Майже 300 новобудов Києва залишаються без електрики та тепла

Майже 300 новобудов Києва залишаються без електрики та тепла Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

У Києві майже 300 будинків не заживлені проєктно від ліній електропередач та не підключені до теплопостачання. Про це розповів експерт з питань ЖКГ, очільник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Що це означає для мешканців?

Фото: pexels
Фото: pexels

Хто сплачує більше?

Виходить, що хоча будинок здали в експлуатацію, електрична частина не здана. Новобудови не заживлені від ліній електропередач, але електрика в них є, і на правах будмайданчика вона вдвічі дорожча за реальні тарифи. За словами експерта, таких будівель у Києві майже три сотні, а все через нехтування забудовником правил підключення будівель до ліній електропередач.  

У Києві багато будинків, які не під'єднані до Київводоканалу чи теплових мереж. Наприклад, у Бортничах, на столичному Лівобережжі, є новобудова, зведена на 95% і покинута забудовником. У ній не підімкнено ані електрику, ані гарячу чи холодну воду, ані теплову мережу. Попри це там живуть люди, — розповідає журналістам Олег Попенко.

За словами очільника Спілки споживачів комунальних послуг, все через те, що новобудови не ввели в експлуатацію. 

У своїй енергетичній частині ці будинки є, по суті, будмайданчиками. Вони отримують електроенергію за промисловим тарифом, а щоб під'єднати їх до загальноукраїнської мережі, треба побудувати трансформаторну підстанцію відповідної потужності, — додає Попенко.

Така ситуація склалася через дороге будівництво трансформаторних підстанцій. Приміром, так сталося і з житловим комплексом "Патріотика" на Позняках, у якому мешканці й досі платять за електроенергію за промисловим тарифом, тобто вдвічі дорожче. А поряд з цим ЖК є об'єкти забудовника "Фундамент" у такому ж становищі. 

Вартість нової підстанції для двох десятків новобудов — майже 50 млн грн.

Фото: pexels
Фото: pexels

Це вам не електрика

Також, за словами Олега Попенка, у столиці є багато будівель, які не ввели в експлуатацію через інші проблеми. Наприклад, ЖК "Казку" не ввів в експлуатацію Київводоканал. Чому? Новобудови підімкнули до мережі, але на облік їх не поставили. А ще не побудували технічну частину.  

Ще є низка будинків, які не підімкненні до теплопостачання. Мешканці рятуються, встановлюючи твердопаливні котли у підвалах, і палять взимку дровами або пелетами, — розповідає Попенко.  

А є ще один ЖК — чемпіон з порушень, його зводять на замовлення Управління держохорони у Бортничах, що на Лівобережжі Києва.

Там побудували одразу три будинки, але... перший готовий на 95%, і в ньому живуть люди, другий на 80%, третій — на 40%. Забудовник "кинув" інвестора, державу, яка будувала житло. Будинок зовсім не введений в експлуатацію — ані холодного чи гарячого водопостачання, ані електроенергії, ані теплової частини. А люди живуть, — каже Олег Попенко.

І так у столиці живе майже 300 сімей. Попри недобудову та захмарні тарифи на комунальні послуги, в них не розв'язана проблема зі світлом. За інформацією компанії ДТЕК, у таких будинках неможливо передбачити відключення електроенергії через технічні особливості проєктів. Ці новобудови відключають вручну, і їх просто неможливо перемикати на альтернативні лінії електропередач.  

Читай також: Як залишитися зі світлом та інтернетом під час блекауту

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації