Київ планують зробити інклюзивним містом: що для цього реалізують
У Києві планують впроваджувати безбар'єрність, а також розвивати інклюзивну соціальну інфраструктуру та житло. Такі принципи обов'язково враховуються у процесі розробки Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року з продовженням її дії до 2027 року. Про це виданню "РБК-Україна" розповіли в КМДА.
За словами чиновників, у найближчі два роки в пріоритеті буде розвиток доступності транспортної та житлово-комунальної інфраструктури, а також підтримка ветеранів.
Які заходи планують у Києві:
- програми з пониження бордюрного каменю;
- встановлення тактильної плитки;
- облаштування світлофорних об'єктів із відповідним звуковим супроводом та дублювальних наземних переходів з урахуванням принципів безбар'єрності;
- забезпечення доступності для маломобільних груп населення станцій метрополітену тощо;
- велика увага приділятиметься облаштуванню вхідних груп до житлових будинків.
Цього року планують встановити пандуси або електропідіймачі в 390 житлових будинках. Районні адміністрації вже склали та затвердили списки таких будинків.
До кінця 2024 року планують:
- зробити 20 інклюзивних підходів від маршрутів громадського транспорту до соціально важливих об'єктів;
- облаштувати інклюзивні перехрестя, облаштувати низку наземних пішохідних переходів заниженим бортовим каменем та тактильною навігацією тощо;
- виконати 509 понижень бортового каменя на 256 пішохідних переходах (зараз реалізовано майже половину із запланованих робіт);
- на вулично-дорожній мережі столиці побудувати 9 і реконструювати 4 світлофорних об'єкти з дотриманням принципів безбар'єрності;
- на 40 світлофорних об'єктах встановити пристрої звукового супроводу.
Центр організації дорожнього руху проєктує схеми дорожнього руху з урахуванням доступності вуличної інфраструктури. Для зручності маломобільних груп населення підземні пішохідні переходи дублюють наземними. З початку року в столиці вже облаштували два регульовані наземні пішохідні переходи, що дублюють підземні. У планах комунальників облаштувати ще шість.
У столичних медичних закладах також впроваджують принципи безбар'єрності, щоб медпослуги стали доступними для всіх містян. Йдеться, зокрема, про фізичну, лікувально-діагностичну, економічну доступність, доступність до послуг з реабілітації, ментального здоров'я, паліативної допомоги.
Також фахівці розробили та затвердили з міською владою план зі створення безбар'єрного туристичного середовища. Він передбачає створення бази даних про доступність готелів, кафе, ресторанів, культурно-мистецьких закладів, ТРЦ та інших туристично привабливих об'єктів.
Згідно з планом, у Києві проводитимуть безплатні екскурсії та лекторії з урахуванням потреб людей з інвалідністю, а також тренінги для представників сфери гостинності тощо. У КМДА зазначили, що в Києві вже проводять безплатні екскурсії розроблені для людей із порушеннями слуху та зору, а також для маломобільних груп населення. Зараз створено вже три інклюзивні маршрути та планують збільшити їхню кількість.