Чи відкриють новий Подільсько-Воскресенський міст у вересні?
Найвідоміший в країні довгобуд — Подільсько-Воскресенський міст, який має забезпечити транспортне сполучення через Дніпро, з'єднавши транспортні потоки з двох берегів, будують швидкими темпами. Кияни чекають на відкриття цього шляхопроводу довше за 20 років. Чи введуть міст в експлуатацію цьогоріч?
Що відбувається на будівельному майданчику
Відомий інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин розповів, що побачив навколо та на залізничному насипі біля розворотного кільця швидкісного трамвая (на лівому березі), а також на перехресті-переїзді через трамвайні колії біля вул. Вершигори. На місці розібраної залізничної колії з боку Русанівських садів працівники ГК Autostrada вже складають опалубку для бетонування накривної плити західної половини подвійного трамвайно-автомобільного тунелю.
З боку Русанівських садів забурені повністю палі першої та другої стін тунелю і добурюються палі третьої. Готують опалубку та каркаси для бетонування накривної плити. До тунелю від вулиці Центральної Садової естакадою мають піти дві автомобільні смуги в напрямку Троєщини, — зазначив Авдокушин у своєму відеоогляді.
На самому перехресті та на шляху до нього від трамвайного кільця укладають тротуари. Також під кільцем триває робота із захисту інженерних мереж під майбутньою дорогою.
За словами Авдокушина загалом зараз:
- заасфальтували нижнім шаром проїзд уздовж трамвайних колій із Троєщини в напрямку трамвайного кільця;
- заасфальтували нижнім шаром частину перехрестя біля виїзду на Вершигори — з боку Воскресенських садів;
- облаштовують технічну дорогу біля кільця для обслуговування трамвайного електрогосподарства;
- продовжують бетонувати верхню підпірну стіну (№2), зокрема й під трамвайним кільцем;
- відсипають, ущільнюють та вирівнюють земполотно на спуску під трамвайне кільце;
- продовжують бурити палі стін тунелю біля залізниці з боку Воскресенських садів;
- бетонують часткові "ригелі-діафрагми" на палях трьох майбутніх стін із боку Русанівських садів (доповнення до проєкту). Решта паль — розкривають оголівки та розпушують арматуру, готуючи до перев'язування з каркасом майбутньої плити.
У комунальному підприємстві "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд" також підтвердили, що зараз триває зведення 90-метрового тунелю під залізницею, який виведе міст на Троєщину (до вулиці Петра Вершигори в напрямку проспекту Романа Шухевича).
На цій ділянці також облаштовують конструкції тунелю між майбутніми станціями метро "Затока Десенка" та "Райдужна" на території Русанівських садів, — розповіли у пресслужбі КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд".
Зміни у курсуванні електрички та безперервна робота
Щоб встигнути відкрити рух у вересні цього року, співробітники компанії Autostrada працюють цілодобово. Будівництвом Подільсько-Воскресенського шляхопроводу займається понад 200 осіб, залучили понад 50 одиниць спеціалізованої техніки.
Через активне будівництво нового мосту міська електричка змінює розклад. До 31 липня цього року обмеження руху частково скасовують, а загалом зміни триватимуть орієнтовно до 12 серпня.
Будні:
- щогодини — рух по повному кільцю.
- щопівгодини в піковий час — лише на ділянці "Святошин — Вокзальна — Дарниця" в обидві сторони.
Вихідні:
- щогодини – рух по повному кільцю.
Як думаєш, чи відкриють Подільсько-Воскресенський шляхопровід у вересні цього року? Напиши свою думку в коментарях нашого Телеграм-каналу.