Екскурсія містом: вулиця Боричів Тік

Екскурсія містом: вулиця Боричів Тік Фото з відкритих джерел

Продовжуємо наші віртуальні прогулянки містом. Ми вже були нещодавно на Прорізній та Січових Стрільців, а сьогодні на черзі – вулиця Боричів Тік. 

Історія

Походження незвичайної назви вулиці достеменно невідоме, але є декілька версій. За однією з них, назва виникла від історичної місцевості Борич, а за іншою – походить від слова "борич" ("бірюч", "бируч"). Так у давнину називали митників. Є також версія про воєводу Борича. А от слово "тік" походить від місця, де молотили жито, або від слова "текти", адже тут було велике скупчення джерел та струмків.

Взагалі на території, на якій розташована вулиця, ще за часів Київської Русі жили люди, переважно ремісники. А власне вулиця з'явилася у планах міста після пожежі 1811 року. Тому і її забудова відповідає часам 19 століття – одно- й двоповерхові будиночки та садиби. Деякі з них належать до пам'яток містобудування та архітектури.

Боричів Тік, 1960 рр. Фото: "Київ, жива історія"

Будинок причту церкви Миколи Доброго

Це невеличкий одноповерховий будиночок у стилі класицизму за номером 20/4, яскравий приклад традиційного міщанського житла київського Подолу першої половини 19 століття. В січні 2021 року на місці пам'ятки збиралися зводити восьмиповерховий "громадський центр з паркінгом". Бої компанії "Джерело надій" та активістів міста за цю ділянку ведуться з 2008 року.

Фото: livejournal.com

Будиночок за номером 23/3

Ще одна важлива для Києва споруда – житловий будинок 23/3. Його історична цінність в тому, що це один із найперших будинків Подолу, зведених після пожежі 1811 року. На жаль, сучасний стан будівлі жахливий – вона потребує термінового капітального ремонту.

Фото з відкритих джерел

Садиба Флорівського монастиря

Якщо пройти вулицею трохи далі, можна помітити будинок під номером 43/5. Його історія тягнеться з 1830-х років. У ті часи в цій будівлі розташовувався найдавніший жіночий монастир Києва – Флорівський (також зустрічається назва "Фролівський"). Як і більшість старих будиночків в цій частині Подолу, він потребував капітального ремонту, але він один з небагатьох, де той був проведений.

Фото: livejournal.com

 

Вимкнути перевіркуПреміум поради Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації