Які авто везуть у столицю?
Київ став лідером за кількістю імпортованих авто. За перші два місяці 2024 року до столиці привезли 8012 автомобілів. Загалом за цей період в країну було імпортовано 58 593 авто. Команда "ТиКиїв" з'ясувала, які марки найбільше мають попит серед киян.
Які авто полюбляють у Києві?
Із загальної кількості привезених авто на початку 2024 року 14% від усіх — електрокари. У порівнянні з відповідним періодом торік імпорт авто виріс на 34%. Проте це все ще майже на чверть менше, ніж за січень та лютий 2021 року. Згідно з офіційною статистикою, серед бензинових кияни везуть найбільше авто марки Volkswagen та Renault.
Таким чином, серед усіх завезених авто, Volkswagen забирає — 12,8% від загальної кількості ввезених автомобілів. Слідом за ним — Renault — 8,7%.
Київ стає містом електрокарів?
Попри загальну статистику, попит на електромобілі росте як у Києві, так і по всій країні. З початку 2024 року в Україну завезли 8 026 електричок, а це у 8 разів більше, ніж за відповідний період 2021 року. Тоді було ввезено лише 1040 електрокарів.
Загалом електромобілі складають 13% від загальної кількості імпортованих авто цьогоріч.
Серед усіх електрокарів найбільший попит в українців має Tesla — 1 672 автівки. Наразі це п'ята частина від загальної кількості ввезених цього року електромобілів. На другому місці — Volkswagen: 1 503 електрокарів або ж 18,7% від усіх імпортованих електричок. Найбільше нововвезених авто було зареєстровано у Києві — 13,7%. Другі та треті місця посіли Львівщина з 10,7% та Одещина — 7,4%.
Серед цікавого можна виділити й те, що понад 44 тисячі авто, а це 75% від усіх ввезених автомобілів, — були вживаними. З них кожне друге — старше 10 років.
Щоб розмитнити авто на території України, треба звернутися до митниці за місцем проживання. Туди подаються: митна декларація, акт митного огляду машини, договір купівлі-продажу, техпаспорт, сертифікат відповідності екостандарту (якщо в техпаспорті немає відповідної позначки).
Реєстрація авто через Дію
Оскільки імпорт авто росте, держава робить все для того, щоб зробити послугу їх реєстрації зручніше та швидше. На Diia Summit 2023 президент Володимир Зеленський повідомив, що через Дію можна буде переоформити автомобіль. Застосунок ще з жовтня 2023 року проводив бета-тестування цієї послуги.
Завдяки цьому можна буде придбати та продати авто за 15 хвилин, також це сприятиме зменшенню корупції у сервісних центрах.
Міністр МВС Ігор Клименко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що громадяни перереєстрували через Дію вже понад 5 тисяч транспортних засобів. Цю послугу МВС України запустило 20 грудня 2023 року у співпраці з Мінцифрою.
Мінімум бюрократії. Зменшення корупційних ризиків, адже перевірка авто та користувачів здійснюється автоматично. Швидко та зручно. Договори купівлі-продажу укладаються прямо у смартфоні. Послуга доступна для переоформлення легкових авто, мотоциклів та мопедів. Продовжуємо покращувати сервісні послуги. Дбаємо про комфорт громадян, — наголосив міністр.
До речі, для потреб ЗСУ авто ввозять як гуманітарну допомогу. Це регулюється законом 1192-XIV "Про гуманітарну допомогу" і постановою Кабміну № 174 "Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану". Такі авто не можна продавати або використовувати для особистих потреб. Машину оформлюють на громадську організацію чи благодійний фонд — і вони вирішують, що робити далі — передати військовій частині чи навіть конкретному бійцю.
А чи привозив ти авто до столиці? Поділись своїм досвідом у коментарях нашого Телеграм-каналу.
Читай також: Чи буде тунель з Оболоні на Троєщину?