Кладовище покинутих автобусів, або Прихована реліквія

Кладовище покинутих автобусів, або Прихована реліквія Фото: zander-nikita.livejournal.com

Якщо ти опинишся на Дарниці й вирішиш прогулятися Бориспільською вулицею, ти можеш натрапити на неймовірно цікаву споруду – київський автобусний парк номер 7.

Зовнішній вигляд

У середині 1960 років популярною течією архітектури був гігантизм, а також все, що пов'язано з космосом. Тож не дивно, що споруджений в 1973 році автобусний парк відрізняється нестандартними рішеннями: дах автопарку нагадує летючу тарілку, а зовнішній вигляд споруди мало натякає на те, що це всього лише автобусний парк.

Фото: zander-nikita.livejournal.com

Про дивовижний вигляд київського автобусного парку № 7 писали і CNN, називаючи його "найразючішим прикладом радянського модернізму" та "прихованою реліквією".

 

Робота автобусного парку

Зараз парк використовується як стоянка для "померлих" автобусів, з 2015 року парк закрився. Але раніше він обслуговував майже всю країну. На підприємстві працювало 1 400 людей, а в депо обслуговувалось 400 автобусів.

Фото з відкритих джерел. Видання "Мистецтво"

Велику роль автобусний парк № 7 зіграв під час Чорнобильської катастрофи. Понад 70 автобусів парку евакуювали жителів Прип'яті, й деякі машини поховані в 10-кілометровій зоні через надвисокий рівень радіації.

Унікальна конструкція

Автобусний парк вражає не тільки своїми розмірами та зовнішнім виглядом, адже власне конструкція парку має багато цікавинок. Приміром, величезний дах, вкритий залізобетонними плитами, який видно з супутника Google maps, тримається на 84 металевих канатах, що прикріплені до 18-метрової вежі та утворюють висячий шатровий дах. На перший погляд може здатися, що зовнішня стіна депо – це якісь металеві щити, а насправді це скляні трубки. Саме через них в депо проходить світло. Також вуличне світло падає через спеціальні люки в даху, тому об'єкт діаметром 160 метрів завжди гарно освітлений.

Фото: zander-nikita.livejournal.com

Майбутнє

У 2015 році робота автобусного парку припинилася через його аварійний стан. Тоді ж постало питання про те, щоб віддати територію забудовникам, але небайдужі кияни були проти й створили петицію, яка набрала потрібну кількість голосів. Питання автопарку підіймалося і пізніше.

Зараз же кияни створили нову петицію про надання особливого статусу автобусному парку. Ознайомитись з нею можна тут.

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації