Що можна їсти у спеку, щоб не отруїтися: рекомендації фахівців

Що можна їсти у спеку, щоб не отруїтися: рекомендації фахівців Фото: Freepik

У Києві встановилася небувала спека і, судячи з прогнозів синоптиків, вона триматиметься далі. Плюс ще й відключення електрики, через які продукти в холодильнику псуються швидше. У Центрі громадського здоров'я розповіли, чим можна зараз харчуватися, щоб не отруїтися й почуватися добре. 

Як харчуватися під час спеки:

  • Пий достатньо рідини: намагайся вживати звичайну питну воду для запобігання зневодненню та покращення терморегуляції. Регулярно пий воду протягом дня, навіть якщо не відчуваєш спраги. Уникай солодких газованих напоїв та алкоголю — вони можуть сприяти зневодненню через їх сечогінну дію та маскування спраги.
  • Обирай легку їжу, яка не створює додаткового навантаження на травну систему та містить багато води. Гарним варіантом будуть овочі, фрукти, салати та нежирні білкові страви. Це дозволить знизити теплове навантаження на організм та допоможе запобігти нестачі рідини. Обирай продукти, що мають охолоджувальний ефект, такі як огірки, кавун, диня та м'ята.
  • Їж меншими порціями, але частіше. Такий режим харчування допомагає підтримувати необхідний рівень енергії та запобігає перевантаженню травної системи.
  • Уникай важкої та жирної їжі, адже вона вимагає більше енергії для перетравлення і при певних умовах може підвищити ризик теплового удару. Теж саме стосується додавання до їжі спецій, що сприяють підвищенню внутрішньої температури — червоного та чорного перцю, імбиру, часнику й ін. Їх споживання підвищує температуру тіла та посилює потовиділення, що під час спеки значно збільшує ризик перегріву.
  • Зменши споживання солі та перероблених продуктів (ковбасних виробів, закруток, хлібобулочних). Надмірна кількість солі може сприяти затримці рідини в організмі та порушенню водно-сольового балансу, який організму важко підтримувати під час спеки.

У Центрі додали, що такий очевидний варіант, як морозиво або фруктовий лід, дає короткостроковий ефект.

Справа в тому, що вживання будь-якої їжі призводить до підвищення температури, оскільки процес травлення є тепловидільним. Швидке охолодження, викликане холодною їжею та напоями, призводить до надмірного компенсаторного підвищення внутрішньої температури. Отже, після порції морозива ви можете ще гірше переносити спеку, — пояснили фахівці.

Раніше в МОЗ розповіли, як уникнути сонячних опіків і що робити, якщо це вже сталося. А також дали поради, як не отримати тепловий удар та уникнути перегрівання в спеку.  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації