Київський кінофестиваль "Молодість": найочікуваніші українські фільми

Київський кінофестиваль "Молодість": найочікуваніші українські фільми Кадр із фільму "Степне". Фото: usfa.gov.ua

52-й Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" розпочнеться 21 жовтня. Цьогорічний "випуск" найстарішого та найбільшого українського кіноогляду триватиме до 29 жовтня у столичному кінотеатрі "Жовтень". 

Понад 100 фільмів покажуть протягом дев'яти днів. Серед них є 31 українська стрічка. Це ігрові та документальні повні й короткі метри, що увійшли до конкурсних і позаконкурсних програм. Деякі вже мають фестивальну історію, а інші вперше продемонструють саме на "Молодості".

У цьому матеріалі розповідаю про найочікуваніші вітчизняні роботи 2023 року, які представлять на КМКФ "Молодість". Це сім фільмів фестивалю, які варто подивитися насамперед. 

  • ДЕ? Вул. Костянтинівська, 26. Кінотеатр "Жовтень"
  • КОЛИ? 21-29 жовтня 
  • СКІЛЬКИ? Квитки — 80-120 грн, абонементи — 500-1000 грн

Читай також: Кінокритики назвали найкращі українські фільми року

Степне

Фільм Степне
Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Режисерка: Марина Врода
Виробництво: Україна, Німеччина, Польща, Словаччина, 2023

Головний герой — інженер Анатолій. Він повертається з міста в рідне село. Хвороба матері, зустріч із братом і жінкою, яку він кохає, спонукають Анатолія згадати минуле та замислитися над вчинками. А перед смертю мати розповідає сину про скарб, який вона заховала в сараї, за сюжетом.

Події розгортаються на тлі зимових пейзажів України, спорожнілих сіл і зростання відчуження між людьми в пострадянському суспільстві, — йдеться в описі. 

Марина Врода — лауреатка "Золотої пальмової гілки" Каннського кінофестивалю за короткометражний фільм "Крос" 2011-го. "Степне" — її повнометражний дебют. Світова прем'єра відбулася у серпні цього року на Міжнародному кінофестивалі у Локарно. Стрічка отримала нагороду "Срібний леопард" за найкращу режисуру та приз Міжнародної федерації кінопреси.

Драма Марини Вроди — один із двох фільмів, які представляють Україну у міжнародному повнометражному конкурсі кінофестивалю "Молодість". 

Лишайся онлайн

Фільм Лишайся онлайн
Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Режисерка: Єва Стрєльнікова
Виробництво: Україна, 2023

Дія відбувається під час повномасштабної війни. Ліза — київська волонтерка. До неї потрапляє один із ноутбуків, що пожертвували IT-компанії на підтримку військових. Їй надходить відеодзвінок від хлопчика, який розшукує своїх батьків. Вони зникли під час вторгнення російської армії в Бучу. Ліза погоджується допомогти їх знайти.

Емоційне кіно про війну, зняте під час війни. Історія про українських волонтерів, воїнів і дітей — наляканих і крихких, але надзвичайно сильних. Вона відобразила знайомі кожному з нас емоції та переживання, — зазначено в анонсі. 

Кінодебют телережисерки Єви Стрєльнікової став одним із перших українських ігрових фільмів, створених після початку повномасштабної російської агресії. Світова прем'єра драми у форматі скринлайф відбулася в липні на Міжнародному кінофестивалі Fantasia у Монреалі. Стрічка здобула головний приз у конкурсі дебютів.

"Лишайся онлайн" — друга вітчизняна робота у міжнародному повнометражному конкурсі "Молодості".

Поема для маленьких людей

Фільм Поема для маленьких людей
Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Режисер: Іван Сауткін
Виробництво: Україна, 2023

Документальний фільм розповідає дві паралельні історії, що розгортаються під час повномасштабної війни. Перша — про діяльність групи волонтерів та їхнього лідера Антона. Вони працюють у прифронтовій зоні, де займаються евакуацією місцевих жителів. Друга — про двох літніх подруг з деокупованого села на Чернігівщині. Під час російської окупації Зінаїда і Таїсія вирішили залишитися у своїх домівках. 

Антон намагається врятувати найуразливіших людей, які часто не хочуть виїжджати. Цим наражає себе та свою команду на смертельну небезпеку. Тоді як Зінаїда і Таїсія шукають будь-які форми опору, які їм до снаги. Від молитви й написання віршів до переховування меморіальних дощок і передачі розвідувальних даних українським військовим, — сказано в описі.

Це дебютний повний метр Івана Сауткіна з кінооб'єднання "Вавилон'13". Прем'єра пройде у міжнародному документальному конкурсі "Молодості".

Войси з Бахмута

Фільм Войси з Бахмута
Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Режисер: Ігор Бабаєв
Виробництво: Україна, 2023

Документальна короткометражка про спробу відновити близькість в умовах війни. Дія відбувається в Бахмуті 2022 року. Історія розкривається в голосових повідомленнях іноземної кореспондентки, яка перебуває у прифронтовому місті.

Історія про відстані, які ми вимірюємо та долаємо під час війни. Головна героїня записує своїй партнерці войси, де розповідає про досвід життя у місті на межі зіткнення. Аудіо супроводжується фото- та відеорядом. Ми бачимо мешканців Бахмута в їхній спробі зберегти непорушність звичних маршрутів попри війну, — пише режисер Ігор Бабаєв.

15-хвилинні "Войси з Бахмута" — дебютний документальний фільм Ігоря Бабаєва. Бере участь у міжнародному короткометражному конкурсі. 

Кіра

Фільм Кіра
Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Режисерка: Анастасія Ободовська
Виробництво: Україна, 2023

Ветеринарка Кіра сама виховує 12-річного Вітю. Після початку повномасштабного вторгнення вона вирішує стати парамедикинею. Проте вагається — поїхати на фронт чи залишитися із сином. 

Перше питання, що виникає у Кіри: з ким залишити дитину? Друге питання: чи справді вона зможе його залишити? Кіра була матір'ю більшу частину свого життя. Вона завжди захищала сина і була з ним поруч. Та, може, настав час стати на захист країни, — йдеться в анонсі. 

Анастасія Ободовська вивчає режисуру в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого. 27-хвилинна "Кіра" — її перша стрічка й водночас дипломна робота. Показ драми відбудеться в межах міжнародного студентського конкурсу. 

Рік тигра

Фільм Рік тигра
Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Режисер: Олександр Назаров
Виробництво: Україна, 2023

Події документалки відбуваються 2022 року. Головний герой Олександр під час повномасштабного вторгнення росії залишається в рідному районі Харкова — Північній Салтівці. Його найближче оточення — шість сусідів і домашні улюбленці. Під час обстрілів снаряд влучає у квартиру Олександра. Завдяки своїй камері він розповідає особисту історію.

Це одна з двох стрічок позаконкурсної програми "Українські прем'єри".

Що далі?

Фільм Що далі?
Фото: Molodist Kyiv International Film Festival

Режисерка: Дар'я Дрюченко
Виробництво: Україна, Австрія, 2023

Дія документалки розгортається в Харкові 2022-го. Під час обстрілів міста російськими військами багато громадян змушені ховатися на станціях метро. У фільмі йдеться про деяких із них. У центрі уваги — студент-медик, вчителька та вагітна пара. 

Це друга картина у секції "Українські прем'єри".

Читай також: Карпа, Полякова, "Кицюня": куди піти в Києві 16-20 жовтня

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Великдень на Київщині: чи діятиме комендантська година та які заходи безпеки передбачені - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Великдень на Київщині: чи діятиме комендантська година та які заходи безпеки передбачені

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації