Володарі кільця: як будують новий міст та кільцеву дорогу навколо Києва

Володарі кільця: як будують новий міст та кільцеву дорогу навколо Києва Фото: Autostrada

Державну програму з будівництва кільцевої автомобільної дороги навколо Києва вперше затвердили ще у 2005 році. Але через фінансові складнощі план поставили на паузу. Цього тижня стало відомо, що поряд зі столицею побудують новий міст довжиною у п'ять кілометрів, який стане частиною довгоочікуваного автодорожнього кільця навколо Києва. 

Графіка: International Design Institute
Графіка: International Design Institute

Що це за проєкт? 

До ідеї повернулися 2020-го, але початок повномасштабного вторгнення вніс корективи. Новий міст побудують поряд з містом Українка (Київська область). Шляхопровід буде завдовжки п'ять кілометрів, а довжина одного прогону становитиме 400 метрів. Міст планують побудувати за 4 роки, якщо буде необхідна техніка та фінансування. 

Проєктуванням майбутнього мосту займається компанія International Design Institute та її головний інженер Андрій Фаль. Фірма проєктує будівництво переправи та південного напівкільця траси, яку з'єднають із новим шляхопроводом. Траса складатиметься з 6 ділянок і сполучить між собою сім магістралей навколо Києва: зі столиці на Ковель, Чоп, Одесу, Знам'янку, Харків, Чернігів та з Борисполя на Маріуполь. Оскільки дорога має пролягати через Дніпро у двох місцях — північніше та південніше від Києва, її проєкт передбачає будівництво двох великих мостів. Один з них планують звести на півночі від столиці, поряд із Лютежем, а інший — неподалік міста Українка. Як-то кажуть: "Обіцяти — не означає одружитися", але з нетерпінням чекаємо.

Конструкція біля Українки буде вантовою, а його заплавної частини — естрадозною. Тобто, завдяки вантам, які утримують дорожню частину мосту, кількість опор можна зменшити. Основною відмінністю звичайних вантових мостів від вантово-екстрадозних є те, що вони не потребують таких високих опор, а їхня основа зазвичай вужча. 

Графіка: International Design Institute
Графіка: International Design Institute

Що з грошима? 

Зараз вартість проєктування ділянки південного напівкільця, на якій буде міст, сягає 76 мільйонів гривень. Проєктувальні роботи включають необхідні інженерні вишукування, розробку самого проєкту, землевідведення, екологічну частину, науковий супровід та експертизу. Якщо не буде затримок, то розроблення мостового переходу завершать до кінця цього року.

Головний інженер-проєктувальник не озвучує загальну вартість будівництва, але за його словами, ціна буде "значною". Тому до майбутнього проєкту планують залучати міжнародних інвесторів. (Ще з 2010 року Україна намагалася зацікавити кільцевою дорогою компанії з Піднебесної, але китайські корпорації на той час не порозумілися з тодішньою українською владою. Друга спроба залучити інвестиції після 2019 року стала успішнішою, тоді делегація з Китайської Народної Республіки приїздила до столиці з готовим проєктом). 

Наприкінці грудня 2020 року уряди Китаю та України домовилися про всебічне поглиблення співробітництва в рамках ініціативи "Один пояс та один шлях". Сторони запланували у січні 2021 року підписання угоди щодо поглиблення співпраці в галузі будівництва інфраструктури, у яку Китай був готовий інвестувати 1 млрд доларів. Про це тоді повідомило офіційне інформагентство уряду КНР Сіньхуа та пані ексміністр фінансів України (2018-2020) Оксана Маркарова. На якому етапі фінансування тепер — невідомо.

Угода передбачає будівництво першої черги Великої кільцевої автомобільної дороги (БКАД) навколо Києва (М05 — М06 — сполучення Одеської та Житомирської трас).

Фото: Wikipedia
Фото: Wikipedia

Довгоочікуване кільце 

Що ж стосується кільцевої дороги, її будують поетапно. Так, 2023 року міська влада повідомила про завершення чергової, третьої за рахунком, частини Великої кільцевої дороги. Якщо першу частину поєднає міст через обидва береги Дніпра, то ця частина пройде тунелем під річкою і з'єднає Троєщину з Оболонню. Про тунель читай детальніше тут

Фактично це є Північна об'їзна дорога столиці. Ми відкрили нову частину Великої кільцевої від вул. Богатирської до Оболонського проспекту, — розповів тоді мер Києва Віталій Кличко. 

Фото: КМДА
Фото: КМДА

За словами Кличка, три ділянки Великої кільцевої дороги у Києві будують з 2016 року. Довжина частини, яку відкрили 5 грудня 2023 року — кілометр 100 метрів. Загальна протяжність побудованих трьох нових ділянок — 3 км. 

Будівництво омріяної кільцевої дороги сприятиме збільшенню товарообігу, зменшенню часу доставлення товарів, розвитку інфраструктури навколо нової дороги, збільшенню робочих місць та, як наслідок, збільшенню надходжень до державного бюджету, — каже головний інженер International Design Institute Андрій Фаль.  

Передбачається, що після виведення дороги на лівий берег знизиться транспортне навантаження на дороги столиці та кількість транзитного транспорту, що прямує через центр міста й мости через Дніпро. 

А ще це має добре вплинути на екологію — зменшити загазованість. Це — одна з найважливіших проблем транспортної галузі. 

Фото: Autostrada
Фото: Autostrada

Як вважаєш, чи необхідно зараз будувати кільцеву дорогу навколо столиці? Поділися своєю думкою у нашому Телеграм-каналі.

Читай також: Чи отримають жителі Троєщини новий міст восени? 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації