Зберігай: запас необхідних продуктів під час блекауту

Поділитися

Зберігай: запас необхідних продуктів під час блекауту

Зберігай: запас необхідних продуктів під час блекауту Фото: Getty

Через тривалі відключення світла нам довелося викинути мало не всю їжу, що зберігалась у холодильнику. Влада уже зараз закликає нас подбати про запаси їжі та води. Адже відключення електроенергії не означають, що ти маєш недоїдати. Необхідно зробити запаси їжі та води на випадок повного блекауту.

Продукти першої необхідності 

Радимо придбати продукти тривалого зберігання, які можна приготувати без електроенергії.

Насамперед це:

Водночас від солодких перекусів краще взагалі відмовитись. Продукти зі штучними підсолоджувачами не втамують голод, а лише підсилять його. Прибери із раціону магазинні солодощі, білий хліб, ковбаси й підсолоджені кисломолочні продукти.

Зневоднення також лише прискорити відчуття голоду. Обов'язково необхідно запастися водою щонайменше на три дні.

Якщо у тебе немає можливості дістати питну воду, можна скористатися пунктами розливу чи бюветами. У КМДА для цього навіть розробили мапу бюветів, що працюватимуть в умовах блекауту. Однак таку воду треба продезінфікувати. Тобі треба прокип'ятити її або скористатись фільтрами для води чи навіть таблетками активованого вугілля.

Що приготувати під час блекауту?

Харчування повинне бути максимально збалансованим. Краще віддати перевагу злакам, кашам з ячменю, гречці чи вівсянці. Останню можна залити водою, молоком чи кефіром. Для приготування каш ти також можеш використовувати термос. Одна година кипіння на плиті – це до п’яти годин настоювання в термосі. Крім того, можна приготувати салати із тих овочів, що не потребують термічної обробки.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації