"Укрпошта" про "точки безпеки", незламність та видатні марки

"Укрпошта" про "точки безпеки", незламність та видатні марки Фото: ТиКиїв

Вони справжні національні герої країни від початку повномасштабного вторгнення росії. Ця компанія стала одним із символів незламності українців. ТиКиїв поговорив із пресслужбою "Укрпошти" та дізнався, як їм вдається бути першими та пропонувати клієнтам найкращий сервіс, хто автор найкрутіших листівок та як війна вплинула на роботу відділень на деокупованих територіях. 

Які зміни внесла війна в роботу "Укрпошти"?

Усій країні довелось вчитися жити в непростих обставинах. Змінилася логістика й умови надання послуг, але не скоротився, а тільки розширився їх перелік. Вже з першого дня повномасштабного вторгнення ми почали налаштовувати свої внутрішні процеси з урахуванням завантаженості, обсягів, послуг. Ми постійно ведемо комунікацію з нашими регіональними дирекціями та співробітниками. Адже деякі регіони опинилися в зоні бойових дій, під окупацією.

Вже 24 лютого ми почали впроваджувати низку нових послуг як для постійних клієнтів, так і для волонтерів, внутрішньо переміщених осіб і для українців, які наразі перебувають за кордоном. 

Фото: Пресслужба Укрпошти
Фото: пресслужба "Укрпошти"

Як швидко компанія відновлює роботу на деокупованих територіях?

"Укрпошта" традиційно першою заходить у звільнені населені пункти після наших військових. Ми єдина компанія, яка забезпечує базові фінансові послуги на деокупованих територіях: виплачуємо пенсії, доставляємо фінансову соціальну допомогу від міжнародних організацій, виплати внутрішньо переміщеним особам. 

Найчастіше окупанти залишають після себе зруйновану інфраструктуру: відділення "Укрпошти" пошкоджені, електропостачання та комунікацій немає. Наші пересувні відділення дають можливість надавати послуги на звільнених територіях, де більшість приміщень знищено або пошкоджено. 

Сказати конкретно, скільки часу займе відновлення пошкоджених приміщень компанії, складно, адже бюджет повного відновлення, враховуючи викрадену окупантами техніку, сягає сотень тисяч гривень. Проте завдяки пересувним відділенням "Укрпошта" може надавати послуги навіть там, де будівлі зруйновані. Тож у звільнені села та міста Харківської, Херсонської та Донецької областей спочатку виїжджали пересувні, а з часом відновлювали роботу стаціонарні відділення.

Які найбільші труднощі у роботі компанії з лютого? 

Основні проблеми були пов’язані з налагодженням логістики, переформатуванням робочих процесів, відновленням відділень та автопарку, які були знищені окупантами. 

Війна, безперечно, вплинула на кожного з нас, але разом з тим згуртувала. Наші співробітники – це справжні герої. Люди взяли на себе величезну відповідальність, аби доставляти пенсії, гуманітарну допомогу, соціальні виплати, товари першої необхідності. При цьому вони ризикують власною безпекою. Наші поштарі та листоноші наразі також виконують роль соціального працівника, бо українці звикли довіряти їм, звертатися зі своїми проханнями, проблемами.

Фото: Пресслужба Укрпошти
Фото: пресслужба "Укрпошти"

Як вам вдається залишатися незламними та організовувати роботу?

Коли ти національний поштовий оператор з найбільшою в країні мережею відділень – це передбачає величезну відповідальність. Розуміння, що "Укрпошту" чекають люди на деокупованих територіях, щоб отримати пенсії та соціальну допомогу, є у всіх співробітників нашої компанії. Скажімо, деякі поштарі добре знають своїх клієнтів, а це формує вже надійність. Саме тому наші водії з першого дня війни возять посилки по всій країні, листоноші щодня надягають бронежилети та їдуть навіть у найвіддаленіше село на лінії розмежування, де залишилося кілька людей, які чекають на "Укрпошту".  

Коли наш автомобіль заїжджає в село, а до нього вишукується черга місцевого населення, ми розуміємо, що наша праця вкрай важлива та необхідна. Також "Укрпошта" залучена до реалізації ряду державних проєктів. Це і фінансові виплати для ВПО, і релокація підприємств. Важливість цих проєктів для країни дуже висока. Коли у тебе немає іншого вибору, крім як діяти, мусиш бути незламним.  

Щодо міжнародного відправлення, то чи немає проблем із логістикою?

Уже з 1 березня 2022 року "Укрпошта" почала відновлювати доставлення експорту. Зараз практично всі наші регіони працюють на міжнародні посилання та приймання, і нам майже вдалося вийшли на довоєнні терміни навіть попри закрите небо. 

Зараз з України міжнародні відправлення виїжджають автомобільним транспортом в Європу, а вже звідти доставляються літаками по всьому світу через авіакомпанії, або через наші партнерські транзитні хаби. 

У перші місяці війни наш партнер Pochta Polska надав "Укрпошті" можливість обмінюватися з іншими поштами імпортом-експортом на своїй території та здійснювати передачу експорту для авіадоставлення п'ятьма міжнародними авіалініями: Lufthansa, Lot, AirBaltic, KLM, Turkish Airlines. Крім того, транзитом для "Укрпошти" на приймання імпорту з усього світу виступають пошти Словаччини, Латвії та Румунії. Вони приймають для "Укрпошти" відправлення, які далі доправляють до українського кордону, де вже наша пошта перевантажує імпорт у власні вантажівки для доставлення по країні. 

Фото: Пресслужба Укрпошти
Фото: пресслужба "Укрпошти"

Як працюють відділення "Укрпошти" під час блекауту? 

Ми розуміємо, що зараз українцям надзвичайно важливо мати змогу отримати чи надіслати посилку. Саме тому мережа "Укрпошти", що покриває 20+ тисяч населених пунктів, працює навіть в умовах повного блекауту. Ми плануємо облаштувати по всій країні "точки безпеки" "Укрпошти", які дозволять надавати українцям базові поштові та логістичні послуги, а також доступ до електропостачання та інтернет-зв'язку. 

Якщо у відділенні немає світла, оператори все заповнюють вручну. За умов відсутності світла та інтернет-зв’язку ми будемо приймати та видавати відправлення, які можна оформити в найближчому відділенні. Наші оператори вручну заповнять всі дані, потрібні для посилання посилки. Або якщо у клієнтів є доступ до інтернету, вони самостійно можуть отримати відправлення у мобільному застосунку "Укрпошти", принести посилку у відділення і просто віддати її. 

Навіть без світла можна отримати пенсію, оплатити комунальні послуги, оформити передплату, купити товари, скориставшись усіма базовими послугами.

Чи збільшилася ціна за доставляння від початку повномасштабного вторгнення?

Клієнти "Укрпошти" знають про те, що компанія завжди дотримується збалансованою цінової політики, адже послуги національного поштового оператора мають бути доступні кожному. І саме тому на початку війни "Укрпошта" не тільки не збільшила вартість доставляння, а навпаки – запровадила акцію "Посилка з домівки", коли на відправлення до Польщі, Угорщини, Словаччини, Молдови та Румунії діяла знижка -75% від вартості. Така послуга була введена для того, щоб українці, які були змушені виїхати за кордон через війну, могли отримати свої речі поштою. Багато людей евакуювалися без необхідних речей. 

Крім того, наприкінці минулого року НКРЗІ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації – ред.) погодила перегляд тарифів на універсальні послуги. Хоча нові тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку мали вступити в дію з 1 грудня 2021 року, проте діяти вони почали тільки з 1 липня 2022 року. Це максимальний термін, на який компанія могла відкласти перегляд вартості. При цьому він відбувся для послуг "Укрпошта Стандарт" у межах України в середньому на 14% та в межах області на 13%. При тому, що постанова НКРЗІ дозволяла граничне підвищення до 37%. Перегляд тарифів був викликаний передусім збільшенням логістичних витрат на доставлення, але навіть попри це "Укрпошта" залишає їх нижчими порівняно з конкурентами. До прикладу, відправлення вагою до 1 кг в межах України, яке раніше коштувало 3 грн, зараз буде коштувати 35 грн, а доставлення посилки вагою до 15 кг – 75 грн порівняно з 65 грн до перегляду тарифів.

За новими тарифами з літа також доставляються відправлення "Укрпошта Експрес". Якщо раніше посилка до 1 кг по Україні коштувала 39 грн, то з 1 липня – 45 грн. 

Окремо потрібно сказати про міжнародні відправлення – їх вартість з початку війни не підвищувалася. "Укрпошта" працює з понад 60 тис. українських підприємців, які продають свої товари за кордон і обирають нас своїм партнером з доставлення. Саме щоб підтримати український МСБ, ми не підвищуємо тарифи на міжнародні відправлення.

Фото: Пресслужба Укрпошти
Фото: пресслужба "Укрпошти"

Хто працює над розробкою дизайну марок та скільки вдалося їх продати за період війни?

"Укрпошта" багато років тісно співпрацює з відомими художниками України. Це брати Олександр і Сергій Харуки, Володимир Таран, Миколай Кочубей та інші. Розроблені ними ескізи марок неодноразово перемагали на міжнародних конкурсах та були визнані світом. В цьому році Укрпошта почала проводити народні конкурси  на розробку ескізів поштових марок. Надіслати ескіз може кожен охочий. Так з’явилися марки "Русскій воєнний корабль, іді ..!" та "Доброго вечора, ми з України". Ми завжди радо запрошуємо до співпраці ілюстраторів, художників, дизайнерів та всіх, хто має художній хист та бажання спробувати себе як автор поштових марок України.

За період війни "Укрпошта" продала близько 13 млн примірників марок, випущених в умовах війни. На сьогодні поштові марки набувають все більшої популярності не тільки серед українців, а й серед тих, хто проживає за кордоном. Наші марки закарбовують дійсно історичні моменти, події, постаті, символи, озброєння, а також допомагають збирати кошти для підтримки української армії. Це справжня креативна зброя нашого часу. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації