Правила утримання, догляду й обліку котів та собак у Києві: що потрібно знати власникам тварин
За опитуванням компанії Research & Branding Group, найчастіше українці тримають вдома котів (79%) і собак (61%). Щодо цих тварин Київ має власні правила утримання, догляду й обліку. Розповідаємо, які саме.
Утримання домашніх тварин у столиці регулює не тільки Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження", а й "Правила утримання домашніх собак та котів у м. Києві" від міської ради.
Столичні власники повинні поставити свого чотирилапого друга на облік. Для цього існує Реєстр домашніх тварин — єдина міська мережа для реєстрації улюбленця та зберігання всієї важливої інформації про нього. А ще з його допомогою можна повернути загублену тварину власнику чи знайти свою, контролювати вакцинування й інші ветеринарні заходи.
У КМДА вважають, що реєстрація тварин — чи не найважливіша процедура для безпеки твого улюбленця. Єдина база надає змогу контролювати кількість домашніх і безпритульних тварин. Також дані системи можна використовувати для запобігання небезпечних інфекційних хвороб. Щоправда, поки що реєстр "бачить" лише собак і котів — інших улюбленців зареєструвати не вдасться.
Для реєстрування твого улюбленця потрібно:
- увійти в систему — натиснути кнопку "Увійти" в шапці сайту Реєстру й авторизуватися через "КиївID" зручним способом;
- cтворити картку тварини — додати улюбленця у розділі "Мої тварини" й отримати на пошту лист-запрошення для верифікації;
- верифікувати тварину у реєстратора — задля цього треба вирушити до Київської міської лікарні ветеринарної медицини (вул. Електротехнічна, 5А).
Розклад роботи ветлікарні: з понеділка по п'ятницю, 9:00–18:00. Із собою треба взяти:
- документ, що посвідчує особу;
- ветеринарний паспорт;
- тварину — це також обов'язково!
А як щодо безпритульних тварин? На сайті Реєстру є розділ "Адопція" для охочих прихистити хвостатика без домівки. За фільтром можна як обрати тваринку "з вулиці", так і побачити тих, кому пощастило знайти нових господарів. В окремій вкладці — щасливі історії пухнастиків.
Інші вимоги
КМДА нагадує, що власники тварин повинні:
- забезпечити тварині можливість у задоволенні її природних потреб — їжі, воді, сні, рухах, природній активності тощо;
- забезпечити постійний догляд, ветеринарний нагляд;
- навчати собак за визнаними навчальними програмами;
- забезпечувати тишу з 22:00 до 08:00 і не порушувати громадський порядок;
- дотримуватися санітарно-гігієнічних норм утримання тварин, зокрема прибирати екскременти в місцях загального користування;
- запобігати прояву небезпечних дій щодо людей, інших тварин і майна;
- не допускати безконтрольного виходу тварин за межі їхнього утримання.
Натомість власникам тварин заборонено:
- жорстоко поводитися з тваринами, знущатися, знищувати їх;
- проводити собачі бої, а також відбирати, навчати та використовувати собак для боїв;
- використовувати собак та котів для отримання з них м'яса та шкурок;
- навчати собак атакувати людину в життєво важливі органи;
- купати тварин на території міських пляжів та у фонтанах.
У Правилах також перелічені породи собак, визнані як потенційно небезпечні (бернський зенненхунд, доберман, німецька вівчарка, ротвейлер тощо).
Власник такого песика зобов'язаний підтвердити її адаптованість в умовах міста шляхом тестування за програмою "Собака-компаньйон".
Правила дозволяють утримувати собак і котів:
- у квартирах, де проживає одна сім'я, за кількістю, обмеженою можливістю забезпечення їм умов утримання;
- у квартирах, де проживає кілька сімей — лише за письмовою згодою всіх повнолітніх мешканців квартири;
- на території присадибної земельної ділянки — за умови, що огорожа цієї ділянки забезпечує ізоляцію тварини на цій території та є попереджувальна табличка про існування тварини;
- на території і/або приміщенні, що не належить власнику тварини на правах власності — за умови письмової згоди власника території і/або приміщення;
- у куточках живої природи — за погодженням з державними органами санітарно-епідеміологічної служби та ветеринарної медицини;
- на територіях об'єктів будівництва, підприємств, установ, організацій — якщо є обладнані приміщення та попереджувальна табличка.
Заборонено утримувати собак і котів у місцях загального користування — коридорах, приміщеннях підвального типу, на сходах, горищах тощо.
Якщо твого хвостатика нема в Реєстрі — радимо не баритися! В умовах війни ти з улюбленцем можеш випадково розлучитися — а вчасна реєстрація неабияк допоможе його повернути.