Плохій, Кідрук, Калитко, Дашвар, Еґер та інші: 10 подій Kyiv Book Weekend
З 8 до 10 грудня в Києві вперше проведуть книжковий фестиваль-ярмарок Kyiv Book Weekend. У програмі нового заходу — понад 150 подій на семи сценах за участю письменників, видавців, блогерів, культурних і громадських діячів. Це презентації новинок, зустрічі з авторами, дискусії, майстер-класи, автограф-сесії. Зокрема, 22 події пройдуть на головній сцені.
"ТиКиїв" є інформаційним партнером фестивалю та в цьому матеріалі розповідає про 10 подій головної сцени Kyiv Book Weekend, на які варто потрапити цього тижня.
- ДЕ? Просп. Броварський, 15. Павільйон №1 Міжнародного виставкового центру
- КОЛИ? 8-10 грудня, 9:00-21:00
- СКІЛЬКИ? 160-1400 грн
Читання та розмова з Катериною Калитко
8 грудня о 19:00 виступить прозаїкиня й поетеса Катерина Калитко. Вона — авторка десяти поетичних і двох прозових збірок, лауреатка цьогорічної Шевченківської премії за книжку "Орден мовчальниць". Під час заходу читатиме вірші та говоритиме про війну, літературу та зміну поетичного голосу. Прозвучать як знакові, так і нові тексти з майбутнього видання.
Матиму передпрем'єру збірки "Відкритий перелом голосу", яка зараз готується до друку й з'явиться ближче до весни. Будуть тексти з цього рукопису, написаного повністю за час повномасштабної війни, буде і щось найнайновіше, — пише Катерина Калитко.
Виступ гурту "Мова"
8 грудня о 20:00 відбудеться концерт гурту "Мова". Музиканти на чолі з солісткою й гітаристкою Ольгою Стеценко виконають кавери на українські фанк-пісні та хіти інших жанрів.
Запалюватимемо разом з вами під найяскравіші хіти 1960-1980-х років. На прикладі цих композицій показуємо, як Україна сьогодні повертає своє. Ми хочемо співати своїх пісень. Повернути їх собі. Підхопити та роздмухати нове полум'я української естради на глибокому історичному корінні, — каже Ольга Стеценко.
Презентація книжки Радомира Мокрика "Бунт проти імперії"
9 грудня о 13:00 пройде презентація та діалог навколо книжки "Бунт проти імперії: українські шістдесятники". Монографія історика Радомира Мокрика присвячена життю і творчості представників покоління шістдесятників. Досліджує їхні ідеї, цінності та мистецькі досягнення.
Шістдесятництво — це культурний феномен, що виник в Україні в час хрущовської "відлиги". Шістдесятники були молодими людьми, які прагнули до свободи творчості та самовираження. Вони творили нову культуру, яка була всупереч радянській ідеології. Дізнайтеся більше про цей цікавий і важливий період української історії, — зазначено в описі.
Розмова "Нові закони робототехніки: штучний інтелект і культура"
9 грудня о 16:00 експерти з різних галузей спілкуватимуться про штучний інтелект і культуру. Спікерами будуть маркетологиня та аналітикиня книжкового ринку Інна Білоножко, письменник-фантаст Володимир Аренєв, головний редактор медіа про техніку і технології Gagadget.com, підприємець і громадський діяч у сфері IT Олександр Ольшанський.
Обговоримо, як розвиток штучного інтелекту впливає на нашу культуру та суспільство. Спробуємо дійти до спільного знаменника у питанні етичності використання штучного інтелекту у творчості, — зазначено в афіші.
Розмова "Російсько-українська війна. Два контексти"
9 грудня о 17:00 буде розмова про контексти війни за участю істориків. Своїми міркуваннями на тему поділяться автор книжки "Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну" Володимир В'ятрович, автор "Історії для дорослих" Олег Криштопа, а також автор праці "Російсько-українська війна: Повернення історії" Сергій Плохій. Професор кафедри української історії Гарвардського університету та лауреат Шевченківської премії приєднається до події онлайн.
Поговоримо про історію України та російсько-українську війну з трьома видатними істориками, — сказано в анонсі.
Публічне інтерв'ю з Едіт Еґер
9 грудня о 19:00 проведуть публічну онлайн-розмову з американською психологинею Едіт Еґер. Тема бесіди: як (не) провалити уроки історії. В інтерв'ю співзасновниці онлайн-журналу Craft Magazine Катерині Казіміровій авторка бестселерів "Вибір" і "Дар" розповість, як пережити травму та знайти свободу і сенс життя.
Едіт Еґер пережила жах концтабору Аушвіц і втратила батьків, але змогла знайти в собі сили жити далі та стати успішною жінкою. Це буде унікальна можливість почути історію людини, яка пройшла через найстрашніші випробування, і дізнатися, як знайти в собі сили жити далі, — йдеться в анонсі.
Вечір поезії "Книга Love 2.0. Любов і війна"
9 грудня о 20:00 влаштують читання творів зі збірки поезій "Книга Love 2.0. Любов і війна". До антології інтимної лірики увійшли 89 віршів 52-х українських авторів — і сучасних, і класиків. Свою поезію читатимуть Олена Павлова, Павло Коробчук, Тетяна Власова, Богдана Матіяш, Юрій Строкань, Ольга Ольхова.
Збірка зображує любов у контексті війни — показуючи болючі досвіди та перешкоди, перед якими опиняються почуття і стосунки. Ці вірші вміщують у собі цілий спектр емоцій: кохання і ненависть, пристрасть і лють, ніжність доторків і смуток від розлуки, віру в любов і біль від утрати, — сказано в анотації.
Презентація книжки Майка Маллейна "Верхи на шатлі"
10 грудня о 15:00 пройде презентація українського видання книжки "Верхи на шатлі. Обурливі історії астронавта космічного човника". Це мемуари американського астронавта, полковника ВПС США Майка Маллейна. Про новинку та інші книжки космічної серії Corvus розповість письменник і співзасновник видавництва "Бородатий Тамарин" Макс Кідрук.
Майк Маллейн входив до найпершої групи астронавтів, яких готували до польотів на Space Shuttle, і був спеціалістом у трьох місіях. У мемуарах він описує життя астронавтів без надмірної героїзації. Його розповіді захопливі й веселі, часом до непристойності. "Верхи на шатлі" — не просто книжка про космос, а смішна й відверта, — говорить Макс Кідрук.
Презентація роману Люко Дашвар "Спадок"
10 грудня о 16:00 свій новий роман "Спадок" представить Люко Дашвар. Вона — лауреатка відзнаки "Золота письменниця України", а також премії "Коронація слова" за "Село не люди" і "Книга року BBC" за "Молоко з кров'ю". Її книжки продали загальним накладом у понад 500 тис. примірників.
Відомий архітектор Гнат Куроган мешкає в розкішному маєтку під Києвом. Незабаром він святкує своє 88-річчя, тож до нього приїдуть сини та онука. Гості сподіваються лише на одне: отримати якомога більшу частину спадку старого. Несподівано напередодні святкування одного із синів Гната знаходять зарізаним у бібліотеці замку, — йдеться в анотації.
Дискусія про цінності та права людини
10 грудня о 17:00 відбудеться розмова про права людини в умовах війни. Учасницями дискусії стануть правозахисниці Лариса Денисенко та Людмила Янкіна і громадська активістка Тетяна Касьян. Обговорять питання збору свідчень про російські воєнні злочини, ознак геноциду росії проти України та українців на окупованих територіях.
10 грудня світ відзначає Міжнародний день прав людини. Саме в цей день 1948 року Генеральна асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Вона проголошує права особистості, цивільні й політичні права і свободи — все те, що так цинічно порушує росія протягом тривалого часу і буквально "у прямому ефірі" на весь світ, — зазначено в анонсі.
Читай також: Гід на тиждень: куди піти в Києві 4-8 грудня