Незламні. Які пристрої працюють без електрики?

Незламні. Які пристрої працюють без електрики? Фото: Unsplash

Віялові відключення настільки сильно вплинули на ритм киян, що єдиним бажанням для нас є якнайшвидше повернути електропостачання в кожну квартиру та місто. Адже такі обставини здатні навіяти тільки думки про ті часи в селах, коли на новий рік запалювали свічки, а замість телефонів спілкувалися листами.

Аби уникнути ностальгії, ТК зібрав для вас добірку пристроїв, які допоможуть завжди мати світло вдома.

Свічки

Найпростіший та найдешевший спосіб освітлення можна отримати, купивши свічку. Найкращими з них вважаються воскові. Парафінові свічки дешевші, але згорають швидше, а от воскові та стеаринові працюють довше.

Гірлянди

Обираючи хорошу гірлянду, варто звернути увагу на тип батарейок, що розраховані на АА та ААА. Від цього залежать елементи живлення.

Олійна лампа

Це світильники, які працюють на основі згорання олії. В давні часи такий пристрій називали каганцем та використовували для згорання лою – топленого жиру рогатої худоби. Зробити її легко: слід залити олію та опустити гніт, мотузку з рослинних чи штучних волокон, просочену олією.

Світлодіодні лампи

Такий тип освітлення працює завдяки напівпровідниковим, органічним та полімерним світлодіодам. Це дозволяє забезпечити низьке енергоспоживання світлодіодів, що використовують у світильниках, прожекторах, лампах та в більшості сучасних ліхтариків. До того ж це безпечно.

LED-лампи

Лампи мають вбудований акумулятор, хоч виглядають як звичайні лампочки. При роботі вони не гріються, і заряду може вистачити до 5 годин. Однак щоб під час віялових відключень користуватися нею, необхідно заздалегідь увімкнути люстру чи світильник, які мають таку лампочку. Після припинення електропостачання накопичена енергія продовжуватиме світити. 

Туристичні ліхтарі

Їх ще називають ліхтарі-лампи, ручні ліхтарі з сонячною батареєю, ліхтарі для кемпінгу. Вони працюють як від акумуляторів у форматі АА чи ААА, заряду яких вистачає на 2 години, так і на сонячних батареях, що може працювати до 6 годин.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації