Все про лазерне шліфування обличчя. Розмова з дерматологом

Все про лазерне шліфування обличчя. Розмова з дерматологом Фото: Getty Images

Головна ознака краси – здорова шкіра. Але з віком утворення колагену в шкірі знижується, еластичність шкіри зменшується, з'являються ділянки в'ялості, складки та зморшки, й регулярного домашнього догляду може бути недостатньо для рівного тону, відсутності висипів і темних кіл під очима, блиску і пружності. Також стан шкіри у будь-якому віці можуть погіршувати акне, стрії, рубці, пігментація та інші проблеми.

Всі ці неприємні зміни можна виправити за допомогою процедури лазерного шліфування – одного з найдієвіших способів омолодження та боротьби з недоліками шкіри. Поговорили про процедуру з Аліною Ващенко, лікарем-дерматологом, трихологом, онкодерматологом, авторкою курсу для дерматологів "Сучасні методи лікування акне" та "Розацеа", розробницею косметичних засобів AV для проблемної шкіри.

Що таке лазерне шліфування?

Методика лазерного шліфування заснована на впливі теплової енергії на шкіру, внаслідок чого активізується синтез колагену. Процедура вирівнює рельєф шкіри, прибирає пігментацію і рубці, покращує колір обличчя. Залежно від індивідуальних особливостей налаштовується потрібна потужність лазера.

Перед тим як робити лазерне шліфування, варто перевірити сертифікати й дізнатися про апарати, що використовуються в конкретній клініці.

Важливо розуміти, що процедура не може коштувати дешево. Апарат має бути сертифікованим, якісним, а процедуру повинен проводити лікар. Щодо всього, що стосується власне лазерного шліфування, показань чи протипоказань до нього, потрібно консультуватися з фахівцем, який проводить ці процедури. Кожен випадок індивідуальний, і від цього залежить кількість процедур. Лазерне шліфування показане не всім і не завжди. Проте інколи для досягнення ідеального результату я рекомендую своїм пацієнтам пройти курс лазера.

Важливо!  Якщо йдеться не про вікові зміни, а проблеми зі шкірою, що вимагають лікування, призначати таку процедуру можна лише тоді, коли шляхом лікування досягли ремісії. Кажу ремісії, бо зокрема акне – це хронічне генетичне захворювання, тож вживати такі слова, як "вилікуватися назавжди", ми не можемо. Але лікуватися та підтримувати в стані спокою – так. У моїй практиці багато випадків, коли пацієнти насолоджуються ремісією роками, але так буває не завжди.

Аліною Ващенко
Фото з особистого архіву Аліни Ващенко

Про типи лазерного шліфування 

 • Традиційне лазерне шліфування

Шкіра пошкоджується твердим полотном, за потреби вражаються всі шари епідермісу. Ця процедура дає чудовий результат, коли необхідно виправити глибокі дефекти, але реабілітація пацієнтів тривала.

 • Фракційне лазерне шліфування

Принцип впливу цього виду лазера полягає в тому, що шкіра травмується не твердим тілом, а вражається  частково.

 • Поверхнева лазерне шліфування

Це не шліфування шкіри, а скоріше відлущування. Процедура проводиться за допомогою так званого холодного лазера, вона близька за дією до кислотного пілінгу.

Кому підійде процедура?

Коли ми не можемо досягти бажаного результату шляхом лікування і вибором догляду, я пропоную цю процедуру пацієнтам, які мають показання до неї:

 • мімічні зморшки;
 • заломи;
 • пігментні плями;
 • рубці;
 • постакне;
 • рубці після вітряної віспи;
 • втягнуті постакне рубці (і застійні плями);
 • стрії.

Процедура лазерного шліфування шкіри чудово справляється з віковими змінами:

 • "гусячі лапки";
 • зморшки на шиї й зоні декольте;
 • пігментація;
 • фотостаріння.
Фото з особистого архіву Аліни Ващенко
Фото з особистого архіву Аліни Ващенко

Через мої руки проходять сотні українок та українців з різними ступенями акне та іншими проблемами. Усі вони хочуть результат "ідеально".

Головна мета – дати цей результат, і коли ми розуміємо, що в ремісії, але потребуємо стороннього втручання – я прописую рекомендації й серед них може бути лазерне шліфування. Тому можу сказати, що нині ця процедура має попит.

Про вікові обмеження для процедури 

Я не призначаю цю процедуру абсолютно всім. Багато підлітків приходять до мене за чистою шкірою, тому лікуємося, але шліфування робимо, тільки якщо виповнилося 18 років. Також окрім віку існує низка протипоказань:

 • вагітність;
 • онкологія;
 • вірусні захворювання;
 • інфекційні захворювання шкіри;
 • деякі шкірні розлади;
 • епілепсія і серцева недостатність;
 • цукровий діабет;
 • фотодерматит.
Фото з особистого архіву Аліни Ващенко
Фото з особистого архіву Аліни Ващенко

Про ефективність лазера

Це дуже індивідуально. В середньому потрібно проходити від двох до десяти процедур. Комусь буде достатньо двох, а комусь для ідеального результату потрібні будуть вісім процедур.

Шкіра помітно вирівнюється, якщо, наприклад, ми працюємо з рубцями та постакне. Також якщо надалі не буде сильного загострення акне, можна дуже довго насолоджуватися ефектом після проходження курсу.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Що буде на місці демонтованої "церкви-МАФу" біля Музею історії України - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Що буде на місці демонтованої "церкви-МАФу" біля Музею історії України

Геннадій Попенко: "Завдяки "Будинку "Слово" я зустрівся з дружиною та доньками на один день" - 412x412
Люди

Ольга Безсонова

Геннадій Попенко: "Завдяки "Будинку "Слово" я зустрівся з дружиною та доньками на один день"

В Оболонському районі на кілька місяців обмежать рух транспорту - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

В Оболонському районі на кілька місяців обмежать рух транспорту

На ВДНГ проведуть перший у Києві фестиваль грецько-української культури - 412x412
Афіша

Вероніка Кіреєва

На ВДНГ проведуть перший у Києві фестиваль грецько-української культури

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації