Афіша Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка на січень

Національна опера України у січні порадує гостей шедеврами світової та української оперної і балетної спадщини. Шанувальники оперного театру зможуть потішити себе переглядом "Наталки-Полтавки" чи "Сильфіди". Закінчиться січень романтичним балетом "Жізель".

Цієї п'ятниці, 13 січня о 17:00, Національна опера запрошує відвідати балетну виставу "Віденський вальс" на музику австрійської композиторської династії: Йогана Штрауса-старшого та його синів Йогана та Йозефа. Саме вони подарували неповторні мелодії вальсу, якими вже майже 200 років насолоджується весь світ. "Віденський вальс" – це перший авторський багатоактний балет Аніко Рехвіашвілі, створений знаною хореографкою ще у 2001 році. Навіть через 20 років вистава залишається однією з найулюбленіших серед глядачів.

14 січня о 15:00 – опера "Наталка Полтавка" Миколи Лисенка у редакції Мирослава Скорика. Перлина українського оперного мистецтва, сповнена гумору, танців та фольклору історія кохання. Ця опера належить до визначних творів української музичної культури. Композитора привабив сюжет "Наталки Полтавки" Івана Котляревського щирим розкриттям життя простого народу, реалістичним відображенням народного побуту. Головний персонаж опери – полтавська дівчина Наталка, що тужить за коханим Петром, що поїхав на заробітки й невідомо, коли повернеться. Через волю матері вона змушена погодитись на заручини із паном Возним...

15 січня о 15:00 – чарівний комічний балет "Весілля Фігаро" на музику Вольфганга Амадея Моцарта за мотивами п'єси французького драматурга П'єра Бомарше. Події охоплюють невеликий проміжок часу – одну добу, проте за цей час трапляється дуже багато божевільних і водночас комічних подій.

20 січня о 17:00 – балет Хермана Левенсхольда "Сильфіда". Вистава вважається не лише одним з найкращих романтичних балетів, але й знаковим твором, який свого часу ознаменував цілу епоху в класичній хореографії. Місцем сценічної дії вистави стає сувора і дещо загадкова Шотландія, близька серцю одного з найвидатніших представників західноєвропейської романтичної школи Вальтера Скотта. Цей край, оспіваний у давніх легендах і переказах, людська уява населила фантастичними істотами: ельфами та сильфідами, які наче є частиною шотландської природи.

21 січня о 15:00 – романтичний балет Адольфа Адана "Корсар", що давно став окрасою репертуару театру. Яскрава історія про пригоди морських піратів і розкіш східних гаремів.
До Дня Соборності України о 15:00 у стінах Національної опери пролунає 9-та симфонія Бетховена.

27 січня о 17:00 – балет Михайла Скорульського "Лісова пісня". Композитора полонив сюжет прекрасної поетичної драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня" – одного з найвидатніших творів української літератури, що захоплює своїм гуманізмом, високим етичним пафосом, пройнятий палкою вірою у поезію життя та невмирущим потягом людини до прекрасного.

28 січня о 15:00 – опера "Травіата" Джузеппе Верді в постановці Анатолія Солов’яненка. Сучасні сукні, мініспідниці, модні ф’южн-інтер’єри, селфі на сцені, нічні клуби, дим від кальянів, есемески замість листів на папері. Головний меседж, який транслює ця постановка, – мистецтво поза часом. Незважаючи на різні епохи та інтер'єри, людські взаємини, міжособистісні конфлікти, проблеми та почуття залишаються незмінними...

А завершить січневу програму Національної опери витончено-романтичний балет "Жізель", який покажуть 29 січня о 15:00. Це містична історія, що завершується перемогою любові навіть після смерті. Кохання селянки Жізелі таке сильне, що вона рятує коханого графа Альберта від смертельного танцю і чарів фантастичних істот.
Кількість глядачів у залі Національної опери обмежена: 450 осіб. Квитки на вистави надходять у продаж за два тижні до вистави. Придбати їх можна тільки онлайн.