Аспірантура 2024: останній шанс зареєструватися на ЄВІ та вступити

Аспірантура 2024: останній шанс зареєструватися на ЄВІ та вступити Фото: Freepik

Цьогоріч усі вступники в аспірантуру повинні скласти ЄВІ — єдиний вступний іспит. Це стосується і бюджетників, і контрактників.

ЄВІ став обов'язковим для всіх вступників в аспірантуру. Вимога — рік складання або 2024, або 2023. Цьогоріч не братимуть до уваги сертифікати про складення тестів TOEFL чи IELTS з англійської мови, TestDaF — із німецької, DELF або DALF — із французької тощо. Окремі освітні заклади мають право встановлювати додаткові вступні випробування для абітурієнтів.

Єдиний вступний іспит містить дві частини: тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської на вибір) та ТЗНК (тест загальних навчальних компетентностей).

На виконання ЄВІ відводять 120 хвилин. Завдання тестів укладають згідно з програмою ТЗНК та програмою тесту з іноземних мов.

Максимум балів, який можна набрати за тест з іноземної мови — 30, із ТЗНК — 33. Пізніше їх переведуть у шкалу 100–200. І вже за цими результатами формуватиметься рейтинг. Мінімум, аби претендували на вступ, — 130 балів із тесту з іноземної мови та 5 — із загальних навчальних компетентностей.

Фото: Unsplash

ЄВІ проводитимуть у дві сесії:

  • основна: з 24 червня по 15 липня;
  • додаткова: з 31 липня по 14 серпня.

Основний етап реєстрації завершився 29 травня. Але ти ще маєш шанс подати заяву в додатковий період 17–21 червня! Він передбачений якраз для тих, хто з поважних причин не встиг зареєструватися під час основного періоду.

Для успішної дистанційної реєстрації потрібні такі документи:

  1. анкета-заява;
  2. документ, що посвідчує особу;
  3. облікова картка платника податків;
  4. фотокартка для документів;
  5. довідка, видана за місцем навчання, щодо планового завершення навчання та отримання диплома в рік вступу;
  6. документ про здобутий ступінь вищої освіти (освітньо-кваліфікаційний рівень);
  7. медичний висновок за формою первинної облікової документації 086-3/о (у разі потреби створення особливих умов для проходження ЄВІ).

Скани або фотокопії документів треба надіслати на електронну адресу приймальної комісії вишу. Далі — отримати копію екзаменаційного листка. У разі успішної реєстрації, учасник отримає її на свій email, зазначений у заяві-анкеті. А оригінал документа зберігатиметься в приймальній комісії.

Фото: Unsplash

Кожному зареєстрованому вступнику створять інформаційні сторінки — "Кабінет учасника вступних випробувань" на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Увійти в нього можна за номером екзаменаційного листка та зазначеним у ньому РIN-кодом.

До 17 червня учасники основної сесії вступних випробувань отримають на свої інформаційні сторінки запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування, а учасники додаткової сесії — до 26 липня. 

Інформацію про результати ЄВІ за шкалою 100-200 балів розмістять на інформаційних сторінках учасників основної сесії до 20 липня. Учасники додаткової сесії ж отримають інформацію про свої бали до 20 серпня.

Читай також: Покоління Z шукає роботу: до чого треба бути готовим працівникам та роботодавцям 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації