Зона відпочинку на Оболоні, музей Голодомору та метро на Виноградар: які зміни планує КМДА у 2024 році

Зона відпочинку на Оболоні, музей Голодомору та метро на Виноградар: які зміни планує КМДА у 2024 році Фото: skyandmethod.com

Попри війну столицю і надалі намагаються облаштовувати й робити комфортною для киян та гостей міста. Чинний очільник Києва Віталій Кличко анонсував, що саме мають відкрити і які взагалі плани на 2024 рік. 

Київрада ухвалила бюджет столиці у понад 72,6 млрд грн, видатки — понад 85,3 млрд грн. Загалом, КМДА планує багато проєктів на цей рік, але ми розповімо про п'ять найбільших, серед яких: "Хвильовий міст", метро на Виноградар, музей Голодомору, парк "Срібний Кіл" та дощові сади. Також, нагадаємо, що 980 мільйонів гривень від КМДА підуть на ЗСУ, 100 млн грн — Нацгвардії, 300 млн грн — додали на фінансування міської цільової програми "Захисник Києва".

Редакція хотіла б почути думки наших читачів стосовно цих проєктів, наскільки вони важливі для жителів міста під час війни. Зазначимо, що ми не використовуємо політичний підтекст, щоб шкодити міській владі. 

Облаштування зони відпочинку на Оболонському острові 

Фото: КМДА
Фото: КМДА

У КМДА пообіцяли, що цього року добудують і відкриють "Хвильовий міст", який з'єднає набережну з частиною Оболонського острова, де і буде новостворена пляжна зона на понад 300 квадратних метрів. Зону відпочинку планують відкрити до дня Києва. 

Фото: КМДА
Фото: КМДА

Сам міст буде складатися з трьох прольотів, а поставлять його на чотири опори. Його ширина становитиме 4 метри, а довжина — 164 метри. У темний час сталева хвиля постійно змінюватиме кольори. На продовження будівництва моста Метрополія Великого Парижа надала понад 19 млн гривень. А у 2020 році заявлялося, що створення "мосту-хвилі" коштуватиме 150 млн гривень.

Заводи, які займаються конструкціями мосту, працюють на повну потужність. Ферми мосту вже збираються на підприємствах у Дніпрі та Житомирі. Адже металеві конструкції нашого мосту — це останнє, що встигли відлити на заводі "Азовсталь" та вивезти на безпечну територію з Маріуполя. Тому збудувати міст — для нас велика честь, — розповів в одному зі своїх інтерв'ю автор проєкту Андрій Миргородський.

Фото: КМДА
Фото: КМДА
Фото: КМДА
Фото: КМДА

Завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду 

Розпочате ще у далекому 2008 році будівництво Меморіального комплексу пам'яті жертв Голодомору також обіцяють завершити цьогоріч. У 2009-му була побудована перша черга, але далі, через політичні питання, будівництво призупинили. Лише у 2016 році влада повернулась до плану добудови музею. Влітку 2023-го заступник генерального директора організації генпідрядника Іван Сидоренко повідомив журналістам, що нині виконано 68% усіх зовнішніх будівельних робіт. Також, він додав, що до 31 грудня 2023 року всі зовнішні роботи будуть закінчені й після розпочнуть внутрішні. Загальна площа будівлі другої черги складає — 15 тис. кв.м.

З точки зору будівництва, музей для нашої держави, я вважаю, є унікальним, тому що він дуже складний архітектурно, непростий з інженерної точки зору, і плюс він будується в непростих умовах, тобто у нас є зсувонестійка зона, — зазначив представник організації генпідрядника.

Фото: holodomormuseum
Фото: holodomormuseum

Проєкт Музею у 2017 році на етапі ескізної моделі отримав позитивну оцінку консультативного органу Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Головним архітектурним рішенням стало розміщення комплексу в складному ландшафті та його інтеграція на фоні схилів Дніпра. Будівля сполучає пам'ятник "Свіча пам'яті" та оглядовий майданчик, розташований за Дніпровським узвозом. Вартість зведення Музею — 1,6 млрд гривень. Ще 573 млн грн, які виділила Верховна Рада для завершення будівництва другої черги — це останній транш і цих коштів має вистачити.

Остання сума — 580 млн — це завершення робіт до наступного літа, щоб на 100% профінансувати всі роботи. Цієї суми достатньо. Але якщо курс долара підвищиться, то ціна на закупку матеріалів і обладнання підвищиться, — сказав Іван Сидоренко.

Фото: holodomormuseum
Фото: holodomormuseum

Здача першої черги парку "Срібний Кіл" 

У Дарницькому районі міста парк площею 7,54 гектара планують відкрити влітку цього року. Мова йде поки про першу чергу, загалом облаштування проходитиме у шість етапів. Вартість стане у 9,3 млн грн, зі слів чиновників, частину з цієї суми профінансує бізнес. 

Фото: КМДА
Фото: КМДА

Перша черга передбачає планування території відповідно до проєкту, облаштування двох вхідних груп парку, будівництво транзитної доріжки, якою можна бути прогулятися від однієї станції метро до іншої. Крім цього буде облаштовано підпірні стіни, сходи та пандуси, встановлено системи водовідведення вхідної групи та прокладено комунікації. Також передбачено мощення доріжок фігурними елементами типу ФЕМ, проведення робіт з озеленення, і, звісно, встановлення лав і урн в зоні забудови першого етапу, — зазначив депутат Київської міської ради та голова ГО "Парк Срібний Кіл".

Також, зі слів урядовця, зелена зона буде багатофункціональною. Дитячі, спортивні, оглядові майданчики та зони відпочинку мають задовольнити потреби якомога ширшої аудиторії. Крім цього "Срібний Кіл" буде інклюзивним, тому там необхідно забезпечити безперешкодний доступ як до самого парку, так і до його внутрішніх елементів для всіх груп населення. Також будуть передбачені відповідні елементи та локації, які адаптовані для потреб фізичної та психологічної реабілітації наших воїнів.

Фото: КМДА
Фото: КМДА

Дощові сади та озеленення трамвайних маршрутів 

Також міська влада має намір облаштувати десять дощових садів. Це поглиблені клумби, які збиратимуть, утримуватимуть та повертатимуть воду до екосистеми. Під час злив дощова вода збиратиметься там, і це знижуватиме навантаження на систему каналізації. До цього влада планує озеленити трамвайні колії та зупинки громадського транспорту, а ще встановити парклети. Також Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату запланував декілька експериментів для покращення екологічної ситуації в столиці та продовження цьогорічних проєктів.

Фото: spilka.pro
Фото: spilka.pro
Фото: cfts.org
Фото: cfts.org

Відкриття станцій метро "Мостицька" та "Проспект Правди"

Напевно, найбільше кияни та гості столиці чекають саме на відкриття нових станцій метро на Виноградар. Ще влітку 2023 року керівник "Київського метрополітену" Віктор Брагінський завірив, що ці станції будуть побудовані до кінця 2024 року. 

Працюємо на відкритих котлованах. Ми закінчуємо корегування проєктної документації. І орієнтовно з серпня ми розпочнемо будівництво по відкорегованій документації. Проєкт був розроблений 2017-2018 року. Науковий інститут, який проводить супровід при проєктуванні, побачив недосконалості проєкту, — заявив Брагінський. 

Фото: cfts.org
Фото: cfts.org

Треба розуміти, що під час повітряної тривоги будівельники йдуть в укриття. І це теж впливає на терміни будівництва, — додав керівник "Київського метрополітену".

В тунелі від станції "Сирець" до станції "Мостицька" довжиною 1200 метрів завершено будівництво основних конструкцій вентиляційного вузла, виконано комплекс робіт з демонтажу тунелепрохідницького механізованого комплексу. Загалом, продовження цієї гілки передбачає чотири нові станції: "Мостицька" і "Варшавська" по плану до кінця 2024 року, а "Виноградар" та "Вулиця Маршала Гречка" поки не мають офіційних дат відкриття. 

Мер столиці Віталій Кличко в одному з ефірів заявив, що якщо не буде ніяких форс-мажорів, то навесні наступного року відкриють першу станцію метро на Виноградар. А ми з нетерпінням будемо чекати реалізації всіх цих великих проєктів, які зроблять місто зручнішим і комфортнішим для його жителів.

Фото: (КП "Київський метрополітен")
Фото: (КП "Київський метрополітен")
Фото: (КП "Київський метрополітен")
Фото: КП "Київський метрополітен"
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Великдень на Київщині: чи діятиме комендантська година та які заходи безпеки передбачені - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Великдень на Київщині: чи діятиме комендантська година та які заходи безпеки передбачені

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації