Що сталося з будинком на Жилянській

Що сталося з будинком на Жилянській Фото: ДСНС

Вчора, 17 жовтня, росіяни зруйнували в Києві історичний будинок, якому 120 років. Це сталося в результаті атаки іранських дронів-камікадзе Shahed-136 на Жилянській у Шевченківському районі в житловому будинку.

 

Будинок на Жилянській

 

В ЗМІ повідомили, що на момент ураження в будинку знаходилися мешканці. Тіло загиблої жінки дістали з-під завалів та ще одна перебуває під завалами. Трьох людей госпіталізували. Станом на сьогодні відомо про п'ятьох загиблих. Серед загиблих була молода пара, яка очікувала на дитину. Жінка була на 6 місяці вагітності. 

Він зруйнований повністю. Несучі конструкції зруйновані, майже нічого не залишилося. Людей наразі розміщають у готелях, готові надати тимчасове житло, адже вони миттєво залишилися без даху над головою

, – прокоментував ситуацію Віталій Кличко.

 

За попередньою інформацією, 16 родин, які мешкали в цьому будинку, втратили домівки, яка ніколи не відновляться.

 

Будинок на Жилянській

 

Оскільки чотириповерховий будинок зведений в кінці 19 – на поч. 20 століття та має архітектурну й історичну цінність, він поєднував елементи типового зразка київського цегляного стилю, вирізнявся дрібними ліпленими неоготичними деталями.

Судячи з перших фото з місця трагедії на Жилянській, київські забудовники сьогодні мають усі підстави підняти келих шампанського за здоров’я іранських аятол. Іранський "Шахед"/"Герань" за лічені хвилини робить з будівлями кінця 19 - поч. 20 століття те, на що типовий київський забудовник витрачає роки

, – зазначив у Facebook член Комісії з питань найменувань Київради Тиміш Мартиненко-Кушлянський.

 

Будинок на Жилянській

 

До речі, будинок свого часу звів Іоселіан Іцкович – купець першої гільдії, який був власником фабрики гнутих меблів та металевих виробів на цій вулиці. Фірму заснували в 1871 році.

Нагадаємо: вчора російські загарбники випустили 28 дронів у бік Києва.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації