7 грантів для молодих підприємців: побудуй справу мрії!

7 грантів для молодих підприємців: побудуй справу мрії! Фото: Getty Images

Ти гориш ідеями крутого бізнесу, але тобі бракує грошей для їх реалізації? Світ не без добрих людей: ми підібрали 7 грантів для молодих стартаперів!

Грант — це фінансова допомога, що надається на безповоротній основі некомерційним організаціям або фізичним особам. За умови звітування щодо отриманих коштів, вони можуть розвивати власні проєкти, навчатися та проводити дослідження. 

Talents for Ukraine

Фото: facebook.com/KyivSchoolOfEconomics

Цю програму грантової підтримки заснувала Київська школа економіки за участі міжнародних благодійників у 2022 році. Мета ініціативи — дати поштовх новому поколінню лідерів, які будують яскравий та нетривіальний бізнес.

Цьогорічна тема — наука й технології. Організатори нададуть близько 60% матеріальної підтримки молодим талантам, що розвивають напрям STEM (з англійської: S — наука; T — технології; E — інженерія; M — математика) в Україні.

40% виділених коштів спрямують на підтримку лідерів у інших галузях.

Переможцям програми пропонують 5 тис. доларів на підтримку, залишаючи за собою право визначити розмір суми індивідуально. Загальний кошторис — 1 млн доларів.

Для участі треба подати заявку на сайті Київської школи економіки, долучивши мотиваційний лист та коротке відео з результатом своєї роботи.

  • ДЕДЛАЙН? До закінчення річного бюджету програми.

Female Startup

Фото: Unsplash

Huge Thing та Visa проводять набір на Female Startup Pre-Accelerator (FSP). Ініціатива спрямована заохотити жінок-підприємиць із українським або польським громадянством розвивати ідеї своїх стартапів саме в Центральній та Східній Європі.

Навчальна програма розрахована на 8 тижнів: учасниці зможуть долучитися до воркшопів на теми створення продукту, побудови стратегії, залучення клієнтів тощо. Також відбуватимуться особисті консультації з менторами. А наприкінці — демодень: презентація стартапів на розгляд журі.

10 переможниць отримають грант у розмірі 10 тис. доларів на заснування або розвиток свого бізнесу.

У вищому керівництві того чи іншого стартапу має бути бодай 30% жінок з українським або польським громадянством. Спробувати щастя можуть і просто зацікавлені підприємиці. Для участі треба зареєструватися на платформі FSP.

  • ДЕДЛАЙН? До 31 травня 2024 року.

House of Europe

Фото: facebook.com/houseofeurope.org.ua

Програму "Дім Європи" фінансує Європейський Союз.  Її місія — підтримувати професійний та творчий обмін між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС і Великій Британії. House of Europe охоплює галузі культури, освіти та медіа.

Новинка на сайті організаторів — грант на локальні події: він дає змогу провести власний захід, який можна буде додати до свого портфоліо. Це може бути музичний фестиваль, урбаністична майстерня, медіафорум, книжковий ярмарок чи виставка молодої української фотографії — будь-яка подія, на яку чекають у твоєму місті.

Учасник може отримати 10 тис. євро на основні витрати: гонорари експертам та митцям, оренду приміщення та техніки, подорожі та промо, зарплату команді тощо. 

Щоб подати заявку, треба залогінитися на онлайн-платформі, натиснути кнопку "Подати заявку", обрати розділ "Гранти на події" і конкурс "Гранти на локальні події".

  • ДЕДЛАЙН? 27 травня 2024 о 15:00 за київським часом.

SME Fund 2024

Фото: facebook.com/EUIPO.eu

Цю ініціативу створила Європейська комісія за участі Відомства з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO). Долучитися можуть малі та середні підприємства (МСП) України, які хочуть зареєструвати свої об'єкти інтелектуальної власності в Європейському Союзі. Допускають і МСП, які подавали заявку торік.

Грантова підтримка відшкодовує такі витрати:

  • 75% зборів, що стягуються відомствами інтелектуальної власності (до 1 тис. євро);
  • 75% зборів на Європейську патентну організацію за реєстрацію патентів (не більше за 3,5 тис. євро);
  • інші юридичні витрати в межах Євросоюзу.

Для участі треба створити акаунт із описом свого МСП на сайті SME Fund.

  • ДЕДЛАЙН? До 6 грудня 2024 року.

Artists at Risk Connection

Фото: facebook.com/AtRiskArtists

Український культурний фонд у співпраці з PEN America заснував Artists at Risk Connection — це грантова програма для українських образотворчих митців, які залишилися в Україні, а також тих, хто виїхав через війну.

У рамках ініціативи передбачили Фонд стійкості: він допомагає митцям, які можуть розвивати свою справу в безпечних умовах, але потребують матеріальної допомоги. Це можуть бути графічні дизайнери, художники у 2D/3D, скульптори, фотографи, архітектори, керамісти, кіно- і телережисери та інші творчі люди.

Фонд стійкості покриває довгострокові потреби, як-от:

  • придбання робочого обладнання та матеріалів;
  • професійне навчання (тренінги, майстеркласи).

Щоб подати заявку на участь у Фонді стійкості, треба заповнити дві онлайн-заявки: англійською та українською мовами. Технічна підтримка — за поштою [email protected].

  • ДЕДЛАЙН? Призерів обирають 20-го числа щомісяця.

Seeds of Bravery

Фото: facebook.com/seedsofbravery

Ця ініціатива передбачає нові грантові програми для українських технологічних стартапів та МСП. Їх запустила Європейська інноваційна рада (EIC) за фінансової підтримки ЄС. Мета — залучити українських стартаперів, які пропонують інноваційні рішення або послуги, до європейської екосистеми бізнесу. 

Гранти в розмірі 10-50 тис. євро доступні за п'ятьма основними програмами. Кошторис на одну компанію — 60 тис. євро.

Долучитися можуть стартапи та МСП, які зареєстровані в Україні або в одній із держав-членів ЄС. Для участі треба зареєструватися та заповнити форму.

  • ДЕДЛАЙН? До 25 квітня 2025 року.

"Власна справа"

Фото: facebook.com/vlasnasprava.grant

Ця ініціатива є частиною урядової програми "єРобота" від Міністерства економіки України. Її мета — забезпечити фінансову підтримку для мікро- та малого бізнесу. Серед умов: створення 1–2 робочих місць та сплата податків і зборів до бюджету.

Грантова програма передбачає:

  • до 250 тис. гривень (потрібно створити 2 робочих місця);
  • до 150 тис. гривень (потрібно створити 1 робоче місце).

Отримати допомогу може як фізична або юридична особа, так і ФОП. Детальні умови — на сайті Мінекономіки. Залишити заявку можна на порталі "Дія".

  • ДЕДЛАЙН? Поточний етап триває до 19 травня 2024 року.

Як бачиш, якщо є крута ідея — гроші знайдуться! Отож не проґав нагоду розбагатіти, займаючись улюбленою справою.

Читай також: 10 крутих ініціатив для молоді 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації