Курси тактичної медицини в Києві та онлайн: як пройти

Курси тактичної медицини в Києві та онлайн: як пройти Фото: Freepik

Надавати першу допомогу має вміти кожен українець — як на фронті, так і в тилу. "ТиКиїв" дізнався, які є стандарти тактичної медицини, які курси можна пройти офлайн та онлайн.

Читай також: Як надати першу допомогу: поради МОЗ

TacticMedAid

Фото: play.google.com

Опанувати тактичну медицину можна віддалено. Команда TacticMedAid розробила цифровий застосунок, який навчає рятувати життя за протоколом TCCC.

TCCC (Tactical Сombat Сasualty Сare) або тактична бойова допомога пораненим — це стандарт надання допомоги в догоспітальній медицині на полі бою.

Протокол TCCC складається з трьох етапів:

 1. допомога під вогнем (червона зона);
 2. допомога в тактичному полі (жовта зона);
 3. допомога при тактичній евакуації (зелена зона).

Застосунок має два окремі довідники — для військових та цивільних. Тут можна перевірити рівень знань щодо надання допомоги, а також пройти відповідні тренінги. Навчають, зокрема, накладати джгут Есмарха, зупиняти вузлову кровотечу, трамбувати рану та відновлювати прохідність дихальних шляхів. Для цивільних — окремі інструкції за міжнародним стандартом Stop The Bleed.

 • ДЕ? Завантажити безплатно можуть користувачі iOS та Android.

Якщо немає змоги користуватися сервісом — вихід є! Команда TacticMedAid підготувала ще добірку лекцій для YouTube. Є три плейлисти: навчальний курс для військових, цивільних, а також практичні вправи. Ти ж ознайомишся?

"КоЛеСо"

Фото: instagram.com/koleso_kyiv

"КоЛеСо" — це навчально-тренувальний центр тактичної медицини у Києві. Тут регулярно проводять інтенсиви за принципом MARCH для військових та цивільних.

MARCH — це алгоритм у концепції TCCC. Його застосовують, коли людина в жовтій або зеленій зоні та може зосереджено допомогти пораненому.

 • M (Massive bleeding) — масивна кровотеча;
 • A (Airway Management) — керування дихальними шляхами;
 • R (Respiration) — дихання;
 • C (Circulation) — циркуляція;
 • H (Head injury / Hypothermia) — травма голови / гіпотермія.
 • ДЕ? Проспект Берестейський, 52/2, м. Київ. Навчання безплатне. Для запису на одноденний базовий тренінг потрібно заповнити форму.

"КоЛеСо" проводить і онлайн-практикуми у Zoom за реєстрацією. Кількість підключень необмежена. Головне — скласти мінімальний іспит "КРОВ-ЛЕГЕНІ-СЕРЦЕ". У разі невдачі віддалений курс можна пройти заново безоплатно.

PULSE

Ця організація проводить безплатні тренінги з тактичної медицини для українських захисників і захисниць. Військових ЗСУ та представників Сил оборони тут навчають за тими самими стандартами, що й американських колег. Крім того, PULSE офіційно сертифікована як тренінговий центр NAEMT.

NAEMT (National Association of Emergency Medical Technicians) — це професійна спілка працівників екстреної медичної служби США, уповноважена Пентагоном. Вона має схожий вплив і на інші держави, зокрема в НАТО.

Загалом підготовку з тактичної медицини у PULSE пройшли понад 28 тисяч військовослужбовців. Якщо ти теж борониш нашу Батьківщину — доєднуйся!

 • ЯК? Відправити заявку на навчання підрозділу можна за посиланням. Зв'язок із PULSE за номером 096-316-06-89.

Міжнародний Центр Тактичної Медицини

Фото: instagram.com/ictm_ukraine

Цей заклад навчає медичних працівників, служби швидкого реагування та військовий персонал, яким потрібні передові знання та навички для роботи в умовах високого ризику. А до окремих програм запрошують і цивільних киян. До прикладу, 6-годинний курс BLS навчить робити непрямий масаж серця, штучну вентиляцію легень тощо.

BLS (Basic Life Support) — це алгоритм надання першої допомоги при невідкладних станах. Його призначення — збільшити шанси потерпілого на виживання. Протокол BLS загальноприйнятий у більшості країн світу.

Також на базі Центру проводять одноденний курс ASM-практик для військових та цивільних. Практичне відпрацювання складається із трьох блоків: тактика, медицина та психологія.

ASM (All Service Members) — це навчальна програма з тактичного бойового догляду за потерпілими.

 • ДЕ? Вул. Берковецька, 6А, м. Київ. Номер для запису: 093-610-03-03. Також на сторінці кожного курсу внизу є форма для участі. Графік занять на червень — тут.

"Госпітальєри"

Фото: facebook.com/hospitallers

Цей добровольчий медичний батальйон навчає тактичної медицини з 2015 року, а його екіпажі щодня проводять евакуації на фронті від самого початку війни.

Нещодавно "Госпітальєри" опублікували розклад на червень. Приміром, 22 червня у Києві пройде курс "Базова підтримка життя", де "Госпітальєри" навчать рятувати людей при невідкладних станах (непритомність, судоми, зупинка серця). Радимо й "Симуляційний курс" для тих, хто вже має базові теоретичні знання — заняття відбудеться 30 червня.

 • ЯК? Дізнатися більше можна на сайті батальйону або за телефоном 098-117-41-27. Вартість залежить від вибраного курсу.

Якщо в тактичній медицині початківець — варто записатися на один із курсів хоча б онлайн. Набуті знання можуть урятувати твоє житя та життя інших!

Читай також: Військовий психолог про мобілізацію 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації