7 виставок лютого, які варто відвідати
"ТиКиїв" розповідає про 7 виставок лютого, які тривають у Києві. Які експозиції варто відвідати?
Читай також: Гід на тиждень: куди піти в Києві 5-9 лютого
Гранат. З рубінів і перлів. Борис Єґіазарян
У Київській картинній галереї працює персональна виставка Бориса Єґіазаряна. Це не лише ретроспектива художника, а й "ода поєднанню в одній душі вірменської та української культур". Картини розповідають історію Єґіазаряна. Кожна зала розкриває різні аспекти його творчості. Виставку він присвятив режисеру Сергію Параджанову з нагоди 100-річчя від дня народження.
Вислів Параджанова "Я помщуся світу любов'ю" відображає творчість Єґіазаряна. На долю живописця, портретиста, графіка й колажиста припала не одна перепона, проте він дарує любов через свої твори. Запрошуємо вас поринути в унікальний світ гранатів, рубінів, перлів, янголів, левів, — зазначено в описі.
- ДЕ? Вул. Терещенківська, 9. Національний музей "Київська картинна галерея"
- КОЛИ? З 23 січня до 25 лютого, 11:00-18:00
- СКІЛЬКИ? 100-200 грн
За світлом. Володимир Падун і Людмила Роздобудько-Падун
У галереї Vakulenko Art Consulting триває виставка сімейної пари Володимира Падуна та Людмили Роздобудько-Падун. Вони створюють картини у співавторстві, передаючи спільні історії та емоції. У проєкті "За світлом" художники досліджують український феномен світла-духу. Понад 25 робіт створені протягом 2023 року. Зображують переважно пейзажі та повсякденні речі в умовах війни.
Зимові сутінки та спекотні літні ночі. Вікна, з яких ллється яскраве світло, а в деяких воно ледве жевріє. За деякими відчувається бурхливе й безтурботне життя і майже аромат господарської вечері. Інші — темні. В зимових урбаністичних пейзажах герої — лише поодинокі перехожі.
- ДЕ? Вул. Костьольна, 8. Vakulenko Art Consulting
- КОЛИ? З 25 січня до 25 лютого, 11:00-19:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
По живому
У виставковому центрі "Жива пам'ять" у Бабиному Яру триває спільний проєкт Матвія Вайсберга та Олександра Животкова до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту. Окрім картин цих художників, представлені документальні відеоархіви наслідків Голокосту в Україні. Також частиною виставки стала відеоробота "Війна" режисера Олега Соснова, фотографа Олександра Глядєлова та композитора Антона Байбакова, заснована на хроніці першого року повномасштабного вторгнення росії.
Матвій Вайсберг та Олександр Животков — кожен у власній манері — відтворюють мовою мистецтва жахіття минулого та сучасності. Живописні твори Вайсберга нагадують про горе єврейського народу, а рельєфи Животкова передають сучасну трагедію України.
- ДЕ? Вул. Юрія Іллєнка, 46а. Виставковий центр "Жива пам'ять" Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр"
- КОЛИ? З 26 січня до 25 лютого, 10:00-19:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
На теренах чужини. Виставка українських емігрантів
У галереї "Ню Арт" почалася виставка художників-емігрантів першої половини 20 століття. До експозиції увійшли твори понад 20 вітчизняних митців. Серед них — засновник українського футуризму Давид Бурлюк, основоположник кубізму у скульптурі Олександр Архипенко, засновниця орфізму Соня Делоне, творець українського модерну в архітектурі Василь Кричевський.
Усі ці митці поїхали з нашої країни у складні часи. Вони працювали в іншому національному середовищі та соціокультурному контексті. Деякі з них зробили вагомий внесок у розвиток світової культури. Доля їх склалася так, що вони відомі за кордоном, але на батьківщині їхні виставки проходять не так часто.
- ДЕ? Вул. Михайла Грушевського, 28/2. "Ню Арт"
- КОЛИ? З 2 лютого до 2 березня, 11:00-18:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
Горизонти. Спектр. Ганна Криволап
У Музеї української діаспори йде персональна виставка Ганни Криволап із картинами серії "Горизонти". Цей мистецький щоденник художниця створила під враженням від рідного Києва та подорожей до різних міст. Зокрема, Стамбула, Нью-Йорка, Рима, Сараєво‚ Франкфурта та Дубровника. Пейзажі зображені з висоти пташиного польоту й поєднують враження від споглядання з живописними фантазіями.
Картини підібрані у спектральній послідовності. Можна побачити, як змінюється простір під впливом кольору, відтак трансформується сприйняття пейзажу. Барви передають різні психологічні стани й надають міському краєвиду ритмів та емоцій.
- ДЕ? Вул. Князів Острозьких, 40б. Музей української діаспори
- КОЛИ? З 1 лютого до 17 березня, 11:00-18:00
- СКІЛЬКИ? 100 грн
Територія свободи: Майдан
У Національному музеї Тараса Шевченка готують проєкт до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 10-ліття Революції Гідності. Він представить твори Кобзаря та дев'яти сучасних художників. Це Петро Бевза, Матвій Вайсберг, Олексій Белюсенко, Віктор Бистряков, Sociopath, Дмитро Доценко, Антон Логов, Максим Мазур та Андрій Підлісний.
Учасники виставки — представники різних поколінь. Вони були або учасниками та свідками подій Революції Гідності, або ж звернулись до них у художній практиці. Там був і Шевченко — як автор декламованих поезій та образ натхненника спротиву росії.
- ДЕ? Бульв. Тараса Шевченка, 12. Національний музей Тараса Шевченка
- КОЛИ? З 21 лютого до 23 березня, 10:00-18:00
- СКІЛЬКИ? 60-130 грн
Victory. Kyiv. Катерина Косьяненко
У Музеї книги і друкарства відкриється персональна виставка Катерини Косьяненко. Вона містить 14 картин серії Victory 2022-2024 років і програмний твір "Перехід" 2019-го. Серія стала реакцією художниці на повномасштабну агресію росії. Роботи написані у Чернівцях і Києві. Більшість із них зображують українців під час війни, але без ракет і повітряних тривог, зруйнованих будинків і вбитих співгромадян, а з надією на перемогу.
Катерина Косьяненко називає ці твори своєю молитвою в картинах. Вони духовні та емоційні, візуально пов'язані з українським іконописом. У них немає натуралізму, бруду і жаху війни. Є гармонія і краса, віра та надія.
- ДЕ? Вул. Лаврська, 9. Музей книги і друкарства України
- КОЛИ? З 10 лютого до 7 квітня, 10:00-17:00
- СКІЛЬКИ? 30-100 грн
Читай також: 10 фільмів лютого, які варто подивитися
Про інші виставки, які можна відвідати цього місяця в Києві, читай тут. Серед них — "Шевченкіана" та "Відомий невідомий" Івана Марчука, "Дорога до слона" Дмитра Молдованова, "Висвітлення" Михайла Палінчака, "Очі квітів" до 140-річчя Ганни Собачко-Шостак, "Земні шляхи Небесної Сотні".