7 вистав січня: Тартюф, Тренди твіттера, Love Revolution та інші прем'єри
Нуарний детектив про Патрицію Гайсміт "Швейцарія", сатирична комедія Мольєра "Тартюф", драма про шкільний експеримент "Хвиля", адаптація авторів Розстріляного відродження Love Revolution. А також вистави про життя українців під час повномасштабної війни — трагікомедія "Тренди твіттера", балет "Д.І.М." та автобіографічна подорож "Best і я. Вибери кращу версію".
"ТиКиїв" розповідає про 7 київських театральних прем'єр січня 2024 року.
Хвиля
У Театрі Лесі Українки відбудеться прем'єра вистави "Хвиля" режисера Юрія Дяка. Дія драми за мотивами роману американського письменника Тода Штрассера відбувається у школі. За сюжетом, вчитель історії Бен Росс розповідає про нацизм. Тема зацікавлює учнів. Під впливом уроку зароджується організація "Хвиля", що сповідує нібито виховні цілі. Спочатку ініціатива здається своєрідною грою з позитивними результатами, але поступово ситуація виходить з-під контролю.
Хто дає право експериментувати над іншими? Як розпізнати тонку межу, за якою прірва, що веде до страшних наслідків? У який момент люди перетворюються на тварин? Суцільні запитання. "Хвиля", під якою тонуть народи. Ми спробуємо дати відповідь. А можливо, у вас виникне ще більше запитань. Експеримент, який не залишить байдужим. Історія, яка була насправді, — інтригують в описі.
- ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 5. Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки
- КОЛИ? 19 січня, 28 лютого, 20 березня о 18:00
- СКІЛЬКИ? 60-500 грн
Швейцарія
У Театрі на Подолі покажуть виставу в жанрі нуару "Швейцарія" режисерки Поліни Медведевої за п'єсою австралійської драматургині Джоанни Мюррей-Сміт. Головна героїня — Патриція Гайсміт, авторка бестселерів про вбивцю Тома Ріплі. У будинок письменниці у Швейцарії приїжджає агент нью-йоркського видавництва. Він має переконати її написати ще один роман серії, за сюжетом.
Я ніде не бачила нуарних вистав. Раніше зустрічала цей жанр лише в кіно. Але текст цієї детективної п'єси просто вимагав обрати таку особливу форму. Це незвичний досвід і виклик для мене як режисерки, бо у театрі досягти критеріїв нуару не так просто. Працювати за законами цього стилю — це як створювати новий театральний вимір, — каже Поліна Медведева.
- ДЕ? Вул. Андріївський узвіз, 20б. Київський академічний драматичний театр на Подолі
- КОЛИ? 19 січня о 18:00, 20, 27 січня о 14:00, 9 лютого о 18:00, 10 лютого о 14:00, 22, 23 лютого о 18:00
- СКІЛЬКИ? 450 грн
Love Revolution
У театрі "Золоті ворота" презентують виставу Love Revolution режисерки Наталії Сиваненко. Жанр визначають як вечорниці анархічної молоді. В основу лягли чотири оповідання представників Розстріляного відродження: "Рахунок" Майка Йогансена, "Добрий Бог" Валер'яна Підмогильного, "Із Вариної біографії" Миколи Хвильового та "Виривки з мемуарів одного старого гріховоди" Агатангела Кримського. Герої творів шукають кохання, власні орієнтири й мораль на тлі революційних подій.
Я шукала твори класиків про молодих людей, які відриваються від батьківських наративів і формують власні принципи. Зараз це резонує, бо в умовах війни періодично повертаємось до "базових налаштувань" і заново шукаємо орієнтири. У виставі не робимо акцент на зображенні епохи, а намагаємось поговорити з молоддю того часу, ставлячи собі, сучасним, ті самі питання, — говорить Наталія Сиваненко.
- ДЕ? Вул. Шовковична, 7а. Київський академічний театр "Золоті ворота"
- КОЛИ? 20, 21 січня, 10, 11 лютого о 18:00
- СКІЛЬКИ? 450 грн
Тартюф
У Театрі Франка пройде прем'єра комедійної вистави "Тартюф" за п'єсою французького драматурга Мольєра у постановці режисера Дмитра Богомазова. Шахрай Тартюф видає себе за святенника та проникає в сім'ю багатого пана Орґона. Наслухавшись проповідей, батько родини перетворюється на слухняне знаряддя в руках лиходія, за сюжетом.
П'єса "Тартюф, або Облудник" вже 360 років не сходить зі світової сцени. Ця дотепна і гостра комедія досліджує та викриває лицемірство в усіх його проявах. Попри те, що метою Мольєра була критика двору Людовика XIV, п'єса здатна розмовляти з будь-якою епохою. Його сатира потрапляє в ціль навіть крізь століття, адже й сьогодні ця історія та її герої залишаються актуальними, — йдеться в анонсі.
- ДЕ? Пл. Івана Франка, 3. Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
- КОЛИ? 25 січня о 18:00, 27 січня о 15:00, 7, 14, 29 лютого о 18:00, 9 березня о 15:00, 27 березня о 18:00
- СКІЛЬКИ? 50-700 грн
Best і я. Вибери кращу версію
У культурному центрі "Арт-Братислава" та у Театрі драматургів зіграють виставу "Best і я. Вибери кращу версію". Литовський режисер Вальтерс Сіліс поставив п'єсу драматургині Наталки Блок. У центрі оповіді — подорож авторки після 24 лютого 2022-го. Намагаючись проживати своє єдине життя, вона проходить крізь його різні версії. Стрибки у просторі й часі інколи супроводжуються комічними ситуаціями, за сюжетом.
Я багато думала про те, чи є я зрадницею, що виїхала, щоб бути самотньою біженкою, чи треба мені вертатися в Херсон. Як вибрати кращу версію життя та як зробити той вибір, коли що б не вибрала, буде поганим. Це рефлексійний текст про те, як усі ми були змушені робити вибір після нападу орків, і про те, що гарного вибору серед поганих опцій не буває. Трохи про паралельні життя, якими ми живемо, і про минуле й майбутнє, — пише Наталка Блок.
- ДЕ? Вул. Олександра Архипенка, 5. Культурний центр "Арт-Братислава"; вул. Петра Сагайдачного, 25г. Театр драматургів
- КОЛИ? 25, 26, 27 січня о 19:00
- СКІЛЬКИ? 300-450 грн
Д.І.М.
У Міжнародному центрі культури і мистецтв представлять балет "Д.І.М." від об'єднання Insha Dance Company. Танцювальна вистава від хореографа Іллі Мірошніченка на музику композитора Віктора Рекало розповідає про незламних українців і відтворює досвід евакуації під час повномасштабної війни. Фокусується на тілесній рефлексії про дім і його фізичне та духовне значення для людей, змушених покинути свою землю.
Це історія про дорогу. Про тих, хто вимушено опинився в одному вагоні евакуаційного потягу і, прийнявши нові правила життя, залишився нескореним. Це присвята кожному з нас, хто пережив біль втрати. Дім — це процес, шлях, а, отже, ми всі на шляху додому. Балет створили люди, які пережили евакуацію з рідних домівок у воєнний час і знайшли в собі ресурс втілити цей досвід на сцені щирим танцем — зазначено в описі.
- ДЕ? Вул. Алея Героїв Небесної Сотні, 1. Міжнародний центр культури і мистецтв
- КОЛИ? 30 січня о 18:30
- СКІЛЬКИ? 300-1000 грн
Тренди твіттера
На Сцені 6 Довженко-центру зіграють виставу Дикого театру "Тренди твіттера". Дебютна трагікомедія автора й режисера Слави Юшкова присвячена досвіду українців в умовах повномасштабного вторгнення. Головні герої — сусіди Борис, Кіра та Марина, які одне одного недолюблювали. Під час ракетної загрози вони опиняються замкнуті в одному просторі, за сюжетом.
Борис понад усе любить маму, Булгакова і знає все про всіх. Кіра веде блог про провали й щойно закінчила ремонт. А Марина ненавидить оливки і штори на вікнах та обожнює Latexfauna. Ідеологічні суперечки, які полюбляють українці, вже визнані національним спортом. Чи можуть змінитися погляди перед загрозою смерті? Та що людям потрібно для перегляду своїх позицій? — запитують в анонсі.
- ДЕ? Вул. Васильківська, 1. Театральний простір "Сцена 6" у Національному центрі Олександра Довженка
- КОЛИ? 31 січня о 18:30
- СКІЛЬКИ? 250-1000 грн