Як розрахувати конкурсний бал: онлайн-калькулятор для абітурієнтів
Вступники можуть обчислити свій конкурсний бал через онлайн-калькулятор на сайті ЄДЕБО. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України. "ТиКиїв" протестував інструмент — знайти його можна за посиланням.
Розрахувати свій бал можуть абітурієнти, які вступають на основі повної загальної середньої освіти (11 класів) або ж молодші спеціалісти, молодші бакалаври й фахові молодші бакалаври (5 рівень Національної рамки кваліфікацій). Бонуси для вступників, передбачені Порядком прийому, також враховуються.
Спершу потрібно заповнити поля з балами вступних випробувань (НМТ/ЗНО) та відповідними коефіцієнтами для обраної спеціальності. Дізнатися свої коефіцієнти можна в додатку 7 до Порядку прийому.
Важливо! Для НМТ/ЗНО всіх років діють коефіцієнти 2024 року.
Якщо вступ передбачає творчий конкурс, треба додатково заповнити поле "Вступне випробування 5" із відповідним коефіцієнтом із вище зазначеного додатка.
Якщо абітурієнт вступає на напрями аграрних наук, економіки та управління на основі НРК5, і складав або зареєструвався на БЄФВВ (єдине фахове вступне випробування) — важливо заповнити поле "Вступне випробування 6" із ваговим коефіцієнтом 1.
За наявності треба вказати ще додаткові бали:
- від 0 до 10 — за успішне закінчення в рік вступу підготовчих курсів вишу для вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка;
- 10 — заповнюють призери та переможці чемпіонатів Європи та світу з олімпійських видів спорту (зокрема серед школярів), Всесвітньої гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на спеціальності "Середня освіта" (Фізична культура) та "Фізична культура і спорт".
Також за потреби вступник має змінити значення коефіцієнтів у таких полях:
- регіональний коефіцієнт: 1,04 — якщо обраний ВНЗ розташований у Бучанському районі Київської області або Дніпропетровській, Полтавській областях; 1,07 — у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях.
- галузевий коефіцієнт (1,02), якщо подаєш заяви з пріоритетностями 1 та 2 на спеціальності, яким надається особлива підтримка.
Після заповнення всіх полів слід натиснути "Розрахувати" — і калькулятор видасть підсумковий конкурсний бал.
Аналогічний калькулятор має портал osvita.ua. Його перевага в тому, що під полями для обчислення зазначена формула розрахунку конкурсного бала вкупі з додатковою інформацією.
Ми вже писали про дати вступної кампанії 2024, які варто пам'ятати всім, хто подається на бакалаврат. Аспіранти ж можуть знайти іншу корисну інформацію в нашому матеріалі. Нагадаємо, зареєструватися на ЄВІ (єдиний вступний іспит) ще можна до 21 червня!
Зичимо удачі!