішить місцевих і туристів, особливо під час прогулянок центром міста. Це ідеальне місце для того, щоб зупинитись, перевести подих або випити кави.

Молодий театр Леся Курбаса

Зведення цього будинку на Прорізній для Молодого театру проходило в кілька етапів. Оригінальний проєкт передбачав два поверхи, але до 1902 року вже було побудовано три. А через 11 років будівля налічувала 4 поверхи. У 1917 році Лесь Курбас став першим керівником Молодого театру, а скульптура з його зображенням зараз стоїть біля дороги на цій вулиці. У 1979 році будівля зазнала ще одного перетворення й відтоді продовжує діяти як театр.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації