7 ініціатив, які покращують Київ

7 ініціатив, які покращують Київ Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Жителі столиці прагнуть покращити місто, зберегти його пам'ятки та врятувати екологію. Ми підібрали 7 корисних ініціатив, до яких можна доєднатися. 

Читай також: Без цар-балконів: як зробити Київ європейським містом

Подкаст "Архітаск"

Фото: youtube.com/@spadshchyna_kyiv

Активіст Дмитро Перов та урбаніст Анатолій Хорошилов запустили подкаст "Архітаск" про охорону історичних та архітектурних пам'яток Києва. Тема першого епізоду — ситуація довкола реконструкції Братських келій на території Києво-Могилянської академії, що тягнеться з 2023 року.

Торік під час реставрації демонтували перекриття та покрівлю даху пам'ятки — ці дії обурили київських активістів. Цього березня працівники Державної інспекції архітектури й містобудування почали перевіряти келії на запит активістів, та зрештою ревізорів не допустили до відреставрованих частин.

Автори подкасту мають на меті обговорювати як самі пам'ятки національного значення в Києві, так і те, як зупинити їх руйнування. Перші три випуски можна прослухати на платформах Soundcloud, Spotify та YouTube.

Lets do it, Ukraine!

Фото: facebook.com/letsdoitukraineeco

Штаб команди Let's do it, Ukraine! (у минулому — "Зробимо Київ чистим!") розташувався в Печерському районі столиці. Організація входить до глобального руху Let's Do It! World, що об'єднує понад 60 мільйонів людей в 191 країні. Щороку в третю суботу вересня вони виходять на Всесвітній день прибирання.

Екорух наводить лад у парках, скверах та поблизу водойм Києва. Після повномасштабного вторгнення активісти запустили проєкт Let’s do it Ukraine SOS, щоб забезпечити предметами першої потреби населення, яке постраждало від війни. Лише за перший місяць роздали понад 3030 тонн допомоги.

Долучитися можеш і ти! Детальна інформація — на сайті руху.

"Волонтерська платформа"

Фото: facebook.com/UkrainianVolunteerService

Цей онлайн-ресурс створила Українська Волонтерська Служба спільно з ЮНІСЕФ та компанією SoftServe за підтримки Міністерства молоді та спорту. За час діяльності на платформі зареєстрували понад 2060 волонтерських можливостей для молоді. Загальне охоплення — майже 85 тисяч небайдужих громадян.

На сайті є окремий розділ "Волонтерство в Києві". Тут можна дізнатися про всі актуальні ініціативи, що реалізовують у столиці: приміром, з 18 травня по 2 червня в Українському Домі відбуватиметься виставка "Небачена сила", що розповість про ненасильницький спротив українців на окупованих територіях. Команду киян набирають і для інших волонтерських заходів у місті. Спробуй!

"Екодія"

Фото: facebook.com/ecodiya

Центр екологічних ініціатив "Екодія" — це незалежна організація, яка об'єднує активістів довкола ідеї збереження довкілля. Команда веде боротьбу за енергоефективність, відновлювану енергетику, розвиток сталого транспорту й чисте повітря.  Її штаб-квартира розташована в Печерському районі Києва.

Нещодавно спільнота "Екодії" подарувала Ботанічному саду імені Олександра Фоміна готель для комах. Його встановили на ділянці "Флора України" у науковій частині ботсаду. Також центр долучився до мережі "Вікно Відновлення", щоб якісно висвітлювати відбудову України й Києва зокрема. 

Стати частиною екоспільноти можна на сайті — для цього треба заздалегідь вибрати м. Київ у переліку регіонів.

Cад відновлення

Фото: Unsplash

На території Київської психіатричної лікарні імені Павлова з'явиться перший сад відновлення в Україні. Його ідея — надати психологічну підтримку ветеранам та мешканцям Подолу, які живуть у ритмі щоденних повітряних тривог.

13–14 квітня на території закладу відбулася толока на чолі з данським урбаністом Мікаелем Колвілл-Андерсеном та ініціативою "DIY Київ". Волонтери прибрали й облаштували ділянку під майбутній сад.

Через розташування на крутому схилі терапевтичний простір розділять на три ділянки. Перша та найвища — для людей, які страждають на ПТСР і потребують приватності. Друга зона підійде людям, які вже готові спілкуватися з рідними та лікарями. Третю частину для найбільш контактних киян розмістять унизу схилу.

"Зелена хвиля"

Фото: facebook.com/ecoclubua

У 2008 році група студентів Києво-Могилянської академії створила Український екологічний клуб "Зелена Хвиля", який піклується про збереження довкілля заради майбутніх поколінь. Наразі організація сфокусована на боротьбі зі зміною клімату й удосконаленні екологічної освіти. Її штаб — у Дарницькому районі Києва.

У рамках ідеї iTree4UA активісти "Зеленої хвилі" провели два потоки навчання у Всеукраїнській академії, а також адаптували цифровий застосунок i-Tree Eco для інвентаризації дерев України. За словами організаторів, в екоосвіті ігровий метод ефективніший, аніж сухі доповіді або презентації.

Аби стати волонтером "Зеленої хвилі", треба заповнити ґуґл-форму. Детальна інформація — на сайті клубу.

Битва за Лису гору

Фото: facebook.com/svitovydburgun

Небайдужий громадянин Олександр Бургун створив петицію №12540 про захист заповідника "Лиса гора". Автор зазначає, що 19 гектарів урочища не мають захищеного статусу, хоч є об'єктом природно-заповідного фонду.

Торік частину Лисої гори розглядали як місце створення Національного військового меморіального кладовища. Столичні активісти домоглися, щоб цю ідею відхилили. Автор петиції пропонує запровадити мораторій на передання земель парку та прилеглих ділянок до проведення аудиту та визначення меж заповідника.

Тобі теж до снаги змінити столицю на краще — можна навіть створити власну команду. Не варто забувати: море складається з мільярдів краплинок, а Київ — з мільйонів жителів. Якщо ти маєш круту ідею, то неодмінно знайдеш однодумців!

Читай також: 7 грантів для молодих підприємців: побудуй справу мрії! 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації