7 вистав січня: Тартюф, Тренди твіттера, Love Revolution та інші прем'єри

7 вистав січня: Тартюф, Тренди твіттера, Love Revolution та інші прем'єри Вистава "Тренди твіттера". Фото: Артем Галкін, фейсбук Дикого театру

Нуарний детектив про Патрицію Гайсміт "Швейцарія", сатирична комедія Мольєра "Тартюф", драма про шкільний експеримент "Хвиля", адаптація авторів Розстріляного відродження Love Revolution. А також вистави про життя українців під час повномасштабної війни — трагікомедія "Тренди твіттера", балет "Д.І.М." та автобіографічна подорож "Best і я. Вибери кращу версію".

"ТиКиїв" розповідає про 7 київських театральних прем'єр січня 2024 року.

Читай також: 7 виставок січня: Марчук, Вайсберг, Молдованов, Котарбінський та інші

Хвиля

Вистава Хвиля
Фото: Театр Лесі Українки

У Театрі Лесі Українки відбудеться прем'єра вистави "Хвиля" режисера Юрія Дяка. Дія драми за мотивами роману американського письменника Тода Штрассера відбувається у школі. За сюжетом, вчитель історії Бен Росс розповідає про нацизм. Тема зацікавлює учнів. Під впливом уроку зароджується організація "Хвиля", що сповідує нібито виховні цілі. Спочатку ініціатива здається своєрідною грою з позитивними результатами, але поступово ситуація виходить з-під контролю.

Хто дає право експериментувати над іншими? Як розпізнати тонку межу, за якою прірва, що веде до страшних наслідків? У який момент люди перетворюються на тварин? Суцільні запитання. "Хвиля", під якою тонуть народи. Ми спробуємо дати відповідь. А можливо, у вас виникне ще більше запитань. Експеримент, який не залишить байдужим. Історія, яка була насправді, — інтригують в описі.

 • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 5. Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки
 • КОЛИ? 19 січня, 28 лютого, 20 березня о 18:00
 • СКІЛЬКИ? 60-500 грн

Швейцарія

Вистава Швейцарія
Фото: Театр на Подолі

У Театрі на Подолі покажуть виставу в жанрі нуару "Швейцарія" режисерки Поліни Медведевої за п'єсою австралійської драматургині Джоанни Мюррей-Сміт. Головна героїня — Патриція Гайсміт, авторка бестселерів про вбивцю Тома Ріплі. У будинок письменниці у Швейцарії приїжджає агент нью-йоркського видавництва. Він має переконати її написати ще один роман серії, за сюжетом.

Я ніде не бачила нуарних вистав. Раніше зустрічала цей жанр лише в кіно. Але текст цієї детективної п'єси просто вимагав обрати таку особливу форму. Це незвичний досвід і виклик для мене як режисерки, бо у театрі досягти критеріїв нуару не так просто. Працювати за законами цього стилю — це як створювати новий театральний вимір, — каже Поліна Медведева.

 

 • ДЕ? Вул. Андріївський узвіз, 20б. Київський академічний драматичний театр на Подолі
 • КОЛИ? 19 січня о 18:00, 20, 27 січня о 14:00, 9 лютого о 18:00, 10 лютого о 14:00, 22, 23 лютого о 18:00
 • СКІЛЬКИ? 450 грн

Love Revolution

Вистава Love Revolution
Фото: Театр "Золоті ворота"

У театрі "Золоті ворота" презентують виставу Love Revolution режисерки Наталії Сиваненко. Жанр визначають як вечорниці анархічної молоді. В основу лягли чотири оповідання представників Розстріляного відродження: "Рахунок" Майка Йогансена, "Добрий Бог" Валер'яна Підмогильного, "Із Вариної біографії" Миколи Хвильового та "Виривки з мемуарів одного старого гріховоди" Агатангела Кримського. Герої творів шукають кохання, власні орієнтири й мораль на тлі революційних подій. 

Я шукала твори класиків про молодих людей, які відриваються від батьківських наративів і формують власні принципи. Зараз це резонує, бо в умовах війни періодично повертаємось до "базових налаштувань" і заново шукаємо орієнтири. У виставі не робимо акцент на зображенні епохи, а намагаємось поговорити з молоддю того часу, ставлячи собі, сучасним, ті самі питання, — говорить Наталія Сиваненко.

 • ДЕ? Вул. Шовковична, 7а. Київський академічний театр "Золоті ворота"
 • КОЛИ? 20, 21 січня, 10, 11 лютого о 18:00
 • СКІЛЬКИ? 450 грн 

Тартюф

Вистава Тартюф
Фото: Театр Франка

У Театрі Франка пройде прем'єра комедійної вистави "Тартюф" за п'єсою французького драматурга Мольєра у постановці режисера Дмитра Богомазова. Шахрай Тартюф видає себе за святенника та проникає в сім'ю багатого пана Орґона. Наслухавшись проповідей, батько родини перетворюється на слухняне знаряддя в руках лиходія, за сюжетом.

П'єса "Тартюф, або Облудник" вже 360 років не сходить зі світової сцени. Ця дотепна і гостра комедія досліджує та викриває лицемірство в усіх його проявах. Попри те, що метою Мольєра була критика двору Людовика XIV, п'єса здатна розмовляти з будь-якою епохою. Його сатира потрапляє в ціль навіть крізь століття, адже й сьогодні ця історія та її герої залишаються актуальними, — йдеться в анонсі. 

 • ДЕ? Пл. Івана Франка, 3. Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
 • КОЛИ? 25 січня о 18:00, 27 січня о 15:00, 7, 14, 29 лютого о 18:00, 9 березня о 15:00, 27 березня о 18:00
 • СКІЛЬКИ? 50-700 грн

Best і я. Вибери кращу версію

Вистава Best і я. Вибери кращу версію
Фото: Театр драматургів

У культурному центрі "Арт-Братислава" та у Театрі драматургів зіграють виставу "Best і я. Вибери кращу версію". Литовський режисер Вальтерс Сіліс поставив п'єсу драматургині Наталки Блок. У центрі оповіді — подорож авторки після 24 лютого 2022-го. Намагаючись проживати своє єдине життя, вона проходить крізь його різні версії. Стрибки у просторі й часі інколи супроводжуються комічними ситуаціями, за сюжетом.

Я багато думала про те, чи є я зрадницею, що виїхала, щоб бути самотньою біженкою, чи треба мені вертатися в Херсон. Як вибрати кращу версію життя та як зробити той вибір, коли що б не вибрала, буде поганим. Це рефлексійний текст про те, як усі ми були змушені робити вибір після нападу орків, і про те, що гарного вибору серед поганих опцій не буває. Трохи про паралельні життя, якими ми живемо, і про минуле й майбутнє, — пише Наталка Блок.

 • ДЕ? Вул. Олександра Архипенка, 5. Культурний центр "Арт-Братислава"; вул. Петра Сагайдачного, 25г. Театр драматургів
 • КОЛИ? 25, 26, 27 січня о 19:00
 • СКІЛЬКИ? 300-450 грн

Д.І.М.

Балет Д.І.М.
Фото: Insha Dance Company

У Міжнародному центрі культури і мистецтв представлять балет "Д.І.М." від об'єднання Insha Dance Company. Танцювальна вистава від хореографа Іллі Мірошніченка на музику композитора Віктора Рекало розповідає про незламних українців і відтворює досвід евакуації під час повномасштабної війни. Фокусується на тілесній рефлексії про дім і його фізичне та духовне значення для людей, змушених покинути свою землю.

Це історія про дорогу. Про тих, хто вимушено опинився в одному вагоні евакуаційного потягу і, прийнявши нові правила життя, залишився нескореним. Це присвята кожному з нас, хто пережив біль втрати. Дім — це процес, шлях, а, отже, ми всі на шляху додому. Балет створили люди, які пережили евакуацію з рідних домівок у воєнний час і знайшли в собі ресурс втілити цей досвід на сцені щирим танцем — зазначено в описі.

 • ДЕ? Вул. Алея Героїв Небесної Сотні, 1. Міжнародний центр культури і мистецтв
 • КОЛИ? 30 січня о 18:30
 • СКІЛЬКИ? 300-1000 грн

Тренди твіттера

Вистава Тренди твіттера
Фото: Дикий театр

На Сцені 6 Довженко-центру зіграють виставу Дикого театру "Тренди твіттера". Дебютна трагікомедія автора й режисера Слави Юшкова присвячена досвіду українців в умовах повномасштабного вторгнення. Головні герої — сусіди Борис, Кіра та Марина, які одне одного недолюблювали. Під час ракетної загрози вони опиняються замкнуті в одному просторі, за сюжетом.

Борис понад усе любить маму, Булгакова і знає все про всіх. Кіра веде блог про провали й щойно закінчила ремонт. А Марина ненавидить оливки і штори на вікнах та обожнює Latexfauna. Ідеологічні суперечки, які полюбляють українці, вже визнані національним спортом. Чи можуть змінитися погляди перед загрозою смерті? Та що людям потрібно для перегляду своїх позицій? — запитують в анонсі.

 • ДЕ? Вул. Васильківська, 1. Театральний простір "Сцена 6" у Національному центрі Олександра Довженка
 • КОЛИ? 31 січня о 18:30
 • СКІЛЬКИ? 250-1000 грн

Читай також: 10 фільмів січня: Ля Палісіада, Бідолашні створіння, Прісцилла та інші

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації