Техніка гуаша: як робити трендовий масаж

Техніка гуаша: як робити трендовий масаж Фото: Freepik

Шкребок гуаша — модний б'юті-аксесуар, який обожнюють тисячі жінок та селебриті по всьому світу. Чим корисний масаж таким інструментом та як його правильно робити?

Голлівудські акторки Дженніфер Еністон та Емілія Кларк, супермоделі Міранда Керр і Кендалл Дженнер (та ще ціла низка зіркових імен) є давніми прихильницями масажу гуаша. Знаменитості запевняють, що роблять такий самомасаж навіть дорогою на зйомки, та часто демонструють свою б'юті-рутину у спеціальних відео.  

Супермодель Міранда Керр є давньою прихильницею техніки гуаша. Фото: Instagram @koraorganics

Ба більше, загальна любов до гуаша набула таких масштабів, що йому присвячують навіть цілі салони та корнери. Наприклад, такі є в Парижі, Нью-Йорку та у Лос-Анджелесі.  

Що таке гуаша  

Гуаша — це одночасно і техніка масажу, і назва шкребка, які прийшли до нас зі Стародавнього Китаю. Сам масажер виробляється з натуральних матеріалів — нефриту, агату, оніксу, кварцу, гірського кришталю, сердоліку або дерева. Він простий, компактний і мобільний, що дозволяє користуватися ним будь-де: в офісі, на дачі, в готелі та навіть у дорозі. 

Шкребки гуаша виготовляють з нефриту, агату, оніксу, кварцу тощо. Фото: Instagram @bymel.fr

Залежно від місця, на яке направлений масаж, існує кілька форм шкребка: 

  • "серце", "лапка", а також вузькі шкребки плавної форми є ідеальними для масажу обличчя, шиї, рук та ніг;
  • форми "грибочок" і "паличка" використовують для точкового масажу зони навколо очей, носогубної складки, а також для розслаблення скронь;
  • форма "гребінець" та шкребки з частою хвилею підходять для масажу голови;
  • форма "квадрат" або будь-яка інша прямокутна форма використовуються для масажу спини та попереку.

Якого ефекту можна досягти 

Дослівно "гуаша" перекладається як "вишкрібати погане", тому і суть техніки масажу полягає в інтенсивних рухах масажними лініями й акупунктурними точками обличчя і тіла, які ніби "змахують" все зайве.  

У професійній косметології правильний масаж обличчя за технікою гуаша дає потужний ефект, який можна сміливо назвати скульптуруванням без пластики, філерів і ботоксу. А все завдяки тому, що пропрацьовується не лише епідерміс, а й підшкірний шар м'язів.

Зокрема, під тиском пластини активізуються обмінні процеси у тканинах. Лімфа та кров починають працювати на повну силу, в результаті чого виводяться токсини й застої, та ключове — прискорюється вироблення колагену та еластину — головних "омолоджувачів" організму. Так, шкіра обличчя набуває тонусу, вилиці — стають чіткішими, а контури — більш окресленими.

Що стосується тіла, регулярні масажі допомагають зняти м'язову напругу та мають виражений антицелюлітний ефект. Крім того, плавні повторювані рухи та приємні дотики знижують рівень стресу, допомагають розслабитися і дарують спокійний відновлювальний сон.

Які є протипоказання?  

Гуаша — дієвий інструмент збереження молодості, здоров'я та краси. Але лише тоді, коли для масажу немає протипоказань. До них відносяться:

  • відкриті рани, виразки на поверхні шкіри, акне та купероз;
  • наявність серцевої, ниркової та печінкової недостатності;
  • онкологічні та інфекційні захворювання;
  • порушення згортання крові;
  • вагітність та період лактації;
  • великі родимки;
  • варикозні вузли.

Техніка виконання

Звісно, знайомитися із технікою краще за допомогою досвідченого фахівця. Втім, освоїти її можна і самотужки. Наприклад, масажуючи обличчя, треба рухатися знизу вгору, від центра — до периферії. І обов'язково використовувати спеціальні олії. Вони мають бути суто косметичними, а не ефірними чи рослинними. Такі засоби не забивають пори і не викликають алергію, але при цьому добре ковзають.  

Ось стисла інструкція як робити масаж гуаша на обличчі:

  1. Масаж варто починати із зони шиї. Шкребок під невеликим кутом широкою стороною треба прикласти до шкіри і почати рух знизу нагору. Спочатку масажується права сторона по 5-10 рухів, потім — ліва. Не забувай і про задній бік шиї, адже саме там відбуваються затискання, що погіршують кровопостачання голови в цілому. Важливо: працювати можна тільки з бічними зонами шиї, не зачіпаючи центральної, де розміщується щитоподібна залоза! 
  2. Далі переходимо до зони чола. Як і раніше, прикладаємо шкребок широкою стороною під невеликим кутом і рухами від центру до скроні продовжуємо масаж. 
Масаж гуаша здійснюється за масажними лініями. Фото: Freepik 
  1. Наступними пропрацьовуємо вилиці. Ширшою стороною шкребка рухом "півколо" потрібно вести від крил носа по вилиці до вуха, майже поклавши скребок на обличчя. 
  2. Далі — широкою площиною шкребка від куточка губ ведемо по щоці до основи вуха під невеликим кутом. 
  3. На черзі — підборіддя. Виїмкою на шкребку або вузькою стороною масажуємо щелепу з її вигину від підборіддя до потилиці. 
  4. На завершення, вузькою стороною шкребка ведемо від кінчика носа до центру чола, та від основи носа над губами й вилицями до вуха. 

Працюючи шкребком гуаша, пам'ятай, що рухи мають бути плавними і виконуватися з невеликим натиском. Не розтягуй шкіру, особливо в зоні навколо очей, шиї та декольте. Якщо ти відчуваєш приємно тепло та розслаблення, то все робиш правильно. Легке почервоніння шкіри без болю та дискомфорту — це норма.

Як часто практикувати 

Ідеальний варіант — планувати курс процедур, тоді ефект буде найбільш відчутним. Курс може складатися із десяти або дванадцяти сеансів загальною тривалістю від 20 до 60 хвилин. Якщо ти хочеш попрацювати ще й над тілом, тоді збільш час до півтори години.

Фото: Freepik

Скільки робити масаж гуаша початківцям? Достатньо 10 чи 15 хвилин із поступовим збільшенням тривалості. 

Читай також: Весняний догляд: 6 процедур, які варто зробити у косметолога  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації