Київський кінофестиваль "Молодість": найочікуваніші українські фільми
52-й Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" розпочнеться 21 жовтня. Цьогорічний "випуск" найстарішого та найбільшого українського кіноогляду триватиме до 29 жовтня у столичному кінотеатрі "Жовтень".
Понад 100 фільмів покажуть протягом дев'яти днів. Серед них є 31 українська стрічка. Це ігрові та документальні повні й короткі метри, що увійшли до конкурсних і позаконкурсних програм. Деякі вже мають фестивальну історію, а інші вперше продемонструють саме на "Молодості".
У цьому матеріалі розповідаю про найочікуваніші вітчизняні роботи 2023 року, які представлять на КМКФ "Молодість". Це сім фільмів фестивалю, які варто подивитися насамперед.
- ДЕ? Вул. Костянтинівська, 26. Кінотеатр "Жовтень"
- КОЛИ? 21-29 жовтня
- СКІЛЬКИ? Квитки — 80-120 грн, абонементи — 500-1000 грн
Читай також: Кінокритики назвали найкращі українські фільми року
Степне
Режисерка: Марина Врода
Виробництво: Україна, Німеччина, Польща, Словаччина, 2023
Головний герой — інженер Анатолій. Він повертається з міста в рідне село. Хвороба матері, зустріч із братом і жінкою, яку він кохає, спонукають Анатолія згадати минуле та замислитися над вчинками. А перед смертю мати розповідає сину про скарб, який вона заховала в сараї, за сюжетом.
Події розгортаються на тлі зимових пейзажів України, спорожнілих сіл і зростання відчуження між людьми в пострадянському суспільстві, — йдеться в описі.
Марина Врода — лауреатка "Золотої пальмової гілки" Каннського кінофестивалю за короткометражний фільм "Крос" 2011-го. "Степне" — її повнометражний дебют. Світова прем'єра відбулася у серпні цього року на Міжнародному кінофестивалі у Локарно. Стрічка отримала нагороду "Срібний леопард" за найкращу режисуру та приз Міжнародної федерації кінопреси.
Драма Марини Вроди — один із двох фільмів, які представляють Україну у міжнародному повнометражному конкурсі кінофестивалю "Молодість".
Лишайся онлайн
Режисерка: Єва Стрєльнікова
Виробництво: Україна, 2023
Дія відбувається під час повномасштабної війни. Ліза — київська волонтерка. До неї потрапляє один із ноутбуків, що пожертвували IT-компанії на підтримку військових. Їй надходить відеодзвінок від хлопчика, який розшукує своїх батьків. Вони зникли під час вторгнення російської армії в Бучу. Ліза погоджується допомогти їх знайти.
Емоційне кіно про війну, зняте під час війни. Історія про українських волонтерів, воїнів і дітей — наляканих і крихких, але надзвичайно сильних. Вона відобразила знайомі кожному з нас емоції та переживання, — зазначено в анонсі.
Кінодебют телережисерки Єви Стрєльнікової став одним із перших українських ігрових фільмів, створених після початку повномасштабної російської агресії. Світова прем'єра драми у форматі скринлайф відбулася в липні на Міжнародному кінофестивалі Fantasia у Монреалі. Стрічка здобула головний приз у конкурсі дебютів.
"Лишайся онлайн" — друга вітчизняна робота у міжнародному повнометражному конкурсі "Молодості".
Поема для маленьких людей
Режисер: Іван Сауткін
Виробництво: Україна, 2023
Документальний фільм розповідає дві паралельні історії, що розгортаються під час повномасштабної війни. Перша — про діяльність групи волонтерів та їхнього лідера Антона. Вони працюють у прифронтовій зоні, де займаються евакуацією місцевих жителів. Друга — про двох літніх подруг з деокупованого села на Чернігівщині. Під час російської окупації Зінаїда і Таїсія вирішили залишитися у своїх домівках.
Антон намагається врятувати найуразливіших людей, які часто не хочуть виїжджати. Цим наражає себе та свою команду на смертельну небезпеку. Тоді як Зінаїда і Таїсія шукають будь-які форми опору, які їм до снаги. Від молитви й написання віршів до переховування меморіальних дощок і передачі розвідувальних даних українським військовим, — сказано в описі.
Це дебютний повний метр Івана Сауткіна з кінооб'єднання "Вавилон'13". Прем'єра пройде у міжнародному документальному конкурсі "Молодості".
Войси з Бахмута
Режисер: Ігор Бабаєв
Виробництво: Україна, 2023
Документальна короткометражка про спробу відновити близькість в умовах війни. Дія відбувається в Бахмуті 2022 року. Історія розкривається в голосових повідомленнях іноземної кореспондентки, яка перебуває у прифронтовому місті.
Історія про відстані, які ми вимірюємо та долаємо під час війни. Головна героїня записує своїй партнерці войси, де розповідає про досвід життя у місті на межі зіткнення. Аудіо супроводжується фото- та відеорядом. Ми бачимо мешканців Бахмута в їхній спробі зберегти непорушність звичних маршрутів попри війну, — пише режисер Ігор Бабаєв.
15-хвилинні "Войси з Бахмута" — дебютний документальний фільм Ігоря Бабаєва. Бере участь у міжнародному короткометражному конкурсі.
Кіра
Режисерка: Анастасія Ободовська
Виробництво: Україна, 2023
Ветеринарка Кіра сама виховує 12-річного Вітю. Після початку повномасштабного вторгнення вона вирішує стати парамедикинею. Проте вагається — поїхати на фронт чи залишитися із сином.
Перше питання, що виникає у Кіри: з ким залишити дитину? Друге питання: чи справді вона зможе його залишити? Кіра була матір'ю більшу частину свого життя. Вона завжди захищала сина і була з ним поруч. Та, може, настав час стати на захист країни, — йдеться в анонсі.
Анастасія Ободовська вивчає режисуру в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого. 27-хвилинна "Кіра" — її перша стрічка й водночас дипломна робота. Показ драми відбудеться в межах міжнародного студентського конкурсу.
Рік тигра
Режисер: Олександр Назаров
Виробництво: Україна, 2023
Події документалки відбуваються 2022 року. Головний герой Олександр під час повномасштабного вторгнення росії залишається в рідному районі Харкова — Північній Салтівці. Його найближче оточення — шість сусідів і домашні улюбленці. Під час обстрілів снаряд влучає у квартиру Олександра. Завдяки своїй камері він розповідає особисту історію.
Це одна з двох стрічок позаконкурсної програми "Українські прем'єри".
Що далі?
Режисерка: Дар'я Дрюченко
Виробництво: Україна, Австрія, 2023
Дія документалки розгортається в Харкові 2022-го. Під час обстрілів міста російськими військами багато громадян змушені ховатися на станціях метро. У фільмі йдеться про деяких із них. У центрі уваги — студент-медик, вчителька та вагітна пара.
Це друга картина у секції "Українські прем'єри".