Гід на вихідні: куди піти в Києві 13-14 квітня
Концерт Олени Тополі, ювілейне шоу оркестру НАОМІ, виставки Анжеліки Рудницької та Алли Горської — ці та інші заходи можна відвідати в столиці на вихідних. "ТиКиїв" розповідає, куди варто піти в Києві 13-14 квітня.
ОЛЕНА ТОПОЛЯ. Ніжний ламповий концерт
Ще восени 2023 співачка ALYOSHA змінила сценічне ім'я на Олена Тополя та зосередилась на ліриці, перекладі своїх вже відомих композицій та їх нових аранжуваннях. Цього вечора Олена виконає свої хіти в акустичному варіанті. Пролунають композиції "Ти — найкраща", "Калина", "Феромони", "На фоні Париж", "Лебеді", нові треки "Мій Бог", "Трепетно", а також співачка нарешті презентує українською пісню "Однієї ночі мало".
- ДЕ? Osocor Residence, вул. Виноградна, 2
- КОЛИ? 13 квітня, 19:00
- СКІЛЬКИ? 600-1000 грн
Концерт НАОНІ
Національний академічний оркестр народних інструментів України НАОНІ святкує 55-річний ювілей і з цієї нагоди влаштовує великий концерт у Києві!
Бандури, цимбали, кобзи, скрипки, басоля, ліра, тилинка, зозульки, свиріль, козобас, сурма, козацька труба, бугай, флояра, полтавський ріжок, дуда, дримба, рубель і качалка, бубон, береста та інші інструменти звучатимуть цього вечора. Звісно, привітати ансамбль прийде багато яскравих українських митців, яких можна буде побачити не лише в глядацькому залі, а й на сцені!
- ДЕ? Палац "Україна", вул. Велика Васильківська, 103
- КОЛИ? 13 квітня, 18:00
- СКІЛЬКИ? 380-1500 грн
Виставка Анжеліки Рудницької "Нескінченність любові"
За 20 років своєї художницької діяльності відома телеведуча Анжеліка Рудницька створила близько 150 вишивок ручної роботи, які побували як на престижних виставках у музеях в різних країнах світу, так і в маленьких бібліотеках, залах, мистецьких школах на прифронтових територіях. Вони пережили окупацію в Херсоні та повернулися до власниці. Тепер Анжеліка хоче показати свій творчий доробок киянам і запрошує на персональну виставку.
- ДЕ? Музей української діаспори, вул. Князів Острозьких, 40Б
- КОЛИ? 12 квітня – 12 травня
- СКІЛЬКИ? 100 грн
Джазовий Івасюк
Цього вечора до 75-річчя з дня народження Володимира Івасюка його найвідоміші твори звучатимуть у джазових інтерпретаціях у виконанні джазового квінтету The Impression Jazz Quintet. Солістка вечора — учасниця етногурту YAGODY Софія Лешишак, спеціальний гість — співак Павло Ільницький.
- ДЕ? Bel etage, вул. Шота Руставелі, 16А
- КОЛИ? 13 квітня, 18:00
- СКІЛЬКИ? від 390 грн
Виставка текстилю та живопису "Крила України"
Виставка текстилю та живопису відомої київської мисткині Ніни Бондаренко презентує ескізи тканин та самі тканини, створені у 1960-1970-х роках на Дарницькому шовковому комбінаті, де вона 35 років працювала провідною художницею. Представлені також зразки одягу, декоровані в техніці вибійки, мініатюри та вибійчані дошки, з якими працювала Ніна Бондаренко.
Відвідувачі музею зможуть побачити зразки метражних тканин, які були популярними серед жіноцтва у 1960–1970-ті роки.
А ще в експозиції представлені пейзажі та натюрморти мисткині, на які її надихнула природа Криму та Києва, та декоративне панно "Крила України", створене художницею у 1970-ті роки.
- ДЕ? Національний музей декоративного мистецтва України
- КОЛИ? До 12 травня
- СКІЛЬКИ? Детальна інформація за телефоном 044-280-36-93
Біографічна вистава "Астрід знайомиться з Пеппі"
Майстерня Лєни Лазовіч проводить перше читання нової вистави "Астрід знайомиться з Пеппі", присвячене легендарній дитячій письменниці Астрід Ліндгрен, і запрошує на подію дітей від 6 років разом з батьками. Через спогади Астрід Ліндгрен малеча буде крок за кроком знайомитись з Пеппі.
- ДЕ? Pochayna Event Hall, пр. Степана Бандери, 23
- КОЛИ? 14 квітня, 15:00
- СКІЛЬКИ? 350 грн. Квитки тут.
Лекція "Микола Глущенко: українець у Парижі, парижанин в Україні"
Подвійне життя видатного графіка й живописця Миколи Глущенка було таким не лише в сенсі його більш ніж півстолітньої роботи на спецслужби радянського союзу. З початку 1920-х, коли він обрав еміграцію, особливо із початком життя у Парижі, він свідомо обстоював свою ідентифікацію як українського митця, пережив складний період майже ув'язнення у крихітній московській квартирі під час Другої світової війни, щоб з 1944-го почати пошуки авторського стилю в підрадянській Україні.
Про творчий і життєвий шлях Микола Глущенка розповідатиме арткритикиня й есеїстка Діана Клочко.
Подія передбачає лекцію та огляд виставки "Українці на Монмартрі".
- ДЕ? Музей української діаспори, вул. Князів Острозьких, 40-б
- КОЛИ? 14 квітня, 15:00
- СКІЛЬКИ? 150 грн
Алла Горська. Боривітер
Перша ретроспективна виставка художниці, на якій представлено понад 100 творів живопису, графіки, ескізів монументальних робіт з музейних і приватних колекцій, а також архівних матеріалів, що висвітлюють творчу й громадську діяльність мисткині-шістдесятниці.
Більшість робіт Алли Горської потрапила під окупацію ще 2014 року, на підконтрольній Україні території збереглися тільки дві мозаїки. А композиція "Боривітер", яка й дала назву цій експозиції, зазнала страшних ушкоджень внаслідок обстрілів Маріуполя російськими військами.
Виставка знайомить з ескізами найвідоміших мозаїчних панно, створених групою Горської у Києві та на Сході України, сценографічними рішеннями вистав Леся Танюка, портретами визначних українських діячів: Василя Стуса, Івана Світличного, Василя Симоненка, Івана Драча, Ліни Костенко та інших.
- ДЕ? Український Дім, вул. Хрещатик, 2
- КОЛИ? До 28 квітня, вівторок – неділя, 11:00-19:00,
- СКІЛЬКИ? 100 грн, для школярів та студентів — 50 грн, для пільгових категорій — безоплатно
Хамерман Знищує Віруси. Ніч в опері
Гурт "Хамерман Знищує Віруси" працює на перетині музики, концептуального арту й театру. Чи не найбільше ХЗВ відомі своїми унікальними сценічними образами, жоден з яких не повторюється двічі. Для їхнього створення використовуються восьминогів як головні убори, мертвих кролів, макети мавзолеїв та інші складні інженерні конструкції, водоемульсійну фарбу і шпаклівку, памперси та пір'я з подушки, свинячі очі та кров, золотий пил, м'які іграшки тощо. Вова й Альберт запрошують на великий сольний концерт, де обіцяють улюблені хіти та сюрпризи.
- ДЕ? Мала Опера, вул. Дегтярівська, 5
- КОЛИ? 13 квітня, 18:00
- СКІЛЬКИ? 600 грн
Опера "Наталка Полтавка"
Перлина українського оперного мистецтва — опера Миколи Лисенка "Наталка Полтавка", у музичній редакції Мирослава Скорика та постановці Анатолія Солов'яненка. Сповнена гумору, танців та фольклору історія кохання. І навіть в класичні твори час вносить свої корегування — так у виставу зайшов відомий мем про паляницю…
У ролях: Наталія Николаїшин (Наталка Полтавка), Анжеліна Швачка (Терпелиха, її мати), Сергій Скочеляс (Петро, коханий Наталчин), Руслан Танський, Богдан Тарас.
Диригент — Богдан Пліш.
- ДЕ? Національна опера України, вул. Володимирська, 50
- КОЛИ? 14 квітня, 15:00
- СКІЛЬКИ? 400-1000 грн