Меморіали пам'яті. Тут спочивають військові

Меморіали пам'яті. Тут спочивають військові Фото: Arlington National Cemetery

Ідея заснувати у Києві головне військове кладовище визрівала тривалий час. Довго шукали місце. Перебрали, здається, всі місцини — від Аскольдової могили до Лисої гори. Кожен із цих варіантів викликав у багатьох киян зрозуміле обурення — адже вони відверто не відповідали масштабам задуманого. До того ж Аскольдова — пам'ятка садово-паркового мистецтва, а Лиса має статус природного парку. Нарешті з'явилося вдале рішення. Мер Києва Віталій Кличко повідомив про створення меморіалу.

Київрада відвела землю і фактично розпочала процедуру створення Національного військового меморіального кладовища в Биківні, — повідомив очільник Києва.

Наразі під кладовище вже виділено 8 га землі, що перебуває у власності міста. Ще 90% землі закріплені за державою. Всього ж під Національне військове кладовище планується надати 100 га.

Ми вирішили перевірити, які військові кладовища існують у світі.

Арлінгтонський національний цвинтар, США

Фото: Arlington National Cemetery

Цвинтар засновано у 1865 році, і на сьогодні (за приблизними підрахунками) на ньому упокоєно понад 420 000 осіб. Щодня там відбувається від 25 до 30 поховань. Існує чітке правило: у землі Арлінгтонського цвинтаря можуть бути поховані лише ті, хто загинув під час воєнних дій, має 20-річний військовий стаж та високі державні відзнаки.

Фото: Arlington National Cemetery

Що цікаво, якщо військовий мав дружину або інших близьких родичів, то вони також можуть бути поховані поруч. Щоб навіть після смерті бути разом.

До речі, крім військових та членів їхніх родин тут також поховані американські політики та астронавти. Загальна площа кладовища — 2, 53 кв. км.

"Зейтенлік", Греція

Фото: consulatesrb.gr

Греція багата на військові кладовища. Це і Фалера, де сплять британські солдати, і Малеме — з почилими німецькими вояками. Проте найбільшим і найголовнішим вважається кладовище "Зейтенлік", що у Салоніках. Саме тут поховано 20 500 союзних солдатів Антанти, які воювали і загинули під час Першої світової війни. Найбільше тут французів – понад 8 000 людей.

"Етапль", Франція

Фото: cwgc.org

На відміну від "Зейтенліка", тут поховані військові, які загинули як під час Першої світової війни, так і Другої. Всього тут знайшли свій останній прихисток 11 500 офіцерів та солдатів. Найбільше тут англійців (майже 9 000).

До речі, з усіх похованих на кладовище не вдалося встановити імена лише 73 військових. Це про те, що "ніхто не забутий". 

Бромптонське кладовище, Велика Британія

Фото: cemeteryfriends.org.uk

Спочатку це було суто цивільне кладовище (воно відкрите у 1839 році). Проте вже за якихось 20 років королівський госпіталь Челсі придбав тут ділянку, де і стали ховати військових, які померли від ран за корону імперії. Кожна могила має свій особистий номер та обслуговується спеціальною Комісією з військових поховань.

Кладовище постійно "знімається" у кіно. Наприклад, його головну цвинтарну церкву можна побачити у "Джентльменах" Гая Річі та у бондіані "Золоте око".

Фольяно-Редіпулья, Італія

Фото: foglianoredipuglia.net

Відкрите у 1938 році (ще за режиму фашистів) кладовище займає площу понад 100 га. Тут поховані останки більш ніж 100 000 італійських та австро-угорських солдатів і офіцерів, які загинули в битвах Першої світової війни.

У 2014-му році кладовище відвідав Папа Франциск, щоб вшанувати загиблих під час усіх воєн. Що цікаво, дідусь Його Святості також брав участь у Першій світовій. За словами Папи, саме від дідуся він почув "багато темних історій, сповнених відчаю та болю".


 
 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
45005991_571232313299079_3041464559333277696_n.jpg - Олександр Панченко
Редактор і фанат книжок. Люблю дивитись по сторонах — у такий спосіб можна побачити багато цікавого.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації