Найцікавіші події фестивалю KyivBookFest, які варто відвідати

Найцікавіші події фестивалю KyivBookFest, які варто відвідати Фото: KyivBookFest

Книжковий фестиваль KyivBookFest розпочнеться 8 вересня у столичному торговельному центрі Gorodok Gallery і триватиме до 10 вересня.

Новий захід об'єднає письменників, видавців та інших культурних діячів. Матиме два паралельні формати — книжкову виставку-продаж і галузевий форум.

У програмі фестивалю — понад 100 подій. Ми виокремили з них десятку найцікавіших заходів, на які радимо тобі звернути особливу увагу. Вони відбуватимуться у просторі Pochayna Event Hall на третьому поверсі ТЦ Gorodok Gallery.

 • ДЕ? Просп. Степана Бандери, 23. ТЦ Gorodok Gallery
 • СКІЛЬКИ? Вхід на книжкову виставку вільний, вхід на події форуму за донейт від 100 грн

Читай також: Новий фестиваль KyivBookFest збере понад 80 видавництв

Поетичні читання "Вірші війни"

Подія Вірші війни
Фото: фейсбук kyivbookfest

На жанровій локації проведуть поетичні читання. Під час події "Вірші війни" прозвучать тексти, написані протягом останнього року. Свої твори читатимуть поети Василь Мулік, Татуся Бо, Ігор Мітров, Ліза Жарікова та Дарка Бабіч. Ведуча — Тетяна Власова. 

 • КОЛИ? 8 вересня о 17:00

Дискусія за книжкою "Мова-меч"

Подія Мова-меч
Фото: фейсбук undergroundhumanities

На стратегічній сцені обговорять цьогорічну книжку письменниці Євгенії Кузнєцової "Мова-меч. Як говорила радянська імперія" та політичні виміри російської мови в Україні. Науково-популярне видання присвячене мовним відносинам та мовній політиці в СРСР і сучасній росії. Окрім авторки, у дискусії візьмуть участь засновники видавництва "Твоя підпільна гуманітарка" Остап Українець, Євген Лір і Катерина Дудка та поетеса Олена Герасим'юк.

 • КОЛИ? 8 вересня о 17:00

"Між музикою і літературою: розмова про творчість і гроші"

Подія Між музикою і літературою
Фото: фейсбук kyivbookfest

На жанровій локації відбудеться бесіда "Між музикою і літературою: розмова про творчість і гроші". На ці теми спілкуватимуться троє музикантів та авторів. Лідер гурту "Пирятин" Іван Семесюк, солістка колективу "Крихітка" Саша Кольцова та фронтмен гурту "Фіолет" Сергій Мартинюк.

 • КОЛИ? 8 вересня о 18:00

Презентація аудіокнижки "Колонія" за участю Макса Кідрука

Презентація аудіокнижки Нові Темні Віки. Колонія
Фото: фейсбук abuk.com.ua

На великій сцені письменник Макс Кідрук презентує аудіоверсію свого торішнього роману "Колонія", яку випустила аудіокнигарня "Абук". Твір відкриває науково-фантастичний цикл "Нові Темні Віки", дія якого відбувається у 22 столітті як на Землі, так і в марсіанських колоніях, де проживають понад 100 тис. людей. 

 • КОЛИ? 8 вересня о 19:00

Розмова "Фотожурналістика: правда чи обман?"

Розмова Фотожурналістика: правда чи обман?
Фото: фейсбук kyivbookfest

На стратегічній сцені пройде бесіда про воєнну фотожурналістику. Ключовою темою розмови стане проблема підробки знімків, фейкових і постановних зображень. Учасниками події стануть фотографи Єфрем Лукацький, Олександр Глядєлов і Мстислав Чернов. Модератор — голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко.

 • КОЛИ? 8 вересня о 19:00

Розмова "Відкриваємо сховане мистецтво"

Розмова Відкриваємо сховане мистецтво
Фото: фейсбук ArtHussUA

На стратегічній сцені відбудеться розмова про нову книжку мистецтвознавиці Діани Клочко "Сховане мистецтво. Есеї, розповіді, коментарі". Це дослідження української практики приховування артоб'єктів і проблем так званого схованого мистецтва, фіксації експозицій та збереження приватних архівів. Окрім авторки, спікерами будуть керівник видавництва ArtHuss Костянтин Кожемяка, художник Петро Бевза, фотограф Михайло Палінчак.

 • КОЛИ? 9 вересня о 13:00

Розмова "Покидьки та інші п'єси: навіщо нам сучасна драма"

Розмова Покидьки та інші пʼєси
Фото: фейсбук folioua

На професійній сцені влаштують дискусію з нагоди виходу збірки "Покидьки та інші п'єси". До неї увійшли 12 текстів вітчизняних авторів, написані у 2019-2021 роках. Про сучасну українську драматургію та її місце в театрі й літературному процесі поговорять драматургині Ірина Гарець, Юлія Гончар, Оксана Гриценко та Катерина Пенькова і режисер Дмитро Весельський. А актори столичного Малого театру покажуть уривок із п'єси Людмили Тимошенко "Дядя Міша проходить мимо".

 • КОЛИ? 9 вересня о 13:00

Презентація книжки Марії Матіос "Мами"

Презентація книжки Марії Матіос
Фото: фейсбук ababahalamaha.publishers

На великій сцені лауреатка Шевченківської премії, авторка бестселера "Солодка Даруся" Марія Матіос представить нову книжку "Мами". У збірці вона розповідає історії п'яти жінок, які втратили своїх синів. Учасником презентації також буде директор видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" Іван Малкович.

 • КОЛИ? 9 вересня о 17:00

Розмова "У боротьбі за свободу: від УПА до ЗСУ"

Подія У боротьбі за свободу
Фото: фейсбук kyivbookfest

У залі 1 пройде презентація книжок істориків про боротьбу українців за свободу. Це праці "Степан Бандера. Провідник української ідеї" Миколи Посівнича та "УПА. Історія нескорених" Володимира В'ятровича. Автори розкажуть про оповиті міфами Українську повстанську армію та постать лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери. 

 • КОЛИ? 10 вересня о 16:00

"З життя у вічність"

Подія З життя у вічність
Фото: фейсбук kyivbookfest

На великій сцені вшанують пам'ять літераторів, які стали жертвами російської агресії. У події "З життя у вічність" візьмуть участь письменниці Тамара Горіха Зерня, Ірен Роздобудько, Олена Герасим'юк, Оксамитка Блажевська, Дарка Бабіч, директорка видавництва "Білка" Ірина Білоцерковська та директорка літературної агенції Ovo Вікторія Ма. Вони говоритимуть про поетів і прозаїків, видавців і діячів книжкового ринку, які загинули на війні у період із 2014-го до 2023-го.

 • КОЛИ? 10 вересня о 16:00

Читай також: Цікавий тиждень: куди піти в Києві 4-8 вересня

Протягом трьох днів KyivBookFest також відбудуться зустрічі з авторами. Серед гостей фестивалю — Василь Шкляр, Павло Казарін, Віталій Запека, Данило Яневський, Сашко Лірник, Дара Корній, Віталій і Дмитро Капранови.

Ще будуть презентації книжок. Серед них — "Довга комендантська година" Андрія Кокотюхи, "Лара" Марини Гримич, "Довбуш" Василя Карп'юка, "Чому Україна виграє" Сергія Громенка, "Історія для дорослих" Олега Криштопи та Івана Дерейка, "Лють" Євгена Стеблівського, "Архіви КГБ. Невигадані історії" Едуарда Андрющенка.

Крім того, заплановано виступи гуртів "Фіолет" та Ot Vinta і співака Олександра Положинського.

Читай також: 8 атмосферних книжок для читання восени

Про нову книжку Марії Матіос, яка буде представлена на KyivBookFest, ми написали в окремому матеріалі. Що очікувати від збірки "Мами" — читай за посиланням.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації