Місце, де живуть українські традиції: скансен "Пирогів"

Місце, де живуть українські традиції: скансен "Пирогів" Фото: Національний музей народної архітектури та побуту України

Якщо ти бажаєш надихнутись українськими традиціями, дізнатися більше про звичаї наших предків і зануритися в давню атмосферу та при цьому чудово провести час – сміливо вирушай в Національний музей народної архітектури і побуту України! 

Про музей

Знаменитий музей в Пирогові – архітектурно-ландшафтний комплекс усіх історико-етнографічних регіонів України. Це один із найбільших музеїв просто неба в Європі. Він розташований в межах Києва, у Голосіївському районі: вулиця Академіка Тронька, 1.

Тут ти отримуєш унікальну можливість самостійно вивчати українські традиції або долучитися до екскурсій, завітати на майстер-класи чи потрапити на ярмарки.

Фото: Національний музей народної архітектури та побуту України

Історія

Музей просто неба у Пирогові заснований 1969 року на місцевості, що колись належала Києво-Печерській лаврі.

Фото: Національний музей народної архітектури та побуту України

Розробка проєкту та власне будівництво займали чимало часу. До роботи були залучені найкращі дослідники архітектури та етнографи, проводилися численні експедиції, щоб максимально точно відтворити архітектуру та побут різних регіонів України. Процес створення та наповнення колекції музею тривав сім років. Двері музею відкрилися для перших відвідувачів у 1976 році.

Що подивитись?

В скансені у Пирогові зібрано 275 архітектурних експонатів 16-20 століть, а також понад 70 тисяч предметів побуту, одягу, знарядь праці та творів народного мистецтва. Територія музею вражає не тільки своїми експонатами, а й розмірами, адже це 133 гектари землі! Цікавою особливістю музею є те, що його територія поділена на історико-географічні регіони України: Полісся, Слобожанщина, Полтавщина, Карпати, Наддніпрянщина, Поділля, Південь. 

Фото: Національний музей народної архітектури та побуту України

У кожній такій зоні ти побачиш найрізноманітніші експонати, що належать саме цьому регіону, – від хатинок до народного вбрання, знарядь праці та інших об'єктів. Крім історико-географічних регіонів є ще одна приваблива локація – українське село 60-70 рр. 20 ст. Тут розташовані 25 прототипів сільських садиб та хатинок з усіх областей України.

У Національному музеї народної архітектури та побуту України можна побачити не тільки старовинні оселі українців й домашній побут, а також вітряки, церкви, пасіку. А ще ти можеш відвідати унікальний Музей плаката, який облаштовано у тернопільській хаті. 

Фото: Національний музей народної архітектури та побуту України

На території музею ти також можеш натрапити на ярмаркове поле, де проводяться найрізноманітніші заходи й святкування, вшановуються національні традиції.

Фото: Національний музей народної архітектури та побуту України

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації