Make-up artist: де вчитися на візажиста у Києві
Трендова, творча, добре оплачувана та перспективна — все це про професію візажиста. Цієї спеціальності можна навчитися з нуля, або ж розширити межі наявних вмінь і навичок. Також дізнайтеся де можна вчитися на візажиста після 9 або 11 класу.
Макіяж давно став невіддільною частиною життя багатьох дівчат та жінок. Але якщо підфарбувати вуста чи намалювати стрілки зможе практично кожна, то красиво зробити макіяж іншій людині — це робота для досвідченого фахівця — візажиста.
Він знає все про косметику та правила її нанесення, вміє визначати кольоротип та особливості будови обличчя, робити доречний макіяж залежно від події та запиту клієнта. Озброївшись пензлем, візажист, немов художник, пише новий образ людини, підкреслює найбільш виразні риси й, за потреби, маскує недоліки.
У цієї професії є кілька спеціалізацій. Майстер макіяжу (make-up artist) — займається безпосередньо макіяжем. Візажист-косметолог, окрім макіяжу, допомагає підібрати правильні засоби для догляду за шкірою та косметику й пояснює, як їх використовувати. Стиліст-візажист займається не лише макіяжем, а й створенням іміджу клієнта.
Водночас багато хто з візажистів пропонує супутні послуги: нарощення вій, надання форми бровам чи перманентний макіяж.
Переваги професії
- Можливість самовираження: діяльність візажиста дає величезне поле для творчості. Можна спеціалізуватися на різних типах макіяжу, наприклад, весільному, вечірньому або подіумному, пробувати різні техніки й створювати нові образи.
- Спілкування з цікавими людьми: послуги візажиста потрібні не лише на весіллях, випускних та фотосесіях, а й на телебаченні чи фешн-показах, у кіно, рекламі, YouTube-проєктах та у шоубізнесі. Завдяки такій роботі можна познайомитися з відомими та впливовими особистостями.
- Вільний графік: цей пункт стосується лише візажистів-фрилансерів. На відміну від тих, хто працює в салонах краси, вони самі визначають своє навантаження, а також можуть піти у відпустку в зручний час.
- Мотивація мати чудовий вигляд: зовнішній вигляд візажиста також впливає на те, як його оцінюють клієнти, тому спеціаліст завжди має стимул стежити за собою.
Серед інших помітних плюсів: можливість подорожувати країною і світом, та швидкі гроші — зазвичай візажист отримує оплату відразу після надання послуги.
Недоліки професії
Як і будь-яка діяльність, професія візажиста має й свої мінуси.
- Фінансові вкладення: для роботи візажисту потрібні витратні матеріали — пензлі, аксесуари, спеціальні гаджети та якісна косметика різних брендів, які доводиться купувати за власний кошт.
- Постійне навчання: в індустрії краси регулярно з'являються нові продукти, техніки й тренди. Візажист повинен бути у курсі всіз змін, дивитися лекції, відвідувати конференції, виставки, майстер-класи та підвищувати свою кваліфікацію.
- Ненормований графік: хоча графік у візажиста-фрилансера вільний, йому часто доводиться підлаштовуватися під розклад клієнта, проводити цілий день у роз'їздах, працювати у вихідні та до пізнього вечора.
- Навантаження на організм: здебільшого візажисти працюють стоячи, тому у них часто виникають проблеми зі спиною та ногами. Якщо візажист виїжджає додому до клієнта, йому потрібно привезти з собою кейс із косметикою, вага якого іноді понад 5 кг.
- Конкуренція: у цій сфері дуже висока конкуренція. Початківцям потрібно розвивати свій власний бренд, вести акаунти у різних соцмережах, збирати портфоліо і напрацьовувати клієнтську базу.
Зарплата візажиста залежить від досвіду, його популярності та сезону. Візажист у салоні отримує відсоток від суми виконаної роботи, тоді як візажист-фрилансер сам встановлює ціни на свої послуги. Загалом, заробіток у місяць стартує від 20 000 гривень і він є необмеженим (тут важливо, як візажист оцінює свої послуги, який рівень його майстерності, медійності та готовності до різних форматів роботи). Приміром, середня вартість послуги макіяжу для фотосесії в Києві — $100, але у відомих візажистів ця послуга може сягати $500–$2000.
Однак, варто пам'ятати, що є й певні ризики. Наприклад, клієнти можуть скасувати запис в останній момент або відмовитись платити, якщо їх щось не влаштує. Тож рівень доходу може коливатись.
Де освоїти професію у Києві
Щоб стати популярним візажистом, потрібні знання та практика. Здобути їх можна в інститутах та академіях, а також у школах візажу, на спеціальних курсах та майстер-класах.
Міжнародний інститут моди та дизайну при "Київській академії прикладних мистецтв": навчання у цьому закладі триває 3 роки. Для вступу потрібно скласти національний мультипредметний тест та подати мотиваційний лист. Прийом документів стартує 19 липня і закінчується 31 липня 2024 року. Вартість навчання на візажиста - 17 500 грн за семестр. Серед дисциплін, які викладатимуть: мистецтво гриму, кольорознавство, основи композиції, психологія тощо.
Коледж "Академія мистецтва краси": тут навчають професії візажиста, гримера-пастижера (спеціаліста з виготовлення перук та шиньйонів) та візажиста-стиліста. Вступити можна після 9-го та 11-го класів. У першому випадку навчання триватиме 3 роки, у другому — 2 роки. Скільки коштують курси візажиста? Вартість — від 3 600 грн на місяць. По закінченню видається диплом кваліфікованого робітника.
Б'юті-академія MUMA: опанувати професію тут допоможуть досвідчені фахівці та чолі зі Славою Чайкою — візажистом Джамали, The Hardkiss та інших селебриті. Навчання триває 7 тижнів і включає 6 теоретичних занять та 19 практичних. Уроки проходять 3 рази на тиждень по 3 години кожне за адресою: вул. Чекаленко (Пушкінська), 32а. В результаті ти навчишся втілювати в життя трендові й сучасні макіяжі та сформуєш своє перше б'юті-портфоліо. Вартість курсу офлайн — 35 500 грн, можлива оплата частинами.
Boyko beauty school: ця авторська школа зіркового візажиста Тетяни Бойко пропонує курси по макіяжу як для новачків, так і для досвідчених візажистів. Для останніх будуть цікавими тематичні майстер-класи з підвищення кваліфікації, як от ліфтинг-макіяж, схеми моделювання обличчя, весільний, подіумний та етнічний мейкапи тощо. Навчання можливе в онлайн-форматі та індивідуально. Ціни можна дізнатися на сайті.
Читай також: Порцелянова шкіра і глянсові вуста: тренди весняного макіяжу 2024, які варто спробувати