Чи дійсно в Києві зникли білки та горобці: розповідає Департамент захисту довкілля КМДА

Чи дійсно в Києві зникли білки та горобці: розповідає Департамент захисту довкілля КМДА Фото: "ТиКиїв"/Ольга Кононенко

Активісти-екологи б'ють на сполох: у лісах та парка Києва практично зникли горобці та білки. Та чи дійсно це так? У КМДА запевняють, що для паніки немає причин.

Ще минулої осені Київський еколого-культурний центр заявляв, що кількість горобців у столиці впала в 50 разів. А тепер ця ж громадська організація повідомила, що слідом за горобцями в міських парках також майже зникли білки. Їхня популяція, за словами екологів, зменшилась у 20 разів і більше.

Причиною зникнення тварин і птахів у межах міста, кажуть у КЕКЦ, стала "гламуризація" парків Києва. Зокрема — вирубування старих дуплистих дерев, без яких білки та горобці не можуть знайти місця для гніздування та розмноження. Також активісти наголошують, що комунальники не квапляться розміщувати в парках штучні будиночки для білок та птахів, які б допомогли в цій ситуації.

Забудова зелених зон, гламуризація парків, глобальне сінокосіння — це все приклад кричущої антиекологічної політики, яка вже багато років проводиться в Києві, — заявляють активісти, називаючи таку політику"екоцидом".

Фото: Unsplash

Що кажуть комунальники 

У Департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА на питання: "Чи дійсно в Києві зникли білки та горобці?" поспішили заявити, що, звісно, ні. За їхніми словами, підтвердити це може "будь-хто, хто регулярно буває в парках та скверах міста". А КЕКЦ поширює неправдиву інформацію голослівно, "не спираючись на жодні наукові дослідження".

У КМДА додають, що у столичних парках, скверах та міських лісах вже кілька років поспіль впроваджують природоорієнтовані рішення, які, навпаки, сприяють розвитку біорізноманіття.

Що саме роблять:

  • Залишають фрагменти мертвої деревини на деяких локаціях. Це потрібно для розвитку біорізноманіття та створення природних умов існування різних видів флори й фауни. Мертва деревина підтримує життєвий цикл багатьох видів комах, грибів, мікроорганізмів, а також є "їдальнею" для синиць, дятлів та інших птахів. 
Фото: facebook.com/dniprouzn
  • Збільшують кількість ділянок без скошування трави. У 2024 році загальна площа цих ділянок становила понад 140 га, а площа ділянок, засіяних сумішшю трав декоративних луків, — 5,3 га. Також влітку, в період особливо високих температур, столичні комунальники взагалі відмовляються від косіння трави в зелених зонах, щоб захистити газон від пошкоджень та зберегти екосистему.
  • Встановлюють годівнички в парках. У грудні 2024 року озеленювачі встановили 300 нових годівничок для птахів, а на початку лютого 2025 року — стільки ж шпаківень у міських лісах. Також щороку працівники київських лісопарків облаштовують та оновлюють годівниці для диких звірів. Цієї зими облаштували 40 годівниць, заготовили майже 2000 кормових віників та сіно, встановили 24 солонці для мінеральної підгодівлі лосів та косуль.

Де в Києві можна побачити білок

Фото: "ТиКиїв"/Олег Переверзєв

У Департаменті захисту довкілля кажуть, що побачити й навіть підгодувати горішками столичних білочок можна в багатьох зелених зонах міста. Зокрема, вони мешкають у таких парках:

  • Голосіївський район: парк імені Максима Рильського;
  • Дарницький район: парк "Партизанської слави";
  • Деснянський район: парк "Муромець" та парк із водними об'єктами вздовж проспекту Романа Шухевича;
  • Дніпровський район: парк "Перемога";
  • Оболонський район: парк "Пуща-Водиця" та парк "Наталка";
  • Печерський район: Наводницький парк, Печерський ландшафтний парк та Аскольдова могила;
  • Подільський район: парк "Кинь-Грусть", Старокиївська гора (Пейзажна алея), Алея художників, парк "Сирецький Гай" та парк "Березовий Гай";
  • Святошинський район: парк "Совки", сквер між вулицями Гетьмана Кирила Розумовського й Мирослава Поповича та сквер ім. Ревуцького;
  • Солом'янський район: парк "Відрадний", Солом'янський ландшафтний парк, парк "Супутник", парк "Юність" та парк ім. Миколи Зерова;
  • Шевченківський район: парк "Нивки" та парк "Сирецький".

Читай також: "Більше контролю та нові правила: як у Києві впорядковуватимуть міський простір у 2025 році"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації