Як провести вечір у Києві: спецпокази в Будинку кіно
Як провести вечір у Києві? Один із гарних варіантів — сходити в кінотеатр. Але якщо ти хочеш не просто подивитися фільм на великому екрані, а й поспілкуватися з його творцями, то варто звертати увагу на спеціальні покази.
Регулярні спецпокази українських стрічок за участю авторів проходять, зокрема, у столичному Будинку кіно. Вони відбуваються в межах проєкту "Кіноспільнота".
Наприклад, до кінця серпня у закладі можна буде відвідати три події. На одній з них покажуть одну з найбільш високо оцінених вітчизняних короткометражок останніх років. На інших двох представлять знакові новинки документалістики напередодні виходу у прокат.
Розповідаємо про ці три спецпокази, які очікують на кіноманів цього місяця.
ДЕ? Вул. Саксаганського, 6. Будинок кіно
Читай також: Найочікуваніші фільми серпня, які варто переглянути
Бульмастиф
Режисерка: Анастасія Буковська
Виробництво: Україна, 2020
Дебютна режисерська робота доньки документаліста Сергія Буковського Анастасії Буковської. Це 25-хвилинна історія про ветерана російсько-української війни Мітю.
Герой намагається адаптуватися до мирного життя у столиці після повернення з Донбасу. Випадково зустрічає загубленого бульмастифа Роя. Спочатку вони не ладнають, але згодом пес допомагає чоловіку впоратися із травмами війни, за сюжетом.
Драма стала переможцем міжнародного короткометражного конкурсу Київського кінофестивалю "Молодість" і лауреатом національної кінопремії "Золота дзиґа" в номінації "найкращий короткометражний ігровий фільм".
Після перегляду буде обговорення з виконавцем головної ролі Євгеном Ламахом. А також дискусія на тему "Тварини і війна", в якій візьмуть участь зоозахисники, волонтери та кінологи.
- КОЛИ? 16 серпня о 19:00
- СКІЛЬКИ? 100-200 грн
Читай також: Цікавий тиждень: куди піти в Києві 14-18 серпня
День Незалежності
Режисер: Володимир Тихий
Виробництво: Україна, Польща, 2023
Документальний фільм від кінооб'єднання "Вавилон'13" та режисера "Брами", "Наших котиків" і "Дня українського добровольця" Володимира Тихого. Зображує торішній День Незалежності в умовах повномасштабного російського вторгнення очима українців із різних регіонів.
Героями стали працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, відповідальні за увімкнення сигналу тривоги у столиці, патрульні на одеських пляжах, операторка протитанкового комплексу, мінометники та штурмовик ЗСУ, прибиральниця в харківському пабі, київська художниця та народний депутат, який стояв у витоків проголошення незалежності. Як кажуть автори, "всі ці люди створюють захопливу мозаїку одного дня життя України".
Уперше стрічку показали в червні у національному конкурсі Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA.
Спецпоказ за участю творчої групи пройде напередодні прокату, який розпочнеться 24 серпня.
- КОЛИ? 21 серпня о 19:00
- СКІЛЬКИ? 120-280 грн
Читай також: Три фільми Тарантіно покажуть у Києві
20 днів у Маріуполі
Режисер: Мстислав Чернов
Виробництво: Україна, 2023
Дебютна документальна стрічка лауреата Пулітцерівської премії Мстислава Чернова. Показує початок повномасштабної агресії росії в Маріуполі.
Воєнний кореспондент Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та журналістка Василіса Степаненко — члени команди американського інформаційного агентства Associated Press. Торік вони стали останніми міжнародними журналістами в оточеному ворогом Маріуполі. У лютому й березні продовжували працювати в облозі та фіксувати воєнні злочини росіян. На основі відзнятого матеріалу створили фільм.
Стрічка має приз глядацьких симпатій програми світової документалістики цьогорічного американського кінофестивалю "Санденс", дві нагороди фестивалю Docudays UA та премії кількох інших кінооглядів.
Учасниками спецпоказу будуть режисер Мстислав Чернов та інші представники творчої команди. Картина вийде у прокат 31 серпня.
- КОЛИ? 29 серпня о 19:00
- СКІЛЬКИ? 120-280 грн
Минулого тижня ми також розповідали про такий варіант вечірнього дозвілля в Києві, як літні концерти симфонічного оркестру GosOrchestra на терасах торговельно-розважальних центрів.