"Намагаюся бути другом своїм клієнтам": як зараз проводить екскурсії Києвом Юлія Бевзенко

"Намагаюся бути другом своїм клієнтам": як зараз проводить екскурсії Києвом Юлія Бевзенко Фото з особистого архіву Юлії Бевзенко

Показати Київ таким, який він є зсередини та без прикрас і водночас закохати у себе перехожого. Розповісти історію таким чином, щоб навіть дитині було цікаво слухати про сквер, а потім – вирушати в пошуках скульптур.

ТиКиїв поспілкувався з авторкою проєкту "Шукай" та гідом Києва Юлією Бевзенко про екскурсії під час війни, вихід нової скульптури та місця, які має відвідати кожен турист української столиці.

Розкажіть, як змінилася ваша діяльність та особисте життя з початку повномасштабної війни?

Десь на початку березня я думала, що більше ніколи не зможу проводити екскурсії Києвом, тому що це нікому не буде потрібно. Але в Хмельницькому, куди я приїхала до друзів, виникла ідея організувати екскурсії містом для дітей і дорослих, які вимушено сюди потрапили. Мені порадили екскурсовода Ігоря Байдака, якому я й пояснила свій задум. Пан Ігор погодився одразу і почав проводити екскурсії для всіх охочих. Я на той момент була з групою як організаторка, тому в моєму серці був вогник надії, що одного дня я повернуся до своєї професії в Києві. 

7 квітня я повернулася в Київ, а 22-го запустила екскурсії для місцевих за розкладом. Зробила новий сайт, зібрала нову команду і вирушила в новий світ вдосконалених екскурсій для людей, що назавжди змінилися. 

Із 22 квітня по 13 листопада я провела 166 екскурсій. Квітень – 9 екскурсій, травень – 33, червень – 26 (в цьому ж місяці відкрили скульптуру Привида Києва), липень – 28 екскурсій, серпень – 21, вересень – 18 (у другій половині місяця їздила в Карпати), жовтень – 24, листопад – 7 (готувалися до відкриття скульптури Паляниці, я виїхала на 2 тижні). А от у грудні буде 10 екскурсій. 

Онлайн-екскурсій за цей час було 2 (обидві для дітей). 

Фото з особистого архіву Юлії Бевзенко
Екскурсії Києвом від Юлії Бевзенко

Я переформатувала свій маршрут Верхнім містом, назвала його "Золотий район". Розробила і запустила новий маршрут "Терещенківський квартал" зі стартом на вулиці Терещенківській, 13, куди влучили ворожі ракети 10 жовтня... 

У січні 2023 запускаю новий маршрут в іншому районі Києва. 

Провела п'ятихвилинну, але проте екскурсію Девіду Леттерману, який знімає фільм для Netflix. Показала вечірній Київ без світла іноземним журналістам та людям із Маріуполя.  

Також ми відкрили 2 нові скульптури "Шукай". Тепер їх 38. В грудні відкриємо 39-ту скульптуру.

Ви запустили проєкт "Шукай!" Як та за яких умов з'явилася ідея створити дещо схоже на це?

Я запустила проєкт "Шукай!" у 2017 році. Всі ці роки ми просто продовжуємо робити те, що хочемо, любимо і можемо. Завдяки нашим меценатам. 

Ідея народилася, коли я гуляла Ужгородом і побачила там скульптури авторства Михайла Колодка. Спробувала втілити ідею історії Києва у бронзових мініскульптурках – і от результат.

Фото з особистого архіву Юлії Бевзенко
Мініскульптура проєкту "Шукай" 

Якою буде наступна мініскульптура?

Ми завжди тримаємо інтригу до моменту відкриття скульптури. Дочекайтеся!

Ви проводите екскурсії для всіх охочих. Яка зазвичай аудиторія та чи не втомлюєтеся ви від постійного спілкування з людьми?

Моя аудиторія – це переважно молодь, яка хоче знати історію свого міста. Хтось із них живе в Києві й не виїжджав після повномасштабного вторгнення, хтось виїхав і вже повернувся, хтось виїхав і приїхав на два тижні у справах... Я рада всім показувати Київ. Люди цього потребують. 

Я іноді втомлююся від спілкування з людьми, але знаю, як відновлюватися, і намагаюся відпочивати. Але насправді 2-3 дні в тижні, коли я проводжу екскурсії й спілкуюся, – найщасливіші в моєму житті. Я залишаюся в контексті, тримаю руку на пульсі, це спонукає мене на подальший рух вперед. 

В чому особливість ваших екскурсій?

В моїх групах до 12-15 людей. Ми відвідуємо місця, від яких ключі є буквально тільки у мене. Там нас завжди чекають і радіють, а не проганяють (про це я дбаю завчасно). 

Під час екскурсії мої гості можуть сходити у вбиральню на кожній локації. Вони сидять 15 хвилин в певній локації, відпочивають, а я їм розповідаю історію. На моїх екскурсіях пів години працює професійний фотограф, а світлини я віддаю через декілька годин після екскурсії. Квитки на мої екскурсії можна придбати на моєму сайті – це зручно. 

Фото з особистого архіву Юлії Бевзенко
Екскурсії Києвом від Юлії Бевзенко

Після екскурсії на пошту моїм клієнтам надходить лист з усіма темами, на які ми говорили, а також посиланнями, які допоможуть їм в ці теми заглибитися (лінки на фільми, книги, статті тощо). Ще на екскурсіях я стараюся запам’ятати імена всіх учасників. 

Екскурсії "Золотий район" та "Терещенківський квартал" – тільки для дорослих. Вони мають чіткий таймінг, починаються хвилина у хвилину і завершуються також вчасно. 

Також на роботі я завжди в гарному настрої, не навантажую людей зайвою інформацією, залишаю "повітря", а не постійно бубоню. І намагаюся бути другом моїм клієнтам, а не зарозумілим ботаном.

Фото з особистого архіву Юлії Бевзенко
Фото з особистого архіву Юлії Бевзенко

5 місць, які мають відвідати в Києві туристи.

  • Михайлівська площа з технікою.
  • Головпоштамт – для того, щоб придбати марку.
  • Вхід у метро "Майдан Незалежності", який нині зачинено.
  • Сквер театру ім. І. Франка, щоб подивитися на Офіс Президента і почути третій дзвоник у театрі, у якому от-от почнеться вистава попри те, що можуть вимкнути світло або почнеться тривога.
  • Будь-яка кав’ярня та ресторан з генератором, щоб відчути, як місто продовжує жити та працювати.
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Стало відомо, коли у київських школах пролунає останній дзвоник - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Стало відомо, коли у київських школах пролунає останній дзвоник

Кличко назвав нову дату відкриття руху авто Подільським мостом - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Кличко назвав нову дату відкриття руху авто Подільським мостом

Українське серце Дмитра Капранова: яким був відомий письменник та публіцист - 412x412
Історії

Вікторія Аронова

Українське серце Дмитра Капранова: яким був відомий письменник та публіцист

"А я все плакала": Dorofeeva та Міша Лебіга випустили несподіваний фіт про хейт у мережі - 412x412
Новини

Михайло Пилипчук

"А я все плакала": Dorofeeva та Міша Лебіга випустили несподіваний фіт про хейт у мережі

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації