10 соціальних проєктів, які вже змінили столицю у 2024 році
Перший у столиці Центр каністерапії, кур'єрський сервіс для вивозу сортованих відходів, безоплатне таксі для ветеранів та заняття з акватерапії. "ТиКиїв" розповідає про проєкти, які покращують столицю вже сьогодні.
Центр каністерапії
У Києві запрацював перший центр каністерапії — InNikos.У ньому люди проходять психологічну терапію у супроводі собак, що позитивно впливає на психоемоційний стан. Там працюють фахівці з психології та кінології. Головна мета — пропрацювання травматичного досвіду разом зі спеціалістом, а чотирилапі створюють необхідну атмосферу. До участі у сеансах допускають лише тих тварин, які пройшли всі ветеринарні огляди, легко йдуть на контакт і мають сертифікати IAHAIO, PADA, ASB. Займатись можна на групових та індивідуальних заняттях безоплатно.
- ДЕ? Вул. Прирічна, 27е
Простір YOUkraine hub
У столиці запрацював простір YOUkraine hub для визволених з полону військових. Його відкрили за ініціативи Оборонців Маріуполя. Хаб працюватиме за принципом "свої для своїх". Адже самі військовослужбовці як ніхто інший знають, що з поверненням додому приходять інші випробування: необхідність соціалізації, налагодження особистого життя у часи війни. Простір використовуватимуть для спілкування, консультування та реабілітації колишніх полонених Захисників та Захисниць.
- Більше про роботу YOUkraine hub можна дізнатись за телефоном: (096)682-41-01
Кур'єрський сервіс Recycle
У Києві запустили Recycle — кур'єрський сервіс для вивозу сортованих відходів. За допомогою застосунку можна викликати кур'єра, який доставить пакунок у пункт прийому вторсировини. Наразі Recycle працює тільки на території столиці, однак згодом засновники планують запустити сервіс і в інших містах. Застосунок Recycle вже можна завантажити в App Store та Google Play, а роботу сервісу супроводжує команда менеджерів та розробників. У ньому є калькулятор вартості замовлення, а також рекомендована, мінімальна й максимальна сума винагороди. Сміття вивозять у спеціалізовані пункти прийому вторсировини.
Сортувальна лінія від Укрпошти
Укрпошта запустила в Києві автоматизовану сортувальну лінію. На ній посилки сортують за допомогою новітнього технічного обладнання. Швидкість сортування — п'ять посилок на секунду, 18 тис. посилок на годину та близько 400 тис. на добу. У планах компанії — відкрити ще шість сортувальних терміналів та вийти на потужності, які б дозволили доставляти посилку на наступний день після відправлення. Вони працюватимуть в Одесі, Дніпрі, Львові, Харкові та Хмельницькому. Ще один термінал відкриють і в Києві — "Київ-Лівий". Водночас тарифи на доставку у компанії поки залишать без змін.
Таксі для ветеранів
У Києві запрацювало безоплатне таксі для важкопоранених ветеранів. У такий спосіб благодійний фонд "Голуби миру" надає можливість українським захисникам і захисницям зручно діставатись до медичних закладів, реабілітаційних центрів та інших місць, де вони отримують допомогу та підтримку. Поки це єдине авто, пристосоване для комфортного перевезення ветеранів на колісних кріслах. Окрім місця для візка, в машині є сидяче місце для особи, яка супроводжує ветерана.
- Замовити машину: (099)397-62-82, або у чат-боті: @golubi_miry_bot
Профтехосвіта для жінок-переселенок
У Київському професійному коледжі сфери послуг запустили соціальний проєкт для жінок-переселенок. Вони вже почали підготовку за кваліфікацією "Кухар третього розряду". Ініціатива покликана допомогти дівчатам отримати нову роботу чи відкрити власний бізнес. Ця програма діятиме для внутрішньо переміщених жінок та членів їхніх сімей, а також членів родин учасників АТО та військових, які потребують соціальної та психологічної підтримки.
Онлайн-мапа дерев
Для онлайн-мапи у Києві оцифрували понад 200 000 дерев.
Вже "оцифровано" усі дерева вздовж вулиць десяти районів столиці. У деяких районах також повністю завершили роботи у парках та скверах. Найкращий результат у Деснянському районі, де роботу з наповнення карти завершили. Також близькі до завершення Солом'янський, Святошинський та Дніпровський райони. Нині триває робота щодо безпечного оприлюднення онлайн-мапи для широкого кола користувачів. Вона міститиме фото кожного дерева, інформацію про його розташування, вид, діаметр стовбура та висоту.
Безплатні саджанці
Мешканцям Києва безплатно у березні та квітні роздадуть саджанці дерев. Таку акцію традиційно навесні влаштовує Центр альтернативного озеленення. Отримати саджанці ялинок, сосен, каштанів, кленів, лип, дубів та інших невибагливих дерев можна для озеленення прибудинкових територій.
Деталі акції за посиланням.
Заняття з акватерапії
Київський міський Будинок природи з Українським психологічним центром запускає заняття з акватерапії. Вони проходитимуть на базі найбільшої в Україні виставки прісноводних риб та покликані допомогти побороти стрес, спричинений повномасштабним вторгненням. З відвідувачами працюватиме практикуючий психолог, арттерапевт.
- ДЕ? Будинок природи (вул. Рогнідинська, 3, вхід з двору);
- КОЛИ? Дитячі дні щочетверга (14:00 – 15:30), дорослі дні щонеділі (11:00 – 12:30) за попередньою реєстрацією.
"Чистий" Андріївський узвіз
Андріївський узвіз розчистили від стихійної торгівлі. Як повідомили в Подільській РДА, там демонтували лотки з сувенірами, книжками й іншими товарами, які у вихідні продавали без відповідних дозволів. Зробили це через скарги підприємців постійного ярмарку на узвозі.