Екскурсія містом: вулиця Велика Житомирська

Екскурсія містом: вулиця Велика Житомирська Фото: відкриті джерела

Одна з найстаріших і найзатишніших вулиць у центрі Києва – Велика Житомирська. Сьогодні вирушимо на уявну екскурсію цією вулицею, розповімо тобі історію її найвизначніших будівель.

Історія

Вулиця виникла ще в XI столітті, а свою назву отримала завдяки шляху до Житомира. Історично склалося так, що вулиця майже всю свою історію складалася з двох частин. На початку XIX століття – з нижньої та верхньої частин, потім її було розділено на Львівську та Житомирську, наступні назви були Мала та Велика Житомирська. На початку XX століття на вулиці жили переважно лікарі, вчені, адвокати й художники.

Далі розповімо про деякі найстаріші та найяскравіші будинки, які ти, без сумніву, помічав, коли проходив вулицею.

Садиба Березовського

Садиба належала поміщику Феліксу Березовському та деякий час передавалась у спадок його родичам. Садиба з двох частин: прибуткового житлового будинку та флігеля. Зараз на одній зі стін флігеля можна побачити мурал, який у 2015 році намалював іспанський художник.

Фото: streerartnews.net

Будинок лікаря

Перед тобою на фото – один з найперших багатоквартирних будинків Києва. Незвичайну цегляну будівлю побудував архітектор Альошин для медпрацівників, звідси і її народна назва.

Цікаво, що архітектор дуже відповідально підійшов до проєктування будинку – заради комфортного життя мешканців та свого особистого, адже сам він проживав тут понад 30 років. А ще цікаво, що Альошин продумав перший у Києві солярій на даху.

Фото з відкритих джерел

Велика Житомирська, 40

П’ятиповерховий будинок, збудований у 1912 році в стилі неокласицизму. Будівля прославилась своїми видатними мешканцями, як-от: мистецтвознавець Адріан Прахов, художники Михайло Нестеров та Віктор Васнецов, а також відомий хірург Андрій Ромоданов.

До речі, в цьому будинку розміщений кінотеатр українського кіно "Ліра".

Фото з відкритих джерел

Пейзажна алея

Ідеальний маршрут для завершення нашої віртуальної прогулянки Великою Житомирською – це дорога до Пейзажної алеї через арки та проходи старих київських будинків. Тут можна насолодитись красивими видами любого серцю міста й помилуватися чудернацькими фігурами, що стоять уздовж усієї алеї.

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації