Як вибрати майстра-колориста: 5 порад від фахівця

Як вибрати майстра-колориста: 5 порад від фахівця Фото: BACKSTAGE Beauty&Refresh

Ті, хто експериментують із кольором волосся, знають, що знайти хорошого майстра-колориста — нелегка справа. На що варто звернути увагу, щоб отримати той результат фарбування, про який мрієш? З'ясуємо разом з артстилістом мережі BACKSTAGE Beauty&Refresh Ігорем Білобровським.

У сучасному світі майже усі досвідчені майстри-колористи мають власні сторінки у соціальних мережах. Зазвичай, в Instagram, Facebook або TikTok. Звідти й слід розпочати пошуки. Все дуже просто — потрібно лише написати в рядок пошуку назву послуги, що цікавить, та місто, і стрічка видасть тисячі класних фахівців. Але як вибрати фахівця, й головне — свого із такої величезної кількості пропозицій? 

Фото: BACKSTAGE Beauty&Refresh

Портфоліо  

Перше, на що звертаємо увагу при виборі майстра-колориста — це його портфоліо. А простіше кажучи — світлини: до/після, процес, результат.

Фото: BACKSTAGE Beauty&Refresh

Усі майстри мають свій почерк і свій профіль. Наприклад, одні працюють лише з блондом, інші з кольоровими фарбуваннями тощо. Радимо вибирати вузькоспрямованого майстра. Це гарантує, що майстер глибоко розуміється в темі, адже він присвячує весь свій час лише одному напрямку, а не береться за все й одразу.

Відкривай свої соціальні мережі й гортай по запиту весь запропонований контент. Це допоможе розвинути власну візуальну навичку бачити те, що тобі подобається. Можна піти більш конкретним шляхом і переглянути, які зачіски мають зірки, яких ти вважаєш популярними. У них рідко невдалі зачіски. Зберігай вподобані варіанти, щоб обговорити їх із обраним майстром.
Фото автора цитати Ігор Білобровський артстиліст мережі BACKSTAGE Beauty&Refresh

Відгуки 

У досвідчених майстрів-колористів завжди є тека з відгуками. Чим їх більше, тим, звісно, краще. Так само ти можеш трохи "пошпигувати" та зазирнути на сторінки клієнтів майстра — подивитися як фарбування/стрижка виглядає у звичайному житті. Зокрема, з фільтрами та без.  

Наявність сертифікатів 

Переглянь сертифікати та дипломи про навчання. Хороший майстер-колорист ніколи не зупиняється у своєму розвитку. Адже професія перукаря — це невпинне зростання. Щороку з'являються нові тренди, техніки фарбування, стрижки, доглядові процедури, інноваційна косметика для волосся тощо. Тож, зупинитись у такій сфері просто неможливо! У середньому майстер повинен підвищувати кваліфікацію щонайменше двічі на рік.

Фото: BACKSTAGE Beauty&Refresh

Комунікація з клієнтом 

Досвідчений майстер обов'язково розпитає тебе про всі минулі маніпуляції з твоїм волоссям. Спочатку онлайн, а потом вже на особистій консультації. Тому що "минуле" волосся впливає на його "майбутнє". І якщо це потрібно, зробить контрольний тест на пасмі, щоб подивитися на його якість і колір. Майстер мовчить і нічого не питає? Тоді краще пошукати когось іншого. Також варто непокоїтися, якщо перукар занадто критикує своїх попередників у стилі: "Що це вам наробили?!".   

Увага до деталей 

Справжній фахівець не лише повинен відповісти на кожне твоє запитання, а й зробити це максимально зрозумілою мовою. Так і налагоджується контакт між спеціалістом і клієнтом. Не забувай: комфорт у спілкуванні — дуже важливий пункт для гарної роботи та класного результату! 

Пам’ятай, хороший спеціаліст завжди озвучить переваги та недоліки того чи іншого фарбування враховуючи стан та тип волосся, ритм твого життя. Також майстер озвучить вартість послуги, час, який знадобиться на її виконання, ціну і періодичність наступних процедур з догляду та оновлення кольору.
Фото автора цитати Ігор Білобровський артстиліст мережі BACKSTAGE Beauty&Refresh

Зрештою, сівши в крісло фахівця, поглянь наскільки майстер буде акуратний і ощадливий до твого одягу й зовнішнього вигляду. Як покладе рушник на плечі, а як захисну накидку? 

Ігор Білобровський, артстиліст мережі BACKSTAGE Beauty&Refresh та тренер L’Oréal Academy. Фото: особистий архів

Ще одна важлива навичка для колориста — робота з пензлями. І тут варто звернути увагу на стан інструментів загалом. Будь-який профі матиме не менше за п'ять пензлів, вони будуть чистими, з рівним ворсом та чітким краєм. Наявність рукавичок, швидке й акуратне нанесення — це також характеризує майстра як досвідченого колориста. 

Рекомендації

Звісно, по завершенню візиту у салон, топколорист поцікавиться чим ти користуєшся в домашньому догляді та порекомендує, як краще актуалізувати твою б’юті поличку, враховуючи нове фарбування. Ось універсальні засоби, які рекомендує своїм клієнтам Ігор Білобровський.

0 / 0

Дотримання технології фарбування

Сучасні техніки фарбування не дарма називають складними — для деяких з них потрібна вибірка із загальної маси волосся пасма завтовшки не більше як 0,5–0,7 мм. Залежно від довжини та густоти твоїх локонів, майстру може знадобитися до 4-х годин, щоб відібрати тоненькі жмутки в потрібному порядку, і нанести на них барвник. Потім ще буде витримка та доосвітлення, тонування, доглядові процедури, стрижка та укладання. 

Фото: BACKSTAGE Beauty&Refresh

Як бачиш, сучасне складне фарбування у гарного колориста просто не може бути швидким. А якщо в салоні пропонують пофарбувати тебе всього за годину, то це привід задуматися і поставити інше питання — а чи всіх етапів майстер дотримується, і чи не ризиковане таке фарбування?

Читай також: Ефект мокрого волосся: трендова зачіска літа 2024  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації