Цікавий тиждень: куди піти в Києві з 22 до 26 травня

Цікавий тиждень: куди піти в Києві з 22 до 26 травня Колаж: "ТиКиїв"

Що цікавого приготували творці та організатори київських культурних заходів упродовж найближчого тижня? Відповідь знаходь у цій добірці. 

Творча зустріч із поетом-військовим Павлом Вишебабою

Павло Вишебаба
Афіша: Книгарня "Є"

15 тисяч примірників першого накладу поетичної збірки "Тільки не пиши мені про війну" продали наприкінці 2022 року менш ніж за 15 днів. Це дебютна книжка поета, музиканта та військового Павла Вишебаби. Другий наклад доповнили новими текстами та ілюстраціями.  

За словами редактора видання, поета Івана Малковича, небагато поетів так швидко увірвалися в літературу, як це зробив Вишебаба. А про силу таланту свідчить те, що його стиль вже наслідують інші автори.

Своїми віршами Павло Вишебаба привернув давно небачену увагу до української поезії. Декламація автора набирає мільйони переглядів у соцмережах, про вихід нових текстів пишуть у ЗМІ, вірші читають у праймтайм на центральних телеканалах, їх кладуть на музику та озвучують на проукраїнских мітингах у всьому світі різними мовами. Для багатьох ці тексти стали літописом почуттів українців у режимі онлайн, а Вишебаба — поетичним голосом часу, — написано в анотації.

На зустрічі з читачами Павло Вишебаба читатиме вірші та підписуватиме примірники. 

  • ДЕ? Вул. Лисенка, 3. Книгарня "Є"
  • КОЛИ? 22 травня, 18:30
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Концерт "Liminal Spaces: 10 творів нової класичної музики"

Концерт Liminal Spaces
Афіша: Центр музики молодих

10 молодих композиторів із Києва, Дніпра, Одеси та Львова працювали над музичними творами на тему лімінальності, втілюючи у звуках стани непевності, переходу, міжсвіття. Потім були репетиції з виконавцями та консультації з композитором Олексієм Шмураком. Усе це відбувалося в межах проєкту Liminal Spaces від Центру музики молодих

Результат творчого процесу ти матимеш змогу почути на концерті. Це десяток нових робіт для камерного ансамблю різного складу. 

Очікуйте музики різноманітної — наскільки собі це можна уявити. Будуть оригінальні концепції, експерименти з тембрами та формою, з часом і позачассям. Атональні п'єси, алеаторичні, композиції з використанням навколишніх звуків і нетемперованих висот. Буде музика, що викликає певні асоціації, та звернення до підсвідомого. Від репетиції до репетиції твори викристалізовуються, а інколи змінюються радикально. Фінальний же концерт зафіксує їх у певному вигляді — вочевидь такою і є молода українська музика, — йдеться в афіші.

  • ДЕ? Вул. Володимирська, 23в. Центр Леся Курбаса
  • КОЛИ? 22 травня, 19:00
  • СКІЛЬКИ? 250 грн

Концерт Марини Круть

Марина Круть
Афіша: kontramarka.ua

Музикантка, яка своєю творчістю руйнує архаїчні стереотипи та відроджує народний інструмент — бандуру. Перша у світі соул-бандуристка. Так описують Марину Круть, дворазову фіналістку нацвідбору на Євробачення, учасницю проєктів "X-Фактор" і "Голос країни". 

Сольний виступ Марини Круть пройде у літньому дворику Міжнародного центру культури і мистецтв. У програмі будуть як хіти співачки, так і новинки. 

Krutь має неймовірний голос, що унікально поєднується з народним інструментом бандурою. Вона гастролює Україною й далеко за її межами. Займається волонтерською діяльністю та грає концерти для військових. Репрезентує сучасну українську культуру на офіційних прийомах і міжнародних фестивалях, — розповідається в анонсі. 

  • ДЕ? Алея Героїв Небесної Сотні, 1. Дворик Міжнародного центру культури і мистецтв
  • КОЛИ? 23 травня, 19:00
  • СКІЛЬКИ? 500-900 грн

Концерт Mari Cheba

Mari Cheba
Афіша: Pepper's Club

Співачка та авторка пісень Mari Cheba виконує музику у стилях електроніка, інді-фолк і софт-рок. На сольному концерті "Нація серця" вона представить треки з нового альбому під назвою "220V", створеного під час повномасштабної війни і присвяченого стійкості та переможному духу українців.

Також прозвучать найяскравіші композиції з минулих платівок. Очікується чуттєвий вокал, глибокі тексти, експерименти зі звучанням. 

У цей непростий час альбом "220V" зарядив мене на мої персональні трансформації, став своєрідною підключкою до музичної енергії. Власне, з цим і пов'язана назва. Бо це заряд на особисті переживання, підключення до джерела енергії та творчості, — каже артистка.

По 90 грн із кожного квитка обіцяють передати на гуманітарну допомогу для Херсонської області у фонд Food Bank Ukraine. Також планують провести благодійний аукціон на підтримку ЗСУ.

  • ДЕ? Вул. Князів Острозьких, 8. Pepper's Club
  • КОЛИ? 23 травня, 19:00
  • СКІЛЬКИ? 390-790 грн

Відкриття виставки Лідії Селянко

Виставка Лідії Селянко
Афіша: Музей Києва

Персональна виставка картин про столицю "Києве мій" художниці Лідії Селянко стартує у Музеї Києва. Проєкт називають зізнанням у любові до міста мовою живопису. 

У роботах ти зможеш побачити мальовничі київські краєвиди та унікальні пам'ятки архітектури. Столиця очима мисткині постає сповненою жаги до щасливого майбутнього та перемоги.

Одним з основних символів айдентики міста для авторки є каштани. А почалася серія із зображень столичних мостів, зокрема Подільсько-Воскресенського через Дніпро та Пішохідно-велосипедного через Володимирський узвіз. Такі споруди часто виходять на перший план у творах художниці.

Мені цікаво спостерігати, як Київ змінюється. Як зводяться нові будівлі, з'являються сучасні мости, які вони величні вдень та романтичні у вечірню пору, коли місто підсвічене вогнями. Я часто пишу мости на різних етапах будівництва, аби згодом співставити картинку "до" і "після". Мені боляче було спостерігати, як Київ завмер, коли розпочалась повномасштабна війна. Як з нього масово виїжджали люди, як його обстрілювали та руйнували, як потопав у темряві. Але я знаю, що після ночі завжди наступає ранок. Так само і вірю, що скоро настане наша перемога, — говорить Лідія Селянко.

  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 7. Музей історії міста Києва
  • КОЛИ? 24 травня, 12:00
  • СКІЛЬКИ? 40-80 грн

Лекція "Кіно, вино та Олександр Довженко"

Кіно, вино та Олександр Довженко
Фото: Ukrainian Film School

На розмову про українського класика світового кіно Олександра Довженка запрошує кіношкола Ukrainian Film School. Режисерка Наталі Джура проаналізує біографію Довженка та розбере його авторський стиль. Зокрема, розкаже про фільми "Звенигора", "Земля", "Мічурін".

Олександр Петрович — безумовний метр. Але чи багато знаємо ми про нього? Що він починав як художник-карикатурист? Що його єдина роль — кочегар у фільмі "Сумка дипкур'єра"? Що йому довелося знімати "Битва за нашу Радянську Україну", аби реабілітуватися за "Україну у вогні"? — інтригує спікерка. 

Подія відбудеться в межах серії лекцій про знакових кінематографістів у форматі неформальних зустрічей "Кіно, вино та режисери заодно". Келих вина включено у вартість.

  • ДЕ? Вул. Михайла Грушевського, 3. Коворкінг Generator
  • КОЛИ? 24 травня, 19:00
  • СКІЛЬКИ? 400 грн

Фотовиставка "Моменти"

Виставка Моменти
Фото надано куратором виставки В'ячеславом Фокіним

Фотографії, зроблені на камери Polaroid і Fujifilm, показують на виставці "Моменти". Експозиція містить роботи десяти фотографів, з яких дев'ять українських та один закордонний — бразилець Антоніо Баррос. Усі вони працюють із різними техніками миттєвої фотографії.

Безпосередність моментальної фотографії, що часто сприймається як передвісник миттєвого задоволення цифрової епохи, пропонує рідкісне поєднання інтимності, ностальгії та первинних емоцій. Ця виставка заглиблюється у внутрішню цінність Polaroid та інших типів миттєвих світлин, підкреслює їхню здатність втілювати справжнє відчуття часу та місця, — зазначено в описі.

  • ДЕ? Вул. Олеся Гончара, 40. Eye Sea Gallery
  • КОЛИ? До 25 травня, 15:00-21:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Відкриття фестивалю "КиївКіноФест"

КИЇВКІНОФЕСТ
Фото: кінотеатр "Жовтень"

Чотири класичні фільми про Київ покажуть на фестивалі "КиївКіноФест", організованому "Довженко-Центром" спільно з кінотеатром "Жовтень". Усі стрічки представлятимуть кінознавці. Обіцяють кіноподорож вулицями улюбленого міста.

Фільм-відкриття — "Навесні" (1929) режисера Михайла Кауфмана. Показ німої стрічки відбудеться у музичному супроводі київського композитора Олександра Кохановського.

Це шедевр українського кіноавангарду, неігровий фільм, створений Михайлом Кауфманом, братом і співавтором Дзиґи Вертова. В ньому постає нині майже невідомий Київ 1929 року. Кадри пробудження міста і поновлення його життя перегукуються з відродженням природи. Уважна камера Кауфмана надовго зупиняється на усміхнених обличчях дітей, малюючи ліричну картину зізнання в коханні Києву. У стрічці Кауфман уперше використав принцип "прихованої камери", — сказано в описі.

Кінофестиваль триватиме до 28 травня. Також у програмі — "За двома зайцями" (1961), "Штепсель одружує Тарапуньку" (1957) та "Приятель небіжчика" (1997). 

  • ДЕ? Вул. Костянтинівська, 26. Кінотеатр "Жовтень"
  • КОЛИ? 25 травня, 20:00
  • СКІЛЬКИ? 200 грн

Вистава "Вертеп. Необарокова містерія"

Вертеп. Необарокова містерія
Афіша: Музей книги і друкарства України

Дві частини має музично-театральний перформанс "Вертеп. Необарокова містерія". Складається з біблійної історії народження Ісуса Христа та світської картинки, зібраної з жанрових сценок.

В основу вистави поклали найдавніший збережений український вертеп — Галаганівський вертеп 1770 року. І поєднали його із сучасною театральною дією.

На сцені будуть професійні музиканти. Вони працювали з музичним матеріалом 18 століття за принципом історично інформованого виконавства. Це дало їм змогу максимально наблизити сучасне виконання барокової музики до її первинного звучання. Загалом у виставі можна буде почути близько 40 вокальних та інструментальних творів.

Український вертеп, у нашому випадку Галаганівський, — це матеріал, який витримав випробування століть та історичних, політичних, соціальних, релігійних, культурних змін. Він є артефактом давньої, але не менш буремної епохи, — каже режисер вистави Богдан Поліщук. 

Постановка увійшла до довгого списку всеукраїнського театрального фестивалю-премії "ГРА" 2023 року.

Ти зможеш дивитися перформанс із невеликої дистанції, обравши глядацькі місця поза "колом", або ж долучитися до дійства на місцях у "колі". 

  • ДЕ? Вул. Лаврська, 9. Музей книги і друкарства України
  • КОЛИ? 26-27 травня, 19:00
  • СКІЛЬКИ? 200-350 грн
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
01.jpeg - Ілля Прокопенко
Фанат культури. Пишу про кіно, театр, образотворче мистецтво, музику, літературу. Закінчив Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка. Понад п'ять років працюю культурним журналістом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації